Radio Opole » Gospodarka
2019-10-08, 11:30 Autor: Daniel Klimczak

Uczniowie nyskiego "Mechanika" będą się kształcić pod okiem specjalistów Orlenu. Szkoła otworzy klasy patronackie

Henryk Mamala, Andrzej Kruzkiewicz i Paweł Stępkowski podpisali umowę o współpracy nyskiego "Mechanika" i spółki Orlen Centrum Serwisowe [fot. Daniel Klimczak]
Henryk Mamala, Andrzej Kruzkiewicz i Paweł Stępkowski podpisali umowę o współpracy nyskiego "Mechanika" i spółki Orlen Centrum Serwisowe [fot. Daniel Klimczak]
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie będzie współpracować z Orlenem. W siedzibie szkoły podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia klas patronackich.
To kolejna firma, która chce zainwestować w rozwój uczniów nyskiego "Mechanika". Jak mówi prezes spółki Orlen Centrum Serwisowe Paweł Stępkowski, w przyszłości pozwoli to na zatrudnienie w spółce coraz bardziej wykwalifikowanej kadry.

- Chcemy przeznaczyć stypendia dla najlepszych uczniów. Kolejną rzeczą jest wysłanie do szkoły naszych pracowników, żeby mogli prowadzić zajęcia. Kolejną rzeczą będą praktyki u nas. My zajmujemy się obsługą stacji benzynowych pod względem automatyki, IT, obsługujemy również terminale - dodaje.

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie Henryk Mamala, zauważa, że szkoła od lat reaguje na zmieniające się potrzeby rynku pracy.

- Inwestycje, które tutaj się odbyły, to wszystko było po to, aby przygotować placówkę pod względem i dydaktycznym i wyposażenia, aby spełniać wymogi pracodawców. Również szkolne programy nauczania od paru lat dają możliwość modelowania programów w klasach czwartych - wskazuje.

Zdaniem starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza, tego typu współpraca jest nieunikniona na współczesnym rynku pracy, gdzie firmom coraz trudniej jest znaleźć fachową kadrę.

- To jest chyba kolejny etap, który nas czeka. Myślę, że następne takie klasy także się będą tworzyły, bo dzisiaj chyba to jest ten kierunek, który gwarantuje pracodawcy przyjście pracownika po odpowiednim wyszkoleniu - mówi.

Dodajmy, że z nawiązanej współpracy skorzystają uczniowie kierunków technik elektryk i technik mechatronik.
Paweł Stępkowski
Henryk Mamala
Andrzej Kruczkiewicz

Gospodarka

2020-09-28, godz. 18:30 W połowie października przy centrum przesiadkowym Opole Główne staną 16-metrowe filary Powstają fundamenty pod budowę centrum przesiadkowego Opole Główne. W miejscu, gdzie wcześniej mieścił się dworzec PKS wykonawca betonuje ławy, ustawiono… » więcej 2020-09-28, godz. 13:45 Trwają prace na drodze z Większyc do Radziejowa Zamknięto drogę Większyce - Radziejów w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. To skutek przebudowy trasy, która łączy Radziejów z DK 40 w Większycach… » więcej 2020-09-27, godz. 19:10 Opolanie produkują coraz więcej odpadów. Opolski ratusz zamierza zabiegać o pieniądze na projekt edukacyjny, który… Opole chce przygotować i realizować projekt 'Eko-nawyki dobre praktyki - gospodarka o obiegu zamkniętym'. Podczas czwartkowej (24.09) sesji 21 radnych jednogłośnie… » więcej 2020-09-26, godz. 14:20 Znikną bramki poboru opłat na autostradzie A4 w woj. opolskim. W Polsce będzie działał system e-Toll Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przygotowują wprowadzenie nowego sposobu poboru opłat za przejazd autostradą dla pojazdów lekkich… » więcej 2020-09-26, godz. 09:30 Zakończył się remont drogi pomiędzy Białą a Sowinem - alternatywnej do DW 414 w powiecie prudnickim Zakończyła się gruntowna przebudowa drogi między Białą a Sowinem w powiecie prudnickim. » więcej 2020-09-25, godz. 13:15 Budowa nowego stadionu w Opolu coraz bliżej Opolski ratusz otrzymał projekt wykonawczy i pozwolenie na jego budowę. Prace mają ruszyć na początku przyszłego roku. » więcej 2020-09-24, godz. 15:25 Opolscy radni jednogłośnie za korektą budżetu miasta. Chodzi o zmniejszenie planowanego deficytu Rada Miasta Opola jednogłośnie opowiedziała się za korektą budżetu stolicy regionu. Jej głównym celem jest zmniejszenie planowanego deficytu ze 162 milionów… » więcej 2020-09-24, godz. 14:26 Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o zwolnienie z opłacania składek ZUS Kolejne firmy będą mogły skorzystać ze zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. » więcej 2020-09-23, godz. 18:30 Duże zainteresowania wymianą starych pieców w gminie Wołczyn. Rada miejska przeznaczyła dodatkowe pieniądze na d… 85 kolejnych pieców starej generacji zniknie z gminy Wołczyn. Tego roku samorząd zorganizował trzy nabory wniosków o dotację na wymianę źródeł ciepła… » więcej 2020-09-22, godz. 19:38 Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***