Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
UFO - Strangers in the Night

Podwójny album koncertowy, podsumowujący najlepszy okres działalności grupy UFO, czyli lat 70-tych (nagrania zarejestrowano w 1978 a płytę wydano w 1979 roku). Nagrany podczas trasy po USA nie jest zapisem jednego koncertu, ale kompilacją najlepszych (co do tego, czy tak jest w istocie trwają spory, i także w grupie doszło do kłótni, zwłaszcza Schenker był niezadowolony z wyboru, co doprowadziło do porzucenia przez niego UFO, a dodajmy, że to własnie jego gra na gitarze przyczyniła się w dużej mierze do tego, że te lata uważane są za najlepsze) jego z różnych występów, ułożone jednak sprawnie i z dużą dramaturgią odzwierciedlają siłę zespołu podczas występów na żywo i są swoistym the best off-em i gdyby ktoś chciał mieć tylko jedna ich płytę, to zdecydowanie właśnie tą.

Kabaret Starszych Panów - Cykl II

Ponieważ mieli już słuchacze audycji możliwość wysłuchania pierwszej płyty jaką nagrali Przybora z Wasowskim, mniej tu będzie o programie telewizyjnym z jakiego pochodzą piosenki, czy też o rzadkim typie nośnika, jakim jest 10 calowa płyta, a więcej o artystach jacy tu wystąpili, a jest kilka nowych nazwisk w stosunku do pierwszej płyty jak Edward Dziewoński, Wiesław Gołas, czy Mieczysław Czechowicz. Nadal jednak niezmienna jest stylistyka i również tu usłyszymy praktycznie same przeboje Kabaretu.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany.

W programie także stałe cykle:

07:20 Z historycznego punktu widzenia - Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła - program Haliny Nabrdalik
  • W programie o obchodach 96 rocznicy utworzenia I dzielnicy Związku Polaków w Niemczech i o zmarłej niedawno w wieku 103 lat Rodłaczce dr. Bronisławie Ligudzie-Kozak.
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Ewy Skrabacz
  • W niedzielny poranek zaprosimy Państwa na sympozjum pt. "Ks. Krzysztof Grzywocz – człowiek spotkania", które odbędzie się w najbliższą środę (27.02) na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. O idei spotkania, prelegentach i książce poświęconej ks. Krzysztofowi, opowie współorganizator sympozjum dr Ryszard Paluch.
08:40 Wartość dodana – Dorota Kłonowska
  • 18 stwierdzonych w tym roku przypadków zachorowań na odrę na Opolszczyźnie, pilotażowy w świecie projekt głuchołaskiego szpitala, ale też wciąż zawieszona działalność oddziału ginekologii w Kluczborku – nie zabraknie tematów dotyczących służby zdrowia w tym wydaniu „Wartości dodanej”. Powiemy także o 4 mln zł przyznanych regionowi na walkę ze smogiem, o spalarni odpadów medycznych w Opolu i „zielonym świetle” dla korfantowskiej inwestycji, czyli budowie oczyszczalni ścieków. Będziemy też w Racławicach Śląskich, gdzie uczczono ofiary „Marszu Śmierci”. Do przeglądu wydarzeń minionego tygodnia zaprasza Dorota Kłonowska.
09:15 Mała kultura - Justyna Marcińska
10:40 Zwykły życiorys - Piotr Furtas
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu::
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »