Radio Opole » Gospodarka
2019-10-10, 20:00 Autor: Katarzyna Doros

"Robotyką wszystkiego nie zastąpimy, zawsze będziemy potrzebować ludzi". Za nami Opolskie Forum Zawodowe

Opolskie Forum Zawodowe w CWK
Opolskie Forum Zawodowe w CWK
Opolskie Forum Zawodowe w CWK
Opolskie Forum Zawodowe w CWK
O dobrych praktykach i rozwiązaniach dla kształcenia ustawicznego w regionie rozmawiano podczas Opolskiego Forum Zawodowego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. W konferencji eksperckiej uczestniczyli samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele środowisk akademickich i instytucji edukacyjnych oraz rynku pracy.
- Chcemy w przyszłości wykorzystać tę wiedzę związaną z potrzebami pracodawców, jak instytucje edukacyjne mogą się dostosować do ich potrzeb - mówi Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. - Tak naprawdę brakuje nam rąk do pracy, w związku z tym musimy już myśleć o kształceniu uczniów i studentów w kierunkach wymaganych na rynku pracy. Jesteśmy w takim momencie, że pracujemy nad nowym regionalnym programem operacyjnym. Komisja Europejska kładzie duży nacisk na kształcenie ustawiczne osób dorosłych. Okazuje się, że mało z nas tak naprawdę podnosi swoje kwalifikacje. Trzeba rozwijać doradztwo i poradnictwo zawodowe.

- Robotyką wszystkiego nie zastąpimy, zawsze będziemy potrzebować ludzi do wykonywania niektórych zawodów - mówi jeden z przedsiębiorców. - Czy znajdziemy robota, który stawia rusztowania? Nie, to zawsze będą robić młodzi, wysportowani mężczyźni i takie zawody, które staną się zawodami niszowymi będą bardzo płatne. To będą zawody na całe życie. Bardzo płatne, czyli trzeba to tylko uzmysłowić rodzicom i tym młodym ludziom, że warto.

Podczas Opolskiego Forum Zawodowego w CWK uczniowie szkół zawodowych mieli okazję zaprezentowania efektów swojej pracy na zajęciach praktycznych były to m.in. wyroby stolarskie i spawalnicze czy oferowane usługi fryzjerskie.
Maciej Kalski
przedsiębiorca

Gospodarka

2019-10-23, godz. 17:10 Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych w Opolu W Opolu zorganizowano VIII Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym rywalizowało 5 drużyn z całej Polski, a zw ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:21 Na Kamiennej w Gogolinie od dzisiaj jest ruch wahadłowy Rozpoczynają się prace przy przebudowie ulicy Kamiennej w Gogolinie. W związku z tym od dzisiaj (23.10) obowiązuje na niej ruch wahadłowy. Planowany termin pr ... » więcej 2019-10-22, godz. 21:00 Opole: program"Restart" pomaga wyjść z bezrobocia Program 'Restart' w Opolu pokazuje, że długotrwale bezrobotni mogą wrócić na rynek pracy. Za pieniądze unijne i miasta utworzono warsztat tapicerski, krawieck ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:00 Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ostrzega przed fałszywymi e-mailami Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ostrzega opolskich przedsiębiorców przed otwieraniem podejrzanych wiadomości mailowych, które rzekomo miały być wysłane pr ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Politechnika Opolska podpisała umowę z ZUS. Porozumienie zagwarantuje staże dla studentów Na Wydziale Ekonomii i Zarządzania PO gościł dzisiaj (22.10) wiceprezes ZUS, Paweł Jaroszek. Ze strony PO umowę podpisał rektor dr hab. inż. Marcin Lorenc. » więcej 2019-10-21, godz. 19:00 Wciąż nie wiadomo, kiedy basen w Namysłowie znów będzie działać. W pierwszej kolejności trzeba wyremontować letnią pły ... Nadal nie wiadomo, kiedy będzie można ponownie korzystać z basenów w Namysłowie. Magistrat szuka pieniędzy na niezbędne naprawy zarówno letniego, jak i kryteg ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Opole: Akademia Prawno-Ekonomiczna o inwestowaniu na giełdzie - Bez wiedzy lepiej nie inwestować na giełdzie - taki wniosek płynie z wykładu profesora Krzysztofa Jajugi. Ekonomista, prezes CFA Society Poland i członek Ra ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:45 Rusza wypłata zaliczek. Do końca listopada 85% rolników dostanie pieniądze z ARiMR Po raz czwarty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu rozpoczęła wypłatę zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich dla rolników. Pieniądze maj ... » więcej 2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »