Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglu ...
2018-09-19, 09:25 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta

Adrian Czubak o procesie odbudowy polskiej żeglugi
Adrian Czubak, wojewoda opolski
- Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudowy polskiej żeglugi - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Adrian Czubak, wojewoda opolski. Dzisiaj (19.09) rozpoczyna się I Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu. - Przed nami jeszcze wiele do zrobienia, ale biorąc pod uwagę ilość uczestników i to z jakich są instytucji i przedsiębiorstw widać, że sprawy żeglugi są bardzo ważne i potrzebne - dodał gość Radia Opola.

Zaznaczył on, że żegluga to nie tylko Odra i województwo opolskie, ale przede wszystkim połączenie rzek z portami morskimi. Nie można także patrzeć na żeglugę w oderwaniu od sąsiednich krajów. - Rzeki nie znają granic państwowych, transport musi być tak zorganizowany, żeby mógł swobodnie odbywać się nie tylko na kierunku północ-południe, ale też wschód-zachód. Każde z państw doskonale wie, gdzie musi dokonać udoskonaleń, żeby transport wodny był opłacalny i bezpieczny - zaznaczył wojewoda Adrian Czubak.
Violetta Porowska o swoich kandydatach do rady miasta Opola
Violetta Porowska, kandydatka na urząd prezydenta Opola
- Bardzo się cieszę, że pan Arkadiusz Szymański kandyduje do rady miasta Opola, zdecydował się na powrót do tej rady, w której kiedyś aktywnie pracował. Sądzę, że nasza wygrana jest bardzo możliwa i należy naszą drużynę wesprzeć - powiedziała w "Poglądach i osądach" Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola.

W południe przedstawi ona oficjalnie kandydatów do rady miasta stolicy regionu. - To są osoby bardzo mocne, kompetentne z pomysłem na Opole, które traktują swoją pracę w radzie jako misję - dodała. Violetta Porowska zaznaczyła, że bardzo zależało jej na tym, aby listy kandydatów składały się z różnorodnych propozycji osobowościowych, zarówno z bardzo dużym doświadczeniem jak i osoby nowe ze świetnymi pomysłami, które chcieli by zrealizować będąc radnymi.
Z Adrianem Czubakiem rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Z Violettą Porowską rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza

Zobacz także

2018-12-18, godz. 09:30 Rozmowy z Rafałem Bartkiem o sesji Sejmiku Województwa Opolskiego oraz Łukaszem Sowadą o sesji budżetowej Rady Miasta ... Rafał Bartek, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego - Dwa bardzo ważne punkty dzisiejszej sesji sejmiku. Pierwszy to expose marszałka Andrzeja Buły, w ... » więcej 2018-12-17, godz. 11:11 Rozmowy z Aleksandrą Czerkawską i Markiem Bocianowskim Aleksandra Czerkawska, dyrektor biura Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Opolszczyzna – Staramy się namawiać Polaków, żeby jedli polskiego karpia przez cały r ... » więcej 2018-12-16, godz. 09:05 Ks. Mateusz Buczma o Nocy konfesjonałów W dzisiejszym programie rozmawialiśmy z ks. Mateuszem Buczmą o Nocy konfesjonałów. » więcej 2018-12-16, godz. 08:35 Doktor Tomasz Sachanbiński z Opolskiego Centrum Onkologii – Pani, którą operowaliśmy we wtorek po dwóch, trzech dniach po zabiegu nie potrzebowała już leków przeciwbólowych. W Polsce, z tego co wiem, to wykonano już ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Rozmowa z Beatą Kaczor i Joanną Bąk o książce "Na skrzydłach pasji" "Na skrzydłach pasji", to tytuł książki, która ma być dedykowana dzieciom. Zbiór motywujących historii z życia mniej i bardziej znanych osób ma inspirować i s ... » więcej 2018-12-15, godz. 08:35 Rozmowa dr. Stankomirem Nicieją z Uniwersytetu Opolskiego – Mieliśmy w tym tygodniu wizytę 20 dziekanów z naszej partnerskiej uczelni, Uniwersytetu Bawijaya z Javy z Indonezji. W kwietniu podpisaliśmy umowę o współpr ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »