Radio Opole » Gospodarka
2020-05-19, 19:15 Autor: Katarzyna Doros

Opolski ZUS wypłacił piątą transzę świadczenia postojowego. Do przedsiębiorców trafiło ponad 12 milionów złotych

Opolski ZUS wypłacił piątą transzę świadczenia postojowego. Do przedsiębiorców trafiło ponad 12 milionów złotych [fot. Pixabay]
Opolski ZUS wypłacił piątą transzę świadczenia postojowego. Do przedsiębiorców trafiło ponad 12 milionów złotych [fot. Pixabay]
Ponad 12 milionów złotych trafiło do opolskich przedsiębiorców w ramach wypłaty piątej tury świadczeń postojowych. Z pomocy skorzysta kolejnych 6,5 tysiąca osób. 90% to Opolanie prowadzący działalność gospodarczą. W całym kraju placówki ZUS przyjęły niespełna 3 miliony wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej.
- Staramy się, żeby te wnioski o wypłatę świadczeń postojowych były jak najszybciej realizowane, bo mamy świadomość, że wielu przedsiębiorców jest w trudnej sytuacji i te pieniądze są im potrzebne. Ta ostatnia transza dla ponad 6,5 tysiąca osób z regionu, to wynik sprawnej i ciężkiej pracy załogi opolskich placówek ZUS, bo niestety do tej pory wiele wniosków było niekompletnych, zawierały nieścisłości, więc wymagały korekty - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Do tej pory łączna wartość przekazanych pieniędzy przez opolski ZUS wyniosła ponad 26 milionów złotych, a pomoc uzyskało ponad 13,5 tysiąca drobnych przedsiębiorców, samozatrudnionych i osób na umowach cywilnoprawnych.

ZUS zachęca, aby wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej składać drogą elektroniczną. - To pozwoli zmniejszyć ryzyko popełnienia błędu, przyspieszy realizację sprawy i wypłatę świadczenia - dodaje Sebastian Szczurek.

Dodajmy, że świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem jest złożenie oświadczenia, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie poprawiła się.
Sebastian Szczurek

Gospodarka

2020-11-25, godz. 17:00 Głubczyce mają już gotowy projekt przyszłorocznego budżetu Budżet Głubczyc w 2021 roku ma wynieść blisko 110 mln złotych. To kwota podobna do tegorocznych finansów miasta. » więcej 2020-11-25, godz. 14:00 ZUS przypomina przedsiębiorcom o wnioskach na zwolnienie z opłacania składek Kilka dni pozostaje przedsiębiorcom z branży turystycznej, wystawienniczej, estradowej i eventowej na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek. » więcej 2020-11-25, godz. 06:30 Brzeg chce przebudować dwie ulice w centrum miasta. Na jednym z niebezpiecznych skrzyżowań ma pojawić się rondo Brzeg szykuje się do remontu dwóch ważnych ulic w centrum miasta. Dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy mogą doczekać się… » więcej 2020-11-24, godz. 15:30 Zakończył się pierwszy etap przebudowy fragmentu ul. Żabienieckiej w Kędzierzynie-Koźlu Zakończyła się gruntowna przebudowa fragmentu ul. Żabienieckiej w Kłodnicy w dzielnicy Kędzierzyna-Koźla. Nową nawierzchnią kierowcy pojadą od skrzyżowania… » więcej 2020-11-24, godz. 13:25 W głubczyckim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym rozpoczął się kapitalny remont. Prace mają potrwać kilka … Rozpoczęły się prace remontowe w budynkach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głubczycach. Starostwo powiatowe pozyskało na ten cel dofinansowanie… » więcej 2020-11-24, godz. 10:05 Grzegorz Adamczyk: nie zmieniamy zdania w sprawie zakazu handlu w niedzielę - Zdania nie będziemy zmieniać, handel można realizować przez 6 dni w tygodniu - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole Grzegorz Adamczyk z zarządu… » więcej 2020-11-23, godz. 18:00 Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przyjrzy się planom budowy obwodnicy Brzegu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu sprawdzi, czy budowa obwodnicy Brzegu w ciągu DK 39 nie zagraża środowisku. Taką prośbę do instytucji, która… » więcej 2020-11-23, godz. 11:30 Wkrótce ruszy remont namysłowskiego "pośredniaka". Prace wpłyną pozytywnie na środowisko i pomogą zmniejszyć k… Wkrótce ruszą prace mające na celu modernizację budynku namysłowskiego urzędu pracy. chodzi między innymi o termomodernizację, która pozwoli nie tylko… » więcej 2020-11-23, godz. 10:58 Plac zabaw, siłownia pod chmurką. Nowe inwestycje w placówkach oświatowych Baborowa Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie powstaje nowy plac zabaw dla dzieci. Montowane są także urządzenia sprawnościowe dla uczniów starszych… » więcej 2020-11-23, godz. 08:30 ZUS wysyła do przedsiębiorców informacje o stanie składek i ewentualnych zaległościach Opolscy przedsiębiorcy powinni zainteresować się stanem składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***