Radio Opole » Gospodarka
2019-06-11, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Rozmowy biznesowe w Kluczborku. W tej formule przedsiębiorcy będą spotykać się regularnie

Spotkanie "Gmina Kluczbork dla Przedsiębiorców" [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie "Gmina Kluczbork dla Przedsiębiorców" [fot. Witold Wośtak]
Mediacje w biznesie, Zintegrowany System Kwalifikacji oraz ekonomia społeczna. Kluczborscy przedsiębiorcy spotkali się w kinie Bajka, żeby rozmawiać między innymi o tych kwestiach oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe.
To było zapoczątkowanie cyklu, pt. "Gmina Kluczbork dla Przedsiębiorców", który jest odpowiednikiem rady biznesu.

Katarzyna Błaut, właścicielka Biura Marketingowego Słowo-Klucz, uważa takie spotkania za bardzo potrzebne. - Ludzie mogą poznać się i porozmawiać, a to istotna część przedsiębiorczości - argumentuje.

- Tak naprawdę większość klientów pozyskuje się w kuluarach podczas przerwy kawowej czy networkingowej. Poza tym można posłuchać prelegentów mówiących o dotacjach i możliwościach rozwoju firmy. Takiej wiedzy w pigułce potrzebuje każdy przedsiębiorca: początkujący, przyszły czy większy gracz. Dzięki temu może rozwijać się i nadal działać w swojej branży.

Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka, zapewnia, że tematyka kolejnych spotkań będzie konsultowana z beneficjentami. Dlatego dzisiejsi uczestnicy dostali specjalne ankiety.

- Chcemy konsultować to z przedsiębiorcami, bo narzucanie tematów przez urzędników zawsze kończy się źle. Myślę, że najbardziej efektywne są spotkania, kiedy przedsiębiorcy mówią, czego potrzebują i wtedy my – jako urząd – możemy znaleźć lub przynajmniej spróbować znaleźć rozwiązanie albo pomóc w poszukiwaniu odpowiedzi na zadawane pytania.

Podobne spotkania mają odbywać się co najmniej dwa razy w roku.
Katarzyna Błaut
Dariusz Morawiec

Gospodarka

2019-06-20, godz. 14:30 Grodkowska "cegielnia" przejdzie modernizację. Jeszcze w tym roku wyremontowana zostanie część alejek Grodków przymierza się do kolejnego etapu rewitalizacji największego miejskiego parku. Część terenu wokół dawnej cegielni zostanie uporządkowana i doczeka się ... » więcej 2019-06-19, godz. 20:15 Obwodnica Piastowska w Opolu wykonana w około 65%. Nową trasa pojedziemy w grudniu Roboty drogowe za półmetkiem (60%), natomiast budowa mostów na poziomie 75 procent - tak stopień zaawansowania prac na Obwodnicy Piastowskiej w Opolu ocenia i ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:00 NIK przyjrzała się gospodarowaniu wodą. W naszym województwie skontrolowano gminy Nysa i Głuchołazy. Obie wypadły dobr ... Dwie skontrolowane gminy z Opolszczyzny pozytywnie wyróżniają się w raporcie Najwyższej Izby Kontroli odnośnie gospodarki wodnej. Mowa o gminie Nysa i gminie ... » więcej 2019-06-19, godz. 10:30 Umowa podpisana. W Malni rozpocznie się budowa sieci gazowej Podpisano umowę i w gminie Gogolin rozpocznie się budowa sieci gazociągu. Pierwszą miejscowością, w której pojawi się gaz będzie Malnia. Gminie udało się podp ... » więcej 2019-06-19, godz. 08:30 Dobrzeń Wielki inwestuje w drogi. Część zadań już realizuje, na część szuka pieniędzy Dobrzeń Wielki rozpoczął największą tegoroczną inwestycję drogową. To przebudowa ulicy Konopnickiej. Wymieniona zostanie podbudowa, nawierzchnia, a sama droga ... » więcej 2019-06-18, godz. 21:15 Rolnicy z całej Opolszczyzny przyjechali do Łosiowa aby poznać nowe technologie uprawy. "Dzięki temu wiemy, co stosowa ... Około 500 rolników z całej Opolszczyzny odwiedziło Łosiów, gdzie odbyła się kolejna edycja warsztatów polowych zorganizowanych przez Opolski Ośrodek Doradztwa ... » więcej 2019-06-18, godz. 19:02 Koreańska firma chemiczna zainwestuje 100 mln euro w Kędzierzynie-Koźlu. Ma wsparcie MPiT Foosung to koreańska firma chemiczna, która inwestuje w Kędzierzynie-Koźlu. W ubiegłym tygodniu kupiła prawie 20-hektarową działkę na terenach inwestycyjnych ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:15 Raport o stanie województwa opolskiego. Zarząd twierdzi, że region się bogaci a opozycja, że coś jest nie tak Mało konkretów - tak raport o stanie województwa opolskiego ocenia sejmikowa opozycja. Radni udzielili wotum zaufania (przy podziale głosów 19/9), ale członko ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:00 Opolskie chce wysłać specjalny pociąg na festiwal Pol'and'rock Województwo opolskie chce sfinansować połączenie kolejowe na festiwal Pol'and'Rock w Kostrzyniu nad Odrą. W tej chwili nie mówią ile taka ekstra usługa będzie ... » więcej 2019-06-18, godz. 15:39 Zbliża się remont dwóch kluczborskich ulic w ramach FDS. Będą utrudnienia dla kierowców Będą utrudnienia dla kierowców w Kluczborku z powodu zbliżającego się remontu ulic Powstańców Śląskich i Różanej. Według planu, prace mają rozpocząć się w pie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »