Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 czerwca 2024 roku

23:00 JAZZOFONIA
Piosenki Wojciecha Młynarskiego w jazzowej odsłonie. Mateusz Gawęda na fortepianie i syntezatorach wraz z Łukaszem Stworzewiczem na perkusji – tworzą obecnie pojawiający się dotychczas w różnych składach projekt, tym razem określany jako Silberman-Gawęda na płycie "Non-Simultaneous Double Squeeze". „Muzyka na tym albumie jest reakcją na wszechogarniający hałas, w którym toniemy, kreowany przez globalne media (tak korporacyjne, jak i społecznościowe)” – uważa krytyk Adam Baruch. Mark Guiliana to nominowany do nagrody Grammy amerykański perkusista, kompozytor i lider zespołu Beat Music.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKI OBRAZ DNIA
W dzisiejszym ROD: Opolscy działkowcy zaniepokojeni o przyszłość swoich ogrodów. Wszystko przez ustawę o planowaniu przestrzennym. Gminy są zobowiązane do uchwalenia nowych planów ogólnych. W ustawie zapisano, że ROD-y mogą być zlokalizowane tylko w 3 z 13 stref planistycznych, co wiąże się z ryzykiem likwidacji ogródków. Działkowcy oraz prezesi ogrodów obawiają się, że tereny mogą przejąć na przykład deweloperzy. Produkcja przemysłowa i budownictwo. To tam dochodzi najczęściej do tragicznych wypadków przy pracy. Na bakier z Kodeksem pracy są najczęściej pracodawcy w małych firmach, które zatrudniają do 9 pracowników. Specjaliści rozmawiają dzisiaj w Opolu, jak obniżyć liczbę wypadków, a jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. W magazynie sprawdzamy także, jak przebiegają wakacje w Górach Opawskich.

Będzie też akcent sportowy, czyli "mecz o honor" na Euro 2024 pomiędzy Polską a Francją.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorami można się kontaktować pisząc tu: wydawca@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »