Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-19, 10:01 Autor: Roman Juranek/Marzena Śmierciak

Dziś poznamy "drużynę" Violetty Porowskiej. Wśród kandydatów - Arkadiusz Szymański

Violetta Porowska [fot. Paweł Grabek]
Violetta Porowska [fot. Paweł Grabek]
- Arkadiusz Szymański będzie walczył o powrót do opolskiej rady miasta - potwierdziła dziś (19.09) w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" wicewojewoda Violetta Porowska, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola. W samo południe na konferencji prasowej zostaną przedstawieni wszyscy kandydaci tego ugrupowania na radnych.
Jak przypomniała Violetta Porowska, Arkadiusz Szymański, obecny doradca wojewody, cztery lata temu skutecznie zabiegał o mandat radnego sejmiku i został przewodniczącym klubu PiS.

- Jest on dynamicznym, efektywnym radnym - stwierdziła wicewojewoda. - Zdecydował się wrócić do Rady Miasta Opola, w której kiedyś przecież też aktywnie pracował, sądząc, że nasza wygrana w radzie jest bardzo możliwa. Te szanse dla nas są duże i należy naszą "drużynę" wesprzeć i być - mówiła Violetta Porowska. - Ja się bardzo cieszę z obecności Arka Szymańskiego. Parę lat temu pracowaliśmy w radzie miasta razem i pamiętam, że była to bardzo mocna, pracowita dla nas rada - powiedział nasz poranny gość.

- Propozycje wszystkich osób na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta Opola to są osoby naprawdę bardzo mocne, kompetentne i z pomysłem na Opole - stwierdziła Violetta Porowska. - To są osoby, które są społecznikami, które działają w swoich środowiskach, znają problemy swoich dzielnic - tłumaczyła. - Ja muszę powiedzieć, że jak z nimi wszystkimi rozmawiałam, bo przecież wyboru ich kandydatur musieliśmy dokonać na podstawie tej koncepcji, jaką mają dla miasta, to nie mogą być osoby, które o mieście nic nie wiedzą, albo dla miasta nic nie chcą zrobić, to w wielu przypadkach zadziwili mnie - wykazali się wielką wiedzą o swoich dzielnicach - powiedziała kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-01-26, godz. 11:30 Nie tylko estetyka i funkcjonalność, ale również dbałość o artystów. Rozpoczął się drugi etap remontu komprachcickiej sali… Wymieniona podłoga i okna, remont sanitariatów i nowy system ogrzewania. Rozpoczął się drugi etap przebudowy sali widowiskowej z zapleczem w Samorządowym Ośrodku… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Trwa remont rynku w Strzeleczkach. To już ostatni etap Trwa czwarty - ostatni - etap remontu rynku w Strzeleczkach. Od kilku lat zabytkowe centrum miejscowości zyskiwało powoli nowe oblicze. Wyremontowana została już… » więcej 2020-01-26, godz. 09:45 Samorząd dla zwierząt. Swoje M w Opolu mają m.in. ptaki, jeże i wiewiórki Budki dla wiewiórek, domki zimowe dla jeży oraz karmniki dla ptaków - to najnowsze zakupy opolskiego ratusza poczynione z myślą o zwierzętach zamieszkujących stolicę… » więcej 2020-01-26, godz. 08:27 W Cisku zmierzą prędkość i natężenie ruchu Gmina Cisek zakupiła elektroniczną tablicę, która mierzy prędkość przejeżdżających samochodów oraz natężenie ruchu. Urządzenie na razie stanęło między Ciskiem… » więcej 2020-01-26, godz. 07:00 Rodziny katyńskie w Opolu chcą postawić pomnik upamiętniający zamordowanych przez NKWD Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Opolu podjęło inicjatywę budowy pomnika upamiętniającego ofiary zamordowane przez NKWD w 1940 z rozkazu Związku Radzieckiego… » więcej 2020-01-25, godz. 21:45 Polska wygrała z Czechami. Za nami 16. Opolska Gala Żużla na Lodzie [FILM, ZDJĘCIA] Pierwszy w historii mecz międzypaństwowy, prezentacja drużyny Kolejarza Opole, turniej miniżużla i wypełnione niemal po brzegi trybuny opolskiego Toropolu. Tak… » więcej 2020-01-25, godz. 20:14 Opole: pożar mieszkania na Pasiece. Lokatorzy zdążyli się ewakuować 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar mieszkania na ul. Niedziałkowskiego. » więcej 2020-01-25, godz. 19:30 Strzelce Opolskie: coraz mniej chętnych do pracy za murami więzienia Coraz więcej służb mundurowych narzeka na brak ludzi do pracy. Do trwającego od lat problemu nieobsadzonych stanowisk w policji doszła kolejna formacja - Służba… » więcej 2020-01-25, godz. 17:00 Rynek w Krapkowicach do remontu. Za dwa miesiące ruszy drugi etap prac Zaraz po Świętach Wielkanocnych ma się rozpocząć drugi etap remontu rynku w Krapkowicach. Do środy (22.01) mogły się zgłaszać firmy chętne do przeprowadzenia tej… » więcej 2020-01-25, godz. 16:45 Nysa: bloki zamiast stadionu. Wkrótce koncepcja budowy osiedla Do końca lutego ma być gotowa koncepcja określająca szczegóły budowy nowego osiedla mieszkaniowego w Nysie. Około 200 lokali ma powstać w miejscu obecnego stadionu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »