Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 czerwca 2024 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
W audycji "Gorączka piątkowej nocy" królować będą disco-popowe brzmienia z domieszką soulu i alternatywy. Usłyszymy m.in. najnowszy singiel Lady Blackbird zwiastujący jej nowy album oraz debiutujące w tym roku na opolskim festiwalu wokalistki: Zalię i Igę Kozacką - obie panie sięgają po brzmienia soul i r'n'b w swojej twórczości. Nie zabraknie także muzycznych inspiracji z lat '90.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu: agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE
Przed nami weekend pełen atrakcji związanych z Dniami Opola. Będziemy się im przyglądać! Ponadto zaprosimy także na lekcję języka koreańskiego, której udzieli nam jego lektorka Agnieszka Zagórska. Będziemy też mówić o ogrodach, roślinach i kwiatach! Zapraszamy.

W sobotniej audycji także:
7:15 Obieżyświat – Barbara Tyslik
  • W czasie odbywającego się w Opolu 34. Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej, dziś zostaną zainaugurowane obchody 50–lecia Komisji Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK, założycielem której był znany i ceniony opolski artysta – fotografik, Fryderyk Kremser. Uczestnikom ogólnopolskiego forum zostanie m.in. zaprezentowana wystawa „Odkrywanie świata Fryderyka Kremsera, by człowiek wiedział na co patrzy i rozumiał gdzie żyje.” O twórczości opolskiego artysty i Jego przesłaniu opowiedzą; kuratorka wystawy, Magdalena Górniak–Bardzik z Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach oraz Joachim Sosnowski, uczeń Fryderyka Kremsera, a także pasjonat i edukator historii lokalnej, autor wielu artykułów i książek, m.in. o dzielnicy Opola – Nowej Wsi Królewskiej.
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »