Radio Opole » Białe kruki z czarnych winyli

Posłuchaj audycji

2021-10-22, 01:00

"Białe kruki z czarnych winyli" Gene Loves Jezebel i płyta "Promise"

Okładka płyty Gene Loves Jezebel "Promise" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Okładka płyty Gene Loves Jezebel "Promise" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Debiutancka płyta nowofalowej grupy (mieliśmy okazję słuchać już ich późniejszej płyty, o nieco odmiennym charakterze) na której słychać już wielki talent do włączania do swoich kompozycji różnych elementów, stąd znajdą tu miłe dla siebie dźwięki i fani Joy Division i U2.
2021-10-22, 01:00

"Białe kruki z czarnych winyli" Kult i płyta "Spokojnie"

Okładka płyty zespołu Kult "Spokojnie" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Okładka płyty zespołu Kult "Spokojnie" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Trzecia, przełomowa (jeżeli chodzi o wejście do mainstreamu) i najbardziej kultowa płyta zespołu. Mamy na niej dwa wielkie przeboje "Do Ani" i "Arahja", jednak zachwyca całość, a zwłaszcza to, że przebojowość towarzyszy tu mrocznym, niepokojącym dźwiękom i zniewala transowością.
2021-10-20, 00:30

"Białe kruki z czarnych winyli" – Discorama i Discorama 2

Okładka płyty Discorama
Okładka płyty Discorama
Okładka płyty Discorama 2
Okładka płyty Discorama 2
Dwie przekrojowe płyty z 1979 i 1971 roku, które są absolutnym rarytasem dla fanów muzyki z tamtych lat, znajdują się na nich bowiem ogromne przeboje zespołów i solistów, którzy często nie nagrali dużych płyt, jak Waganci, czy Portrety, a także radiowe wersje piosenek bardziej znanych dzisiaj artystów, jak Breakout, Grupa ABC, czy Dżmble.
2021-10-13, 01:00

"Białe kruki z czarnych winyli" – Demis Roussos i płyta "Forever and Ever"

"Białe kruki z czarnych winyli" Demis Roussos i płyta "Forever and ever"
"Białe kruki z czarnych winyli" Demis Roussos i płyta "Forever and ever"
Po udanej współpracy z Vangelisem (będą się jeszcze spotykali wielokrotnie) solo i w ramach zespołu Aphrodite's Child kariera soolowa Demisa Roussosa potoczyła się błyskawicznie i już druga (prezentowana dzisiaj) płyta z 1973 roku przyniosła wielkie przeboje, które śpiewał będzie przez kolejne dekady (także w Polsce) i które zdefiniowały jego styl (chociaż głównym atutem pozostanie na zawsze rozpoznawalny od razu, niezwykły głos).
2021-10-12, 23:55

"Białe kruki z czarnych winyli" – Andrzej Rosiewicz i płyta "Andrzej Rosiewicz"

"Białe kruki z czarnych winyli" Andrzej Rosiewicz i płyta "Andrzej Rosiewicz"
"Białe kruki z czarnych winyli" Andrzej Rosiewicz i płyta "Andrzej Rosiewicz"
Końcówka lat 80-tych to Rosiewicz jako Artysta kompletny, który sam pisze teksty i komponuje, i pomimo nadal humorystycznego wydźwięku swojej twórczości, wykazuje niezwykłą czułość na to, co dzieje się w muzycznym (jeżeli chodzi o muzykę) i literackim (w warstwie tekstowej) świecie.
2021-10-08, 01:03

"Białe kruki z czarnych winyli" Toto i płyta "Hydra"

"Białe kruki z czarnych winyli" Toto i płyta "Hyder"
"Białe kruki z czarnych winyli" Toto i płyta "Hyder"
Druga płyta Toto to najbardziej ambitne muzycznie dzieło, z "ukłonem" w kierunku rocka progresywnego, które nie było jednak tak wysoko cenione jak debiut, zwłaszcza pod względem singlowych przebojów, ale też nie w takim wymiarze album jest ceniony po latach, a sami członkowie zespołu przyznają, że nie chcieli stać w miejscu, chociaż wraz z kolejnymi albumami udało im się wypracować złoty środek i trafić także na listy przebojów z utworami "Rosanna", czy "Africa".
2021-10-07, 23:55

"Białe kruki z czarnych winyli" Jerzy Różycki i płyta "Samotny gangster"

"Białe kruki z czarnych winyli" Jerzy Różycki i płyta "Samotny gangster"
"Białe kruki z czarnych winyli" Jerzy Różycki i płyta "Samotny gangster"
Solowa płyta gitarzysty grupy Gang Marcela, pozostająca stylistycznie w obrębie country, jednak nie brakuje na niej popularnego w drugiej połowie lat 80-tych pop rocka, jak chociażby, zaśpiewany z polskim tekstem, wielki przebój Gazebo "I Like Chopin".
2021-10-06, 01:00

"Białe kruki z czarnych winyli" – Japan i płyta "Japan"

"Białe kruki z czarnych winyli" - Japan [fot. Mateusz Łapot]
"Białe kruki z czarnych winyli" - Japan [fot. Mateusz Łapot]
Debiut grupy (wydany w 1978, ale nagrania pochodzą z roku 1977) dowodzonej przez Davida Sylviana to jeszcze sporo alternatywnego rocka, a mniej nowo romantycznych klimatów, z których zasłynie najbardziej. Jednak i ta płyta zdobyła spory rozgłos i słychać tu wielki potencjał i oryginalność grupy stawiając ja obok innych wybitnych debiutantów tego czasu, czyli Talking Heads.
2021-10-05, 23:55

"Białe kruki z czarnych winyli" – Reds i płyta "Changing Colors"

"Białe kruki z czarnych winyli" - Reds i płyta "Changing Colours" [fot. Mateusz Łapot]
"Białe kruki z czarnych winyli" - Reds i płyta "Changing Colours" [fot. Mateusz Łapot]
Debiutancka płyta zespołu, którego najbardziej rozpoznawalną medialnie postacią i liderem był (w momencie założenia grupy nastoletni jeszcze) Rafał Olbrychski. Zakorzeniony mocno w brytyjskiej zimnej fali i post punkowych brzmieniach, przyniósł jednak muzykę dosyć oryginalną i przebojową.
1234567

Zobacz także

2021-10-22, godz. 01:00 "Białe kruki z czarnych winyli" Gene Loves Jezebel i płyta "Promise" Debiutancka płyta nowofalowej grupy (mieliśmy okazję słuchać już ich późniejszej płyty, o nieco odmiennym charakterze) na której słychać już wielki… » więcej 2021-10-22, godz. 01:00 "Białe kruki z czarnych winyli" Kult i płyta "Spokojnie" Trzecia, przełomowa (jeżeli chodzi o wejście do mainstreamu) i najbardziej kultowa płyta zespołu. Mamy na niej dwa wielkie przeboje "Do Ani" i "Arahja", jednak… » więcej 2021-10-20, godz. 01:00 "Białe kruki z czarnych winyli" – Czesław Niemen i singiel "Jamais" Singiel Czesława Niemena z 1966 roku w całości zaśpiewany po francusku (i nagrany we Francji z orkiestrą Michela Colombiera), ale z wielkimi, autorskimi przebojami… » więcej 2021-10-20, godz. 00:30 "Białe kruki z czarnych winyli" – Discorama i Discorama 2 Dwie przekrojowe płyty z 1979 i 1971 roku, które są absolutnym rarytasem dla fanów muzyki z tamtych lat, znajdują się na nich bowiem ogromne przeboje zespołów… » więcej 2021-10-13, godz. 01:00 "Białe kruki z czarnych winyli" – Demis Roussos i płyta "Forever and Ever" Po udanej współpracy z Vangelisem (będą się jeszcze spotykali wielokrotnie) solo i w ramach zespołu Aphrodite's Child kariera soolowa Demisa Roussosa potoczyła… » więcej 2021-10-12, godz. 23:55 "Białe kruki z czarnych winyli" – Andrzej Rosiewicz i płyta "Andrzej Rosiewicz" Końcówka lat 80-tych to Rosiewicz jako Artysta kompletny, który sam pisze teksty i komponuje, i pomimo nadal humorystycznego wydźwięku swojej twórczości… » więcej 2021-10-08, godz. 01:03 "Białe kruki z czarnych winyli" Toto i płyta "Hydra" Druga płyta Toto to najbardziej ambitne muzycznie dzieło, z "ukłonem" w kierunku rocka progresywnego, które nie było jednak tak wysoko cenione jak debiut… » więcej 2021-10-07, godz. 23:55 "Białe kruki z czarnych winyli" Jerzy Różycki i płyta "Samotny gangster" Solowa płyta gitarzysty grupy Gang Marcela, pozostająca stylistycznie w obrębie country, jednak nie brakuje na niej popularnego w drugiej połowie lat 80-tych… » więcej 2021-10-06, godz. 01:00 "Białe kruki z czarnych winyli" – Japan i płyta "Japan" Debiut grupy (wydany w 1978, ale nagrania pochodzą z roku 1977) dowodzonej przez Davida Sylviana to jeszcze sporo alternatywnego rocka, a mniej nowo romantycznych… » więcej 2021-10-05, godz. 23:55 "Białe kruki z czarnych winyli" – Reds i płyta "Changing Colors" Debiutancka płyta zespołu, którego najbardziej rozpoznawalną medialnie postacią i liderem był (w momencie założenia grupy nastoletni jeszcze) Rafał Olbrychski… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »