Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-19, 10:01 Autor: Roman Juranek/Marzena Śmierciak

Dziś poznamy "drużynę" Violetty Porowskiej. Wśród kandydatów - Arkadiusz Szymański

Violetta Porowska [fot. Paweł Grabek]
Violetta Porowska [fot. Paweł Grabek]
- Arkadiusz Szymański będzie walczył o powrót do opolskiej rady miasta - potwierdziła dziś (19.09) w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" wicewojewoda Violetta Porowska, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola. W samo południe na konferencji prasowej zostaną przedstawieni wszyscy kandydaci tego ugrupowania na radnych.
Jak przypomniała Violetta Porowska, Arkadiusz Szymański, obecny doradca wojewody, cztery lata temu skutecznie zabiegał o mandat radnego sejmiku i został przewodniczącym klubu PiS.

- Jest on dynamicznym, efektywnym radnym - stwierdziła wicewojewoda. - Zdecydował się wrócić do Rady Miasta Opola, w której kiedyś przecież też aktywnie pracował, sądząc, że nasza wygrana w radzie jest bardzo możliwa. Te szanse dla nas są duże i należy naszą "drużynę" wesprzeć i być - mówiła Violetta Porowska. - Ja się bardzo cieszę z obecności Arka Szymańskiego. Parę lat temu pracowaliśmy w radzie miasta razem i pamiętam, że była to bardzo mocna, pracowita dla nas rada - powiedział nasz poranny gość.

- Propozycje wszystkich osób na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta Opola to są osoby naprawdę bardzo mocne, kompetentne i z pomysłem na Opole - stwierdziła Violetta Porowska. - To są osoby, które są społecznikami, które działają w swoich środowiskach, znają problemy swoich dzielnic - tłumaczyła. - Ja muszę powiedzieć, że jak z nimi wszystkimi rozmawiałam, bo przecież wyboru ich kandydatur musieliśmy dokonać na podstawie tej koncepcji, jaką mają dla miasta, to nie mogą być osoby, które o mieście nic nie wiedzą, albo dla miasta nic nie chcą zrobić, to w wielu przypadkach zadziwili mnie - wykazali się wielką wiedzą o swoich dzielnicach - powiedziała kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 21:05 Odra w jednym z opolskich przedszkoli? "Będzie dezynfekcja budynku" O podejrzeniu zachorowania dziecka na odrę dyrekcję przedszkola nr 23 w Opolu poinformowali rodzice. W związku z tym podjęto decyzję o dezynfekcji obiektu i d ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 Darmowe porady prawne nie ściągają tłumów do sądu W Prudniku umiarkowane jest zainteresowanie sądową akcją koordynowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Również na Opolszczyźnie organizowany jest „Tydzień ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 "Cały czas jesteśmy zdani na szacunki". W Racławicach Śląskich upamiętnią ofiary Marszów Śmierci - Mówimy o trzech grupach osób. Trudno określić, ile z nich nie przeżyło tych marszów, cały czas jesteśmy zdani jedynie na szacunki - przyznał w Loży Radiowej ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Mieszkaniec Dąbrowy Namysłowskiej zabił swojego psa siekierą. Oprawca był kompletnie pijany Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca Dąbrowy Namysłowskiej, który zamordował swojego czworonoga i zakopał go na posesji. Do zdarzenia ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:00 Do szkoły w Starym Koźlu wprowadzą się przedszkolaki Od września część budynku szkoły podstawowej w Starym Koźlu zajmą przedszkolaki. Obiekt będzie przebudowany tak, żeby uczniowie nie mieszali się z maluszkami. ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Prudnik nie będzie już dzielić się dochodami z płatnych parkingów Strefę płatnego parkowania w Prudniku przejęła gmina. Od dziesięciu lat zarządzała nią wyłoniona w przetargu prywatna firma. Teraz będzie się tym zajmował Zak ... » więcej 2019-02-21, godz. 18:45 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Opolu Uczniowie, nauczyciele i wykładowcy akademiccy spotkali się w Opolu by świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Akcję zorganizował Regionalny Zespół ... » więcej 2019-02-21, godz. 17:45 Opole jest gotowe na podwójny rocznik uczniów. To prawie 4 tysiące osób W Opolu wiosną prawie 4 tysiące absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów weźmie udział w rekrutacji do szkół średnich. Wydział oś ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:15 PKP: będą cięcia pielęgnacyjne. Mieszkańcy Gogolina: dalej będziemy bronić Karlika Wokół dębu Karlik, który rośnie w centrum Gogolina, pojawił się metalowy płot. Mieszkańcy obawiają się, że to wstęp do wycięcia drzewa przez kolejarzy. Zaczęl ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:45 Wymienią połowę lamp w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 2,5 tysiąca opraw lamp ulicznych w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wymienionych. Zniknie też pół tysiąca starych słupów, które zostaną zastąpione nowymi, ba ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »