Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-12-04, 15:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu!

Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu! [fot. https://pixabay.com/pl]
Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu! [fot. https://pixabay.com/pl]
„Nowe media w edukacji wyzwaniem dla XXI wieku” pod takim tytułem odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa z cyklu „Społeczeństwo internautów a kultura globalna”. Naukowcy spotkają się w najbliższy piątek (07.12) w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu przy ul. Waryńskiego 4. Radio Opole będzie na miejscu wraz z audycją Loża Radiowa. Więcej o konferencji także w piątek (07.12) w porannych rozmowach po 8:00 i o 8:40.
Przestrzeń wirtualna stała się dziś miejscem spotkań, robienia zakupów, rozrywki, nauki i wielu relacji społecznych. Dla wielu osób trudno już sobie wyobrazić życia bez dostępu do szybkiego i całodobowego Internetu. Ten - jak każde narzędzie - ma swoje zalety, ale też i wady. Podczas spotkania w w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu będzie okazja, by o tym porozmawiać, podzielić się doświadczeniem, spostrzeżeniami i uwagami.

Ideą jest znalezienie odpowiedzi na pytania: jak można odpowiedzialnie edukować młodego odbiorcę do korzystania z sieci oraz jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji poprzez wykorzystanie nowinek technicznych do urozmaicenia zajęć lekcyjnych.

Wydarzenie będzie się składać z dwóch sesji. Pierwsza pod nazwą "Pokolenie cyfrowe - to my!" rozpocznie się o godz. 10:00. Druga sesja poświęcona będzie edukacji. Rozpocznie się o godz. 12:30. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Komitet organizacyjny konferencji tworzą prof. Politechniki Opolskiej dr hab. Maria Kalczyńska, dr Anna Rajchel oraz mgr Anna Jańdziak. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem dra hab. inż. Janusza Wielkiego - prof. PO, dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Violetty Porowskiej - wicewojewody opolskiej, inspektora Jarosława Kalety - komendanta wojewódzkiego policji w Opolu, Lesława Tomczaka - dyrektora Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, a także Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej oraz Radia Opole.
Program konferencji
Program konferencji

Patronaty - polecamy

2018-12-12, godz. 17:35 Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Pio ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42 Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w pi ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10 Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:04 Mikołajkowa Ślizgawka dla dzieci i rodzin zastępczych PCPR jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej po raz drugi wspólnie z klubem sportowym PGE Orlik Opole dzięki życzliwości MOSiR Opole organizuje 'Mikołajk ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:26 Legendarny dyrygent i francuska pianistka wystąpią w Filharmonii Opolskiej » więcej 2018-12-11, godz. 17:40 Uczta z muzyką Duke`a Ellingtona z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy – transmisja 13 grudnia od godz. 19:00 Uczta z kompozycją amerykańskiego pianisty, kompozytora i aranżera jazzowego Duke`a Ellingtona w wykonaniu 17-osobowego big bandu z udziałem amerykańskiej wok ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:17 Zbliża się Finał Ogólnopolski Mini Olympic Games – znamy szczegóły! Najlepsi zawodnicy w kategorii młodzików w tenisie stołowym ze wszystkich województw przyjadą do Gorzowa Śląskiego, by zmierzyć się w Finale Ogólnopolskim Min ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 Tylko do piątku można zapisać się do udziału w XXIX Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta! Gmina Strzelca Opolskie zaprasza do udziału w XXIX Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta. Wydarzenie jest organizowane co roku, zawsze w ostatni wee ... » więcej 2018-12-10, godz. 12:45 Można już odbierać zaproszenia na 26. Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących! Parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach zaprasza na kolejną Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących. Na wydarzenie może przyjść każdy, kto c ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Żywa szopka Bożonarodzeniowa już po raz 20. w Opolu-Szczepanowicach To już tradycja, że na plebanii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach powstaje żywa szopka. Oficjalnie jej budowa rozpocznie się w sobotę (15.12) jednak pierwsze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »