Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-11-12, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Kolejne nielegalne wysypisko na Opolszczyźnie?

fot. Daniel Klimczak
fot. Daniel Klimczak
Tym razem śmieci, najprawdopodobniej pochodzące z Dolnego Śląska, trafiły do gminy Kamiennik.
W miniony piątek władze tej gminy przyłapały na gorącym uczynku osoby, które przywiozły ponad 20 ton odpadów, a następnie chciały je zakopać w przygotowanym wcześniej dole. Jak się okazuje, niewykluczone, że takich transportów w przeszłości mogło być znacznie więcej.

Wobec sprawców może być także toczone postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę. Wówczas podmioty dopuszczające się tego typu praktyk lub właściciele terenu mogą zostać wezwane do uprzątnięcia odpadów.
Nielegalne wysypisko

Zobacz także

2019-12-04, godz. 17:00, RTT - artykuły Długa podróż niszczyciela czołgów. Specjalne zadanie opolskich logistyków Przejechali ponad 1200 kilometrów, a wycieczka trwała siedem dni. Żołnierze Opolskiej Brygady Logistycznej przetransportowali ze Słowenii do poznańskiego muzeum amerykański czołg zwany niszczycielem czołgów z czasów II wojny. » więcej 2019-12-04, godz. 16:45, RTT - artykuły W Chrząstowicach po raz 17. wypikano świąteczne pierniki Choć przepisy są różne, to łączy je jedno. Chrząstowickie pierniki - wypiekane są w gminie od pokoleń. Jak mówią gospodynie najważniejsza receptura to serce. Serce, które włoży się w ich przygotowanie. » więcej 2019-12-04, godz. 16:30, RTT - artykuły Barbórka po opolsku, czyli "biali" górnicy też świętują Dzisiaj barbórka, a mieszkańcy Opolszczyzny dobrze wiedzą, że tu też są górnicy, tylko 'biali'. Oni też pamiętają o tradycji. » więcej 2019-12-04, godz. 16:15, RTT - artykuły Czy musi dojść do tragedii? Mieszkańcy domagają się remontu ulicy Strzeleckiej w Opolu Mieszkańcy opolskiej dzielnicy Grudzice domagają się remontu ulicy Strzeleckiej. Skarżą się, że droga jest za wąska, na przejściach dla pieszych jest niebezpiecznie, ponieważ kierowcy nie zwracają na nich uwagi. » więcej 2019-12-03, godz. 16:30, RTT - artykuły Reportersko-policyjny patrol na działkach w Opolu Opuszczone altany, niezabezpieczone domki. To tam najczęściej w mroźne dni schronienie znajdują bezdomni. Schronienie, które nieraz okazuje się śmiertelną pułapką. W nieogrzewanych pomieszczeniach, często po spożyciu alkoholu, bezdomni za… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »