Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglu ...
2018-09-19, 09:25 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta

Adrian Czubak o procesie odbudowy polskiej żeglugi
Adrian Czubak, wojewoda opolski
- Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudowy polskiej żeglugi - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Adrian Czubak, wojewoda opolski. Dzisiaj (19.09) rozpoczyna się I Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu. - Przed nami jeszcze wiele do zrobienia, ale biorąc pod uwagę ilość uczestników i to z jakich są instytucji i przedsiębiorstw widać, że sprawy żeglugi są bardzo ważne i potrzebne - dodał gość Radia Opola.

Zaznaczył on, że żegluga to nie tylko Odra i województwo opolskie, ale przede wszystkim połączenie rzek z portami morskimi. Nie można także patrzeć na żeglugę w oderwaniu od sąsiednich krajów. - Rzeki nie znają granic państwowych, transport musi być tak zorganizowany, żeby mógł swobodnie odbywać się nie tylko na kierunku północ-południe, ale też wschód-zachód. Każde z państw doskonale wie, gdzie musi dokonać udoskonaleń, żeby transport wodny był opłacalny i bezpieczny - zaznaczył wojewoda Adrian Czubak.
Violetta Porowska o swoich kandydatach do rady miasta Opola
Violetta Porowska, kandydatka na urząd prezydenta Opola
- Bardzo się cieszę, że pan Arkadiusz Szymański kandyduje do rady miasta Opola, zdecydował się na powrót do tej rady, w której kiedyś aktywnie pracował. Sądzę, że nasza wygrana jest bardzo możliwa i należy naszą drużynę wesprzeć - powiedziała w "Poglądach i osądach" Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola.

W południe przedstawi ona oficjalnie kandydatów do rady miasta stolicy regionu. - To są osoby bardzo mocne, kompetentne z pomysłem na Opole, które traktują swoją pracę w radzie jako misję - dodała. Violetta Porowska zaznaczyła, że bardzo zależało jej na tym, aby listy kandydatów składały się z różnorodnych propozycji osobowościowych, zarówno z bardzo dużym doświadczeniem jak i osoby nowe ze świetnymi pomysłami, które chcieli by zrealizować będąc radnymi.
Z Adrianem Czubakiem rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Z Violettą Porowską rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza

Zobacz także

2019-10-21, godz. 10:21 Aleksandra Magiera i Krzysztof Pieroń o sytuacji opolskiego rolnictwa Aleksandra Magiera z opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Faktycznie było spotkanie, na którym minister rolnictwa zwrócił u ... » więcej 2019-10-20, godz. 08:35 Teresa Rozmarynowska o tym, dlaczego warto być aktywnym seniorem i jak skutecznie wyciągać z domu osoby starsze W Europejskim Dniu Seniora (20.10) rozmawialiśmy o codzienności osób starszych. Teresa Rozmarynowska, Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Opola, opowiedziała ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:35 Jakub Lasek o Festiwalu Wolontariatu IMPULS oraz o możliwościach, jakie stwarza OCW „Iskra” Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” dało dziś (19.10) szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. O Festiwalu Wolontariatu IMPULS, a także o możliwoś ... » więcej 2019-10-18, godz. 10:29 Agnieszka Buganik-Pszczyńska i Michał Siek o tym, jak opolskie szkoły poradziły sobie z przyjęciem podwójnego rocznika ... Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu – Ta debata to przede wszystkim moja inicjatywa, wynikająca z tego, co się w oświa ... » więcej 2019-10-17, godz. 10:01 Prof. Krzysztof Zuba i dr Marek Kawa o kompetencjach senatu Prof. Krzysztof Zuba, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, znawca polskiego systemu politycznego. - Senat jest ustrojowo słabo uposażony, nie jest graczem, kt ... » więcej 2019-10-16, godz. 10:09 Sebastian Szczurek i Renata Cygan o obcokrajowcach na opolskim rynku pracy Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Na początku września mieliśmy zarejestrowanych ponad 20 tysięcy cudzoziemców ... » więcej 2019-10-15, godz. 09:06 Rafał Bartek i Paweł Nakonieczny o I Konwencie Przewodniczących Sejmiku, Rad Powiatu i Rad Gmin Województwa Opolskiego Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - Jestem zadowolony z wyniku wyborczego Mniejszości Niemieckiej. Oc ... » więcej 2019-10-14, godz. 09:58 Joanna Maksymowicz i red. Bogusław Mrukot o pierwszych wynikach wyborów parlamentarnych 2019 Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy – Wybory przebiegły spokojnie i bardzo sprawnie, pierwsze protokoły z gmin przywieziono nam już około godzony 23:00. I ... » więcej 2019-10-13, godz. 08:41 Cezary Obermajer o tym, jak oddać ważny głos, a także czego unikać, by nie naruszyć trwającej ciszy wyborczej W niedzielny poranek sprawdziliśmy, czy komisje wyborcze w naszym województwie zaczęły swoją pracę planowo. Cezary Obermajer, zastępca przewodniczącego obwodo ... » więcej 2019-10-12, godz. 08:35 O. Wojciech Ziółek o tym, że musiał przebyć 1 850 km, aby oddać głos w niedzielnych wyborach Dzień przed wyborami parlamentarnymi zachęcaliśmy do czynnego udziału w wyborach. O swojej podróży do lokalu wyborczego opowiedział jezuita z dalekiej Syberii ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »