Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-27, 18:45 Autor: Katarzyna Doros

Będą stypendia dla studentów kierunku lekarskiego, którzy podejmą prace w opolskich szpitalach

Collegium Medicum UO [fot. Katarzyna Doros]
Collegium Medicum UO [fot. Katarzyna Doros]
Radni sejmiku województwa jednogłośnie przyjęli uchwałę ws. stypendiów dla studentów medycy w regionie. Przypomnijmy chodzi o to, aby Opolszczyzna była atrakcyjna dla absolwentów kierunków lekarskich do podjęcia w przyszłości pracy w opolskich szpitalach. Na początek z finansowego wsparcia będzie mogło skorzystać 30 studentów.
- Otwieramy system stypendialny. Student będzie mógł przez dziewięć miesięcy w roku otrzymywać po 2 tysiące złotych. Warunkiem jest, że stypendysta odpracuje w szpitalu na Opolszczyźnie okres, przez jaki pobierał stypendium. Zakładaliśmy na wstępie, że będzie to około 30 stypendiów, ale jeśli zainteresowanie będzie większe, to będziemy starali się sprostać tym oczekiwaniom. Skłaniamy się raczej ku 50 osobom, które rocznie chciałyby zasilać szeregi opolskiej medycyny - mówi Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego.

Dodajmy, że zgodnie z deklaracją marszałka nabór do programu stypendialnego ma szansę zostać ogłoszony jak najszybciej, tak by jego rozstrzygnięcie odbyło się do końca roku. To oznacza, że pieniądze dla studentów byłyby przyznane jeszcze w tym roku akademickim.
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2020-12-01, godz. 19:45 Animozje sięgnęły zenitu, będzie pozew. Konflikt między starostą prudnickim a radnym opozycji Naruszenie dóbr osobistych zarzucił prudnicki starosta radnemu opozycji. Wezwał go, aby w ciągu siedmiu dni opublikował przeprosiny. Adresat tych żądań… » więcej 2020-12-01, godz. 19:45 Seniorka z Nysy okradziona przez fałszywych gazowników. Policja ostrzega, że przed świętami złodzieje są szczególnie… Ponad 2 tysiące złotych i wartościowe zegarki straciła mieszkanka Nysy, która padła ofiarą oszustów. Kobietę okradli mężczyźni, podający się za pracowników… » więcej 2020-12-01, godz. 19:30 Zmiana organizacji ruchu przy Opolu Wschodnim jednak od środy. Ciężarówki z zakazem wjazdu Około godziny 10.00 w środę (2.12) zamknięta zostanie ulica Bohaterów Monte Cassino w Opolu. Wyłączenie z ruchu jednej z najważniejszych ulic w mieście… » więcej 2020-12-01, godz. 18:30 W Szczepanowicach podtrzymają tradycję i wybudują bożonarodzeniową szopkę W skromniejszej formie niż zwykle, bez żywych zwierząt, ale zgodnie z tradycją powstanie. Po raz 22. przy kościele świętego Józefa w Opolu-Szczepanowicach… » więcej 2020-12-01, godz. 18:15 Kierował pod wpływem narkotyków, a w samochodzie przewoził kolejną porcję. Młody mieszkaniec regionu wpadł w czasie… Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. 23-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego wpadł w ręce miejscowej policji. » więcej 2020-12-01, godz. 17:45 Apel o informacje na temat miejsc koczowania osób bezdomnych. Pomoże Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Kluczborscy policjanci apelują o używanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do zgłaszania miejsc, w których przebywają bezdomni. » więcej 2020-12-01, godz. 17:00 Wspólne pasje połączyły w działaniu mieszkanki Głubczyc Już od pięciu lat w Głubczycach miłośniczki szydełkowania, robienia na drutach i wyrabiania biżuterii biorą udział raz w miesiącu w tzw. 'spotkaniach… » więcej 2020-12-01, godz. 16:05 Po ulicach Nysy kursują autobusy elektryczne. Korzystanie z nich jest darmowe Można już korzystać z bezpłatnych autobusów elektrycznych, które kursują po nyskim śródmieściu. 2 maszyny tego typu trafiły do miasta jako jeden z ostatnich… » więcej 2020-12-01, godz. 15:49 Znów można robić zdjęcia przy świątecznym napisie "Opole" na placu Wolności Świąteczny napis 'Opole' stanął na placu Wolności w stolicy regionu. Oświetlona konstrukcja cieszy się co roku dużą popularnością wśród mieszkańców… » więcej 2020-12-01, godz. 14:45 Opolscy seniorzy mogą liczyć na pomoc fachowców w naprawie drobnych usterek Naprawa kranu, wymiana bezpiecznika czy zaszycie dziury w kurtce. To tylko część spraw, z jakimi osoby starsze mogą zgłosić się do Centrum 'Senior' w Opolu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »