Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 czerwca 2024 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
W audycji "Gorączka piątkowej nocy" królować będą disco-popowe brzmienia z domieszką soulu i alternatywy. Usłyszymy m.in. najnowszy singiel Lady Blackbird zwiastujący jej nowy album oraz debiutujące w tym roku na opolskim festiwalu wokalistki: Zalię i Igę Kozacką - obie panie sięgają po brzmienia soul i r'n'b w swojej twórczości. Nie zabraknie także muzycznych inspiracji z lat '90.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu: agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

15:00 OPOLSKIE "RODOS"
Dlaczego przekopywanie gleby w ogródku nie jest dobre? Na czym dokładnie polega "no dig"? Czy rzucając kompost na grządki trzeba go z ziemią mieszać? Jak bez użycia szpadla założyć ogródek warzywny na trawniku? W RODOS odpowiedzi na te pytanie.

Będzie też o hortiterapii, czyli leczeniu ogrodem. Jest świetna m.in. dla osób z depresją, zaburzeniami lękowymi czy dzieci z nadpobudliwością.

W programie także o złotooku, owadzie, który jest przyjacielem działkowców i o właściwościach zdrowotnych borówek amerykańskich.

Do słuchania od 15:00 do 17:00 zaprasza Agnieszka Wawer-Krajewska. Do autorki można napisać tu: agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »