Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 stycznia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Irena Jarocka - Wigilijne życzenia

Wielu artystów nagrywało w swojej karierze płyty z kolędami, ale niewiele jest przykładów płyt, które w całości zawierają materiał o tematyce świątecznej, ale stanowią zbiór autorskich piosenek, a takim przykładem jest wyjątkowo udana płyta Ireny Jarockiej. Mało tego, wiele tekstów ma wymiar uniwersalny, jak "Biały pejzaż", czy "Kolęda nowoprojektowana" z tekstem Młynarskiego, gdzie pojawia się element satyrycznego komentarza do współczesności. Wspaniała jest także warstwa muzyczna, gdzie daleko do typowej świątecznej aranżacji i stylu a wszystko brzmi nowocześnie i stylowo (kuszące jest powiedzieć, że jest to jedna z lepszych płyt szeroko pojętego popu w tym czasie) i kto wie, czy wiele z tych piosenek nie odniosłoby w innych okolicznościach sukcesów na listach przebojów, czy festiwalach.

Underground - Soundtrack

Rozpoczynający całość utwór "Kałasznikow" zna chyba każdy, a Bregović był u nas przez dłuższy czas na topie i nagrywał z rodzimymi gwiazdami jak Kayah czy Krawczyk, ale aby w pełni docenić kunszt kompozytorski należy wysłuchać całej płyty, gdzie poza piosenkami, cygańskim folklorem, pojawiają się też utwory o bardziej złożonej strukturze, a poziom emocjonalnej rozpiętości jest maksymalnie szeroki, co buduje fantastycznie nastrój i staje się płytą nie tylko z muzyką z filmu, ale osobną opowieścią.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Do autora można pisać na adres: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki i czwartki.

6:00 KTO RANO WSTAJE...
Rekordziści idą nawet w setki tysięcy i zacierają ręce patrząc na potencjalnego kupca. A ten się później tłumaczy i płaci mandaty za cofnięty licznik. W porannej audycji sprawdzimy czy to jednostkowe przypadki, czy może już plaga tych co płakali gdy sprzedawali? A my z kolei płakać nie będzie rozdając Wam karnety do Zieleniec Ski Arena. A mamy co rozdawać, słuchajcie nas już od 6 rano! Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Najbliższy spis powszechny odbędzie się w przyszłym roku, natomiast Główny Urząd Statystyczny już się przygotowuje i w kwietniu możemy się spodziewać spisu próbnego. W naszym województwie zostanie przeprowadzony w Prószkowie. Na czym będzie polegał, jaka jest metodologia i jakie dane będą pozyskiwane, zapytamy Janinę Kuźmicką dyrektora Urzędu Statycznego w Opolu.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »