Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-23, 23:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Ta pomoc ma sens” – Szlachetna Paczka zachęca do włączenia się w akcję

Marsz Szlachetnej Paczki w Opolu 2018 otworzył bazę rodzin, którym można pomóc [fot. Katarzyna Doros]
Marsz Szlachetnej Paczki w Opolu 2018 otworzył bazę rodzin, którym można pomóc [fot. Katarzyna Doros]
Baza rodzin w potrzebie została otwarta. Wszyscy, który chcieliby wspomóc wybraną rodzinę, mogą już to zrobić. Paczkę można zrobić samemu, ale najlepiej szykować ją w „paczce", czyli ze znajomymi, klasą, zespołem, całą firmą. Należy ją przygotować do 8-9 grudnia, kiedy to odbędzie się finał akcji. Każdy darczyńca może liczyć na wsparcie wolontariusza, który opiekuje się daną rodziną.

Jak wybrać rodzinę i jak przygotować dla niej Paczkę – wszystkie te informacje można znaleźć tu: www.szlachetnapaczka.pl.


- W zeszłym roku jedną paczkę szykowało średnio 37 osób, a wartość średnia takiej paczki to 2,5 tysiąca złotych. Fajnie zatem jest zebrać grupę ludzi – mówi Anna Karczewska, koordynatorka wydarzenia w województwie opolskim (cała rozmowa do odsłuchania poniżej).


- Około 150 rodzin znalazło darczyńców, ale około 50 wciąż czeka, a baza z pewnością się powiększy, bo wolontariusze zgłoszone rodziny wciąż weryfikują. Rodziny wymagające pomocy zgłaszać można było do 20 listopada. Zanim rodzina znajdzie się na stronie, przechodzi weryfikację. Zgłosić ją mogli sąsiedzi, radni dzielnic, instytucje, kościoły, lokalni społecznicy… - mówiła w audycji „Ona i On” (23.11.2018) Anna Karczewska


- Do 100 rodzin może jeszcze pojawić się w bazie. Baza na bieżąco jest uzupełniana – zauważyła w audycji „Ona i On” (23.11.2018) Anna Karczewska.

Można przygotować paczkę, można też ufundować indeks dla wybranego dziecka z Akademii Przyszłości albo zadeklarować chęć pomocy dla seniorów i to nie tylko przy okazji nagłaśnianego finału akcji Szlachetna Paczka, ale przez cały rok…


Szlachetna Paczka w Opolu funkcjonuje już 8 lat. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wiosna. Radio Opole akcję Szlachetna Paczka w województwie opolskim objęło patronatem medialnym.


O akcji Szlachetna Paczka opowiadała w audycji Ona i On (23.11) Anna Karczewska, koordynatorka ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie opolskim - rozmowa jest do posłuchania poniżej.
Anna Karczewska - I cz. rozmowy
Anna Karczewska - II cz. rozmowy
Anna Karczewska - III cz. rozmowy

Zobacz także

2024-05-17, godz. 16:48, Patronaty - polecamy Gratka dla wszystkich kochających nietypowe podróże i opowieści z dalekiego świata! Ciekawostki podróżnicze rodem z dalekiego świata od piątku (24.05) do soboty (25.05) czekają na wszystkich chętnych uczestniczenia w XVII Spotkaniu Znajomych Podróżników. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury w Głogówku. Na… » więcej 2024-05-17, godz. 10:23, Patronaty - polecamy Rejs "Z Orkiestrą po Odrze" już wkrótce Jeśli w sobotę 25 maja spacerując wczesnym popołudniem wzdłuż Odry, usłyszą Państwo muzykę w wykonaniu orkiestr, to z pewnością będziecie świadkami kolejnej edycji rejsu “Z orkiestrą po Odrze”. Już po raz trzynasty taki… » więcej 2024-05-16, godz. 19:39, Patronaty - polecamy O prawie ochrony środowiska porozmawiają naukowcy na zjeździe w Opolu Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego jest w tym roku gospodarzem i organizatorem Zjazdu Katedr i Zespołów Badawczych Prawa Ochrony Środowiska. Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się w najbliższy czwartek (23.05) i potrwa… » więcej 2024-05-16, godz. 09:56, Patronaty - polecamy Cleo i Enej gwiazdami koncertu z okazji 20-lecia wejścia Polski do UE. Wstęp wolny! Stwory Głodomory, Siostry Wajs&Stonoga na początek, o 17:00 na scenie pojawi się Cleo, a koncert zakończy występ zespołu Enej. „Świętujmy razem 20-lecie Polski w Unii Europejskiej” - to hasło przewodnie koncertu, który odbędzie… » więcej 2024-05-16, godz. 08:58, Patronaty - polecamy Poznaj historię rolnictwa na wsi śląskiej na wystawie w Muzeum Wsi Opolskiej Historia gospodarcza chłopów górnośląskich w okresie pouwłaszczeniowym - to temat wystawy „Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850-1945)”. Przygotowania do niej trwały od 2 lat. Efekty będzie można obejrzeć po raz pierwszy… » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »