Radio Opole » Gospodarka
2019-06-11, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Rozmowy biznesowe w Kluczborku. W tej formule przedsiębiorcy będą spotykać się regularnie

Spotkanie "Gmina Kluczbork dla Przedsiębiorców" [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie "Gmina Kluczbork dla Przedsiębiorców" [fot. Witold Wośtak]
Mediacje w biznesie, Zintegrowany System Kwalifikacji oraz ekonomia społeczna. Kluczborscy przedsiębiorcy spotkali się w kinie Bajka, żeby rozmawiać między innymi o tych kwestiach oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe.
To było zapoczątkowanie cyklu, pt. "Gmina Kluczbork dla Przedsiębiorców", który jest odpowiednikiem rady biznesu.

Katarzyna Błaut, właścicielka Biura Marketingowego Słowo-Klucz, uważa takie spotkania za bardzo potrzebne. - Ludzie mogą poznać się i porozmawiać, a to istotna część przedsiębiorczości - argumentuje.

- Tak naprawdę większość klientów pozyskuje się w kuluarach podczas przerwy kawowej czy networkingowej. Poza tym można posłuchać prelegentów mówiących o dotacjach i możliwościach rozwoju firmy. Takiej wiedzy w pigułce potrzebuje każdy przedsiębiorca: początkujący, przyszły czy większy gracz. Dzięki temu może rozwijać się i nadal działać w swojej branży.

Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka, zapewnia, że tematyka kolejnych spotkań będzie konsultowana z beneficjentami. Dlatego dzisiejsi uczestnicy dostali specjalne ankiety.

- Chcemy konsultować to z przedsiębiorcami, bo narzucanie tematów przez urzędników zawsze kończy się źle. Myślę, że najbardziej efektywne są spotkania, kiedy przedsiębiorcy mówią, czego potrzebują i wtedy my – jako urząd – możemy znaleźć lub przynajmniej spróbować znaleźć rozwiązanie albo pomóc w poszukiwaniu odpowiedzi na zadawane pytania.

Podobne spotkania mają odbywać się co najmniej dwa razy w roku.
Katarzyna Błaut
Dariusz Morawiec

Gospodarka

2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej 2020-07-09, godz. 11:01 258 milionów złotych składek umorzył opolskim przedsiębiorcom ZUS z powodu pandemii koronawirusa Zwolnienia z opłacenia składek było najważniejszym kołem ratunkowym, po które sięgali od marca opolscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni -twierdzi ZUS. Placówki… » więcej 2020-07-08, godz. 18:00 Myszy nie odpuszczają rolnikom. Plaga gryzoni w całym regionie Małe zwierzę, ale problem bardzo duży. Rolnicy w regionie zmagają się z plagą myszy. Duża populacja tych gryzoni w tym roku wiąże się z kilkoma czynnikami. To… » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Coroplast planuje zwolnienia grupowe Kilkuset pracowników mogą zwolnić spółki grupy Coroplast w Strzelcach Opolskich. Firmy związane z Coroplastem działające w Strzelcach Opolskich otrzymały z budżetu… » więcej 2020-07-08, godz. 14:21 Gmina Byczyna korzysta z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyremontowano ulicę Kościuszki Zakończył się remont ulicy Kościuszki w Byczynie przy dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2020-07-07, godz. 18:45 4 opolskie firmy walczą o tytuł najbardziej innowacyjnej w Europie Ruszyło głosowanie w konkursie Regiostars. Mieszkańcy opolskiego mogą głosować na cztery najbardziej innowacyjne projekty firm z naszego regionu. Każdy może oddać… » więcej 2020-07-07, godz. 12:30 Deweloperzy polubili Gogolin. Na osiedlu Dębowym powstaną kolejne domy szeregowe Gmina Gogolin sprzedała prywatnemu deweloperowi działki, na których mają stanąć kolejne domy. Od jakiegoś czasu osiedle Dębowe systematycznie się rozbudowuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »