Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-12-04, 15:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu!

Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu! [fot. https://pixabay.com/pl]
Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu! [fot. https://pixabay.com/pl]
„Nowe media w edukacji wyzwaniem dla XXI wieku” pod takim tytułem odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa z cyklu „Społeczeństwo internautów a kultura globalna”. Naukowcy spotkają się w najbliższy piątek (07.12) w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu przy ul. Waryńskiego 4. Radio Opole będzie na miejscu wraz z audycją Loża Radiowa. Więcej o konferencji także w piątek (07.12) w porannych rozmowach po 8:00 i o 8:40.
Przestrzeń wirtualna stała się dziś miejscem spotkań, robienia zakupów, rozrywki, nauki i wielu relacji społecznych. Dla wielu osób trudno już sobie wyobrazić życia bez dostępu do szybkiego i całodobowego Internetu. Ten - jak każde narzędzie - ma swoje zalety, ale też i wady. Podczas spotkania w w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu będzie okazja, by o tym porozmawiać, podzielić się doświadczeniem, spostrzeżeniami i uwagami.

Ideą jest znalezienie odpowiedzi na pytania: jak można odpowiedzialnie edukować młodego odbiorcę do korzystania z sieci oraz jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji poprzez wykorzystanie nowinek technicznych do urozmaicenia zajęć lekcyjnych.

Wydarzenie będzie się składać z dwóch sesji. Pierwsza pod nazwą "Pokolenie cyfrowe - to my!" rozpocznie się o godz. 10:00. Druga sesja poświęcona będzie edukacji. Rozpocznie się o godz. 12:30. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Komitet organizacyjny konferencji tworzą prof. Politechniki Opolskiej dr hab. Maria Kalczyńska, dr Anna Rajchel oraz mgr Anna Jańdziak. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem dra hab. inż. Janusza Wielkiego - prof. PO, dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Violetty Porowskiej - wicewojewody opolskiej, inspektora Jarosława Kalety - komendanta wojewódzkiego policji w Opolu, Lesława Tomczaka - dyrektora Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, a także Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej oraz Radia Opole.
Program konferencji
Program konferencji

Patronaty - polecamy

2019-10-23, godz. 14:01 II Festiwal Piosenki Seniorów w Komprachcicach już w sobotę „Czas nas uczy pogody” pod takim hasłem w najbliższą sobotę (26.10) w Komprachcicach odbędzie się II Festiwal Piosenki Seniorów. Do udziału zgłosiło się 23 wy ... » więcej 2019-10-23, godz. 12:45 Modlitwa o sumienie dla świata – koncert dedykowany ludziom psychicznie chorym już w sobotę w Branicach Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza w najbliższą sobotę (26.10) na koncert Johannes Brahms - „Requiem niemieckie” - Modlitwa o sumienie dl ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:34 "Depresja? Zrozumieć i leczyć" - konferencja w Opolu Co czuje osoba, cierpiąca na depresję? Co to znaczy epizod psychotyczny? Jak żyć, pracować i funkcjonować w codziennym życiu z depresją? O tym dyskutować będą ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:41 VII Festiwal Piosenki Jesiennej Przedszkolaka w Twardawie już w czwartek! Przedszkolaki z całej gminy Głogówek spotkają się w Twardawie, by wziąć w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Jesiennej Przedszkolaka. » więcej 2019-10-22, godz. 15:37 Jak ułatwić sobie życie związane z rodzinnymi wyjazdami? Dowiedz się na Targach Turystyki Rodzinnej już w ten weekend ... Co zrobić, by pakowanie i wszystko co wiąże się z rodzinnymi przejazdami było szybkie, łatwe i przyjemne? Tego będzie można się dowiedzieć podczas Ogólnopolsk ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:39 Zbierz drużynę, zaproś rodzinę i dołącz do sportowej przygody z Koroną Południa Polski w Nordic Walking w Opolu Jak chodzić, by przynosiło to korzyści zdrowotne oraz jakich podstawowych błędów unikać, by nie zrobić sobie krzywdy maszerując z kijami nordic walking? Kto n ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:15 II Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” – finał już w piątek! Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Akces” zaprasza na uroczystą galę, podczas której poznamy laureatów II Festiwalu Artystycznego „Tobie Polsko”. Orga ... » więcej 2019-10-21, godz. 13:08 Spotkanie z Urszulą Kozłowską, autorką powieści „Ratownik” już w środę – poznaj szczegóły! Urszula Kozłowska jest autorką siedmiu książek. Jak sama o sobie mówi: „Piszę odkąd nauczyłam się pisać, czyli od 50 lat”. Pisarka urodziła się w Lądku Zdroju ... » więcej 2019-10-21, godz. 12:16 Legenda polskiej dyrygentury w Opolu! Maestro Antoni Wit powraca do Filharmonii Opolskiej! Już w piątek (25.10) wspaniały polski dyrygent wystąpi w ramach cyklu Strefa Gwiazd, prezentując muzykę k ... » więcej 2019-10-21, godz. 12:03 Zbliża się VI edycja Opolskiej Ligi Robotów – poznaj szczegóły i wydarzenia towarzyszące! Przed nami cykl turniejów robotycznych w ramach VI Opolskiej Ligi Robotów - trwają przygotowania do tegorocznych rozgrywek. Już w środę (23.10) odbędzie się j ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »