Radio Opole » Gospodarka
2019-09-11, 12:00 Autor: Jacek Rudnik

Strzelce Opolskie: ostatni dzień głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

Pieniądze [fot. Pixabaya]
Pieniądze [fot. Pixabaya]
Dziś (11.09) ostatni dzień głosowania na zgłoszone propozycje do budżetu obywatelskiego w Strzelcach Opolskich. W poparcie mieszkańców walczy 18 propozycji. Na inicjatywy obywatelskie przygotowano w tym roku 300 tysięcy złotych. Jest apel urzędników, by właściwie podawać w formularzach swoje dane tak, by nie stracić głosu na konkretną inicjatywę.
Na oddawanie do dyspozycji mieszkańców części miejskiego budżetu decyduje się sporo samorządów także w województwie opolskim.

Wśród zatwierdzonych pod kątem formalnym propozycji w gminie Strzelce Opolskie znalazły się m.in. wykonanie monitoringu w Centrum Aktywności Kulturalno - Sportowej w Rozmierce, rozbudowa i doposażenie boiska w Warmątowicach oraz doposażenie placu zabaw przy Świetlicy Wiejskiej w Szczepanku.

Ankiety do głosowania można pobrać w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Opolskich, gdzie na parterze wypełniony wniosek można od razu wrzucić do przygotowanej urny.

Po analizie trwającego głosowania, miejscy urzędnicy proszą o prawidłowe podawanie w formularzu swoich danych osobowych, gdyż są one weryfikowane w gminnym systemie ewidencji ludności.

Jakiekolwiek błędy typu „literówka”  i niezgodności z danymi w ewidencji ludności, uniemożliwiają oddanie prawidłowego głosu i zmniejszają szanse konkretnego projektu na realizację.

W puli do podziału wydzielono w tym roku z miejskiego budżetu 300 tysięcy złotych.

Trzeba wybrać pięć projektów przyznając każdemu z nich od 1 do 5 pkt , a głosy w formie "elektronicznej" i "papierowej" będą przyjmowane dziś (11.09) jeszcze tylko do północy.

Gospodarka

2019-09-19, godz. 14:00 Zmniejszyła się produkcja karpia na Opolszczyźnie. Przyczyną jest mała ilość opadów W 2018 roku produkcja karpia na Opolszczyźnie była niższa niż w innych województwach. » więcej 2019-09-19, godz. 10:28 Sprzęt na miarę XXI wieku otrzymał prudnicki Zakład Usług Komunalnych Nowoczesna zamiatarka marki HAKO daje możliwość wjazdu w wąskie uliczki oraz chodniki. Dodatkowym atutem zamiatarki jest to, że może być ona używana również d ... » więcej 2019-09-18, godz. 13:45 Gmina sprzeda działki, ale tylko jeśli inwestor postawi na nich szeregowce Osiedle niskich bloków szeregowych może powstać w Zawadzkiem. Radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania, który teraz dopuszcza taką zabudowę. Wyznaczon ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:02 Jest pozwolenie, za dwa tygodnie zacznie się przebudowa mostu kolejowego w Krapkowicach Jest już pozwolenie na przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Za dwa tygodnie rozpoczną się prace, które mają potrwać ponad 1,5 roku. Po ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:30 Employer branding, czyli chwyty na znalezienie pracownika Jak pozyskać pracowników i jak na funkcjonowanie firm wpłynie podwyższenie pensji minimalnej - to tematy poruszone podczas 'Śniadania na czasie', na które zap ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:00 Skarbimierz: ruszyła budowa nowego magazynu przy fabrykach produkujących słodycze Kamień węgielny wmurowany, czas na budowę magazynu logistycznego w Skarbimierzu. Halę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni Eur ... » więcej 2019-09-17, godz. 15:15 W gminie Izbicko będzie sieć gazowa W przyszłym roku w Izbicku ma powstać sieć gazowa. W planie jest podłączenie budynków należących do samorządu i zmiana ich systemu ogrzewania na bardziej ekol ... » więcej 2019-09-17, godz. 13:30 Położyli asfalt na jednej drodze, skorzystali mieszkańcy dwóch miejscowości Kolejna droga w gminie Strzeleczki doczekała się asfaltu. Na ukończeniu jest budowa ulicy Granicznej między Dziedzicami i Racławiczkami. Inwestycja kosztowała ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Opolski urząd pracy oferuje dotacje na założenie własnej firmy. Rusza nabór do projektu „Pomysł na starcie kluczem do ... Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu oraz samorząd województwa opolskiego wspiera nowych przedsiębiorców. W 4 naborach może udzielić ponad 5 mln zł. dotacji na zało ... » więcej 2019-09-15, godz. 19:27 Na 24.Targach Przedsiębiorczości i Rzemiosła w Prudniku doceniono najlepszych wystawców i producentów Tłumy Polaków i Czechów odwiedziły tegoroczne 24. Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród” w Prudniku. Od piątku (13.09) ponad 100 wyst ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »