Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-11, 11:15 Autor: Katarzyna Doros

"Zostając w domach, ograniczymy rozprzestrzenianie się koronawirusa". Opolska policja apeluje i zapowiada kontrole drogowe

Kontrole policji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Kontrole policji [fot.opolska.policja.gov.pl]
W trosce o zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa w czasie świąt wielkanocnych opolska policja apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zrezygnowanie z wycieczek czy spacerów z bliskimi. Wszyscy musimy dostosować swoje zachowanie do trwającego stanu epidemii i stosować się do zaleceń sanepidu.
- Apelujemy, by święta wielkanocne nie były pretekstem do zaniechania przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Spędźmy je w miejscu zamieszkania, wyłącznie w gronie domowników. W ten sposób zagwarantujemy sobie i swoim bliskim, że nie narazimy ich na utratę zdrowia i życia. Pamiętajmy, że krótka radość ze spotkania z rodziną może zamienić się w dramat choroby - mówi sierż. sztab. Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Pomimo ograniczeń w przemieszczaniu się policjanci ruchu drogowego będą patrolować opolskie drogi, sprawdzać trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodu. - Kierowcy mogą usłyszeć pytanie o cel naszej podróży, co jest związane oczywiście z obowiązującymi zakazami i ograniczeniami w przemieszczaniu się. Tutaj policjanci mogą zastosować mandat, gdy sytuacja będzie tego wymagała. Ale kiedy już naprawdę musimy wyjechać i jest to niezbędne, to pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego obowiązują w dalszym ciągu - mówi podinsp. Maciej Milewski z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Mundurowi przypominają także o ograniczeniach przy przewozie powyżej 9 osób. - Kierowcy busów i autokarów muszą pamiętać o nakazach i obostrzeniach wynikających z przepisów. W czasie świąt również w przestrzeni publicznej powinniśmy zachowywać odległość dwóch metrów, pamiętać o zakazie wstępu do lasów, parków i bulwarów czy maksymalnej liczbie osób podczas mszy w kościołach - dodaje Milewski.

Oficjalne i wiarygodne źródła informacji o wprowadzonych i obowiązujących zasadach można znaleźć na stronie www.gov.pl.
sierż. sztab. Przemysław Kędzior
podinsp. Maciej Milewski

Wiadomości z regionu

2021-09-18, godz. 17:30 Ruszył Jarmark Franciszkański. W centrum Opola ograniczenia w ruchu W Opolu ruszył tradycyjny XXI Jarmark Franciszkański. Są stoiska z lokalnymi produktami, także tymi przygotowanymi przez ojców franciszkanów. » więcej 2021-09-18, godz. 16:00 Społecznicy posprzątali okolice kąpieliska Bolko. "Ludziom brakuje świadomości i rzucają śmieci, gdzie popadnie" Kilkanaście worków odpadów zebrano w czasie dzisiejszej (18.09) akcji sprzątania terenu wokół kąpieliska Bolko w Opolu. » więcej 2021-09-18, godz. 15:30 "Naszym obowiązkiem jest tu przyjeżdżać". Uroczystości upamiętniające pomordowanych 75 lat temu żołnierzy NSZ… Przed krzyżem brzozowym na terenie dawnego majątku Scharfenberg w Malerzowicach Wielkich rozpoczęły się dziś przed południem (18.09) uroczystości upamiętniające… » więcej 2021-09-18, godz. 15:15 Nowi policjanci ślubowali w Opolu. Przed nimi jeszcze szkolenie W Komendzie Miejskiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki… » więcej 2021-09-18, godz. 15:00 Spore zainteresowanie akcją opolskiego NFZ adresowaną do najmłodszych i ich rodziców. "Mamy spokój, gdy wiemy, że… Spore zainteresowanie pierwszą edycją Krainy Zdrowych Dzieci, organizowaną przez opolski NFZ. W ramach dzisiejszej (18.09) akcji można było bez wcześniejszej… » więcej 2021-09-18, godz. 13:00 Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie "Lodołamacze 2021" Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie 'Lodołamacze 2021' w dwóch kategoriach: instytucja i otwarty rynek. Statuetki… » więcej 2021-09-18, godz. 13:00 Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami stolicy regionu. W niedzielę także piknik sportowo-rekreacyjny W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w niedzielę 19 września ulicami stolicy regionu przejedzie II Opolski Rajd Rowerowy. Wydarzeniu towarzyszyć… » więcej 2021-09-18, godz. 11:00 Opole: liceum numer 8 rozpoczyna współpracę z wydziałem nauk o polityce i komunikacji społecznej Uniwersytetu Opo… Udział w warsztatach z naukowcami oraz zwiększenie wiedzy i kompetencji społecznych - to nowa oferta dla uczniów liceum ogólnokształcącego numer 8 w Opolu… » więcej 2021-09-18, godz. 10:50 Raport MZ: prawie 800 nowych zakażeń w kraju. W regionie przybyło 17 przypadków [INFOGRAFIKA] 797 nowych zachorowań to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa w kraju. W tym czasie wyzdrowiały 522 osoby, a zmarło 14. » więcej 2021-09-18, godz. 09:47 Bez rejestracji i skierowania. Opolski oddział NFZ zaprasza na konsultacje w ramach akcji "Kraina Zdrowych Dzieci'' - O zrealizowaniu takiego pomysłu myśleliśmy od dawna - przyznała w rozmowie 'W cztery oczy' rzecznik opolskiego oddziału NFZ Barbara Pawlos zapraszając… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »