Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-08, 15:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Mimo obietnic na naprawę kabla z Internetem czekali od 26 listopada. Czy w takim wypadku można zerwać umowę z winy operatora? [Interwencja]

Zerwany kabel wisiał nad chodnikiem przez kilka dni [fot. mieszkańcy Źlinic]
Zerwany kabel wisiał nad chodnikiem przez kilka dni [fot. mieszkańcy Źlinic]
12 dni czekali mieszkańcy ulicy Prószkowskiej w podopolskich Źlinicach na przywrócenie dostępu do Internetu. Kabel został zerwany przez śnieżycę 26 listopada. Mimo codziennych telefonów do dostawcy, firmy Orange, nic się nie działo.
- Problem w tym, że to nie chodzi o wygodę, ale o konieczność w funkcjonowaniu, czyli pracę i naukę - mówi pani Adriana ze Źlinic. - Zerwało internet, a to był koniec miesiąca. Z mężem prowadzimy warsztat. Trzeba zrobić rozliczenia, nie można było wydrukować faktur, kasa fiskalna nie działa, nie można zamawiać części.

- Akurat miałem zaczynać zdalną pracę w międzynarodowej firmie - dodaje pan Jędrzej ze Źlinic. - Jesteśmy teraz zdani na korzystanie z danych komórkowych. Pracę zacząłem, ale są ograniczenia związane z siecią LTE. Nie jest to komfortowe.

Choć dzisiaj (8.12) technicy pojawili się na miejscu i kabel podłączyli, to mieszkańcy podjęli decyzję, że przy takim podejściu obecnego dostawcy, chcą zerwać z nim umowę. Pani Adriana usłyszała, że jeżeli tak zrobi, to zapłaci 1,5 tysiąca złotych kary.

Sprawę skierowano więc do Rzecznika Praw Konsumentów w Strzelcach Opolskich - Małgorzaty Płaszczyk. Pani rzecznik przekonuje, że w takich sytuacjach warto walczyć o swoje.

- Trzeba mieć jednak świadomość, że taka walka jest bardzo trudna - zaznacza. - Dwie strony umowy powinny mieć równe uprawnienia, ale operatorzy w tych umowach gwarantują sobie w nich większe prawa. Po ich stronie możliwe jest naliczenie kary umownej, natomiast w drugą stronę to już tak nie działa. Można próbować zerwać umowę z winy operatora. W praktyce są to trudne przypadki, ale ja zawsze radzę, aby się nie poddawać.

W związku z sytuacją w Źlinicach wysłaliśmy do firmy Orange oficjalne zapytania. Niestety odpowiedź jeszcze nie dotarła.
mieszkańcy Źlinic
Małgorzata Płaszczyk

Wiadomości z regionu

2022-07-07, godz. 16:00 Odnaleziony po 17 latach. Ludzkie szczątki w zatopionym aucie w Obrowcu [FILM] Kilka dni trwały działania służb ratowniczych w miejscowości Obrowiec, które polegały na wyciągnięciu z wody wraku samochodu osobowego. Jak się okazało… » więcej 2022-07-07, godz. 15:20 Wspólne patrole strażaków i policjantów wzdłuż Odry. "Chcemy oddziaływać prewencyjnie" Jedni mają sprzęt i duże doświadczenie, drudzy narzędzia do tego, aby ostudzić zapędy nieodpowiedzialnych plażowiczów. Na czas wakacji straż pożarna… » więcej 2022-07-07, godz. 14:50 GDDKiA zaprezentuje raport mieszkańców w sprawie budowy obwodnicy Zawady W piątek (8.07) mamy poznać więcej szczegółów dotyczących budowy obwodnicy Zawady. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu przedstawi raport… » więcej 2022-07-07, godz. 14:45 Utrudnienia na DK 45 Opole - Krapkowice. W Gwoździcach dachował dostawczy bus Około godziny 13:45 zamknięto DK 45 na wysokości Gwoździc. Przyczyną utrudnień na trasie Opole - Krapkowice jest dachowanie samochodu dostawczego. » więcej 2022-07-07, godz. 14:30 Członkom mniejszości niemieckiej grożono śmiercią. "Treść maili bardzo drastyczna" Przedstawiciele opolskiej mniejszości niemieckiej, w tym lider Rafał Bartek, otrzymali groźby karalne. Do trzech organizacji dotarły one drogą mailową. Treść… » więcej 2022-07-07, godz. 13:50 Pijana 35-latka podczas nocnego rajdu zniszczyła dwa samochody. Miała 2 promile Do dwóch lat więzienia grozi 35-letniej kobiecie, która pijana wsiadła za kierownicę i zniszczyła dwa samochody w Brzegu. Do zdarzenia doszło dziś w nocy… » więcej 2022-07-07, godz. 11:30 Opole: radni PiS apelują do władz miasta o opracowanie zasad, które umożliwią mieszkańcom TBS wykup mieszkań Miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości wspólnie z radnym sejmiku Tomaszem Gaborem domagają się, aby władze Opola umożliwiły mieszkańcom dojście do własności… » więcej 2022-07-07, godz. 09:50 Prezes Izby Rolniczej w Opolu o konsekwencjach małej ilości opadów - Na tle kraju wyglądamy dobrze, ale rzeczywistość w terenie jest bardzo różna - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes opolskiej Izby Rolniczej… » więcej 2022-07-07, godz. 09:04 W rejonie Obrowca wyłowiono fiata sienę z ciałem w środku. To prawdopodobnie poszukiwany od 17 lat zabrzanin Z Odry w rejonie Obrowca wyłowiono wrak samochodu, w którym znajdowały się szczątki mężczyzny. Na pojazd - fiat siena ze śląskimi tablicami rejestracyjnymi… » więcej 2022-07-07, godz. 08:00 Mieli wyprodukować ponad 100 kg marihuany. Jest akt oskarżenia Prokuratura w Głubczycach skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko Januszowi i Krystynie K., którym zarzuca się produkcję ponad 100… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »