Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 czerwca 2024 roku

23:00 JAZZOFONIA
Piosenki Wojciecha Młynarskiego w jazzowej odsłonie. Mateusz Gawęda na fortepianie i syntezatorach wraz z Łukaszem Stworzewiczem na perkusji – tworzą obecnie pojawiający się dotychczas w różnych składach projekt, tym razem określany jako Silberman-Gawęda na płycie "Non-Simultaneous Double Squeeze". „Muzyka na tym albumie jest reakcją na wszechogarniający hałas, w którym toniemy, kreowany przez globalne media (tak korporacyjne, jak i społecznościowe)” – uważa krytyk Adam Baruch. Mark Guiliana to nominowany do nagrody Grammy amerykański perkusista, kompozytor i lider zespołu Beat Music.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

18:00 PUBLICYSTYKA W RADIU OPOLE
Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi sezon na wypoczynek nad wodą. Czy mieszkańcy naszego regionu wiedzą, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas kąpieli? Czy akweny są wystarczająco dobrze chronione i czy ratownicy nadal są na nich pilnie poszukiwani? O to zapytamy Justynę Merz z opolskiego WOPR-u.

W programie zastanowimy się także nad bezpieczeństwem w branży budowlanej. Właśnie we wtorek w Opolu organizowana jest konferencja poświęcona tej problematyce. O wnioski płynące z tego spotkania zapytamy Dawida Rusaka z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu.

Do słuchania od 18:00 do 19:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:

daniel.klimczak@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »