Radio Opole » Gospodarka
2019-05-05, 10:00 Autor: Witold Wośtak

Czy za rok kierowcy pojadą ostatnim odcinkiem obwodnicy Kluczborka?

Budowa obwodnicy Kluczborka [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Budowa obwodnicy Kluczborka [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Budowa obwodnicy Kluczborka [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Budowa obwodnicy Kluczborka [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Zgodnie z planem przebiega budowa ostatniego etapu obwodnicy Kluczborka. Odcinek od ronda przy ulicy Byczyńskiej do ronda łączącego się z drogą powiatową na Smardy, ma być gotowy do końca kwietnia przyszłego roku.
Obecnie roboty drogowe i sanitarne są prowadzone w trzech miejscach. - Między innymi na odcinku od ronda przy ulicy Byczyńskiej do wiaduktu, który będzie nad torami relacji Kluczbork - Poznań - mówi Krystyna Krężel, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Kluczborku.

- Tam trzeba zbudować wiadukt - obecnie wykonywane są przyczółki tej konstrukcji. Z drugiej strony roboty drogowe są prowadzone od ronda przy drodze powiatowej. Z obu stron musimy dojść nasypami, bo w nasypie będzie droga na wiadukt.

Wzdłuż drogi trwa też budowa kolektora na wody odpadowe, który odprowadzi wodę z osiedla malarzy i osiedla za kościołem na Smardy.

- Prowadzone są też roboty energetyczne - dodaje Krystyna Krężel.

- Przebudowywane są kolejowe linie energetyczne w miejscach, gdzie występują kolizje z obwodnicą. W budowie są linie zasilające oświetlenie obwodnicy. Fragmenty będą oświetlone, szczególnie tam, gdzie planowane są włączenia do drogi. Chodzi tu na przykład o rondo przy ulicy Byczyńskiej i włączenie do ronda przy drodze powiatowej.

Będzie też oświetlenie ścieżki prowadzącej z Gortatowa do ulicy Norwida w Kluczborku.

Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka dodaje, że powstają drogi serwisowe, które będą wykorzystywane przez rolników. - One spełnią też rolę ścieżki pieszo-rowerowej - zaznacza.

- To jest podobnie jak w przypadku odcinka między rondem w Ligocie Dolnej a rondem w Smardach. Wzdłuż tej obwodnicy są poprowadzone ścieżki, a tutaj planujemy podobne rozwiązanie, aż do ronda przy Galerii Miodowej.

Ten etap obwodnicy kosztuje około 20 milionów złotych, gdzie połowę stanowi dofinansowanie unijne.
Krystyna Krężel 1
Krystyna Krężel 2
Dariusz Morawiec

Gospodarka

2020-07-12, godz. 17:00 Przez całą gminę na rowerze? Ozimek chce mieć ścieżki łączące granice gminy Od Chrząstowic do Grodźca. Ozimek planuje stworzyć rowerową trasę, która będzie przebiegała przez całą gminę. » więcej 2020-07-12, godz. 10:00 41. Startup Mixer Siesta w nowej odsłonie, ale założenia te same. Opolscy biznesmeni podzielą się swoim doświadczeniem Startup Mixer, czyli spotkania młodych opolskich przedsiębiorców z doświadczonymi biznesmenami, powraca w nowej, letniej odsłonie. Tym razem jako „siesta” na scenie… » więcej 2020-07-11, godz. 10:30 NFZ zachęca placówki medyczne do przywracania normalnego trybu leczenia pacjentów. Argumentem są dodatkowe pieniądze Są dodatkowe pieniądze dla opolskich placówek medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. » więcej 2020-07-11, godz. 10:00 Dlaczego dane wrażliwe wyciekają z różnych firm? Czasami przedsiębiorczy nawet nie wiedzą, że dane wrażliwe dotyczące ich firmy wyciekły - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej 2020-07-09, godz. 11:01 258 milionów złotych składek umorzył opolskim przedsiębiorcom ZUS z powodu pandemii koronawirusa Zwolnienia z opłacenia składek było najważniejszym kołem ratunkowym, po które sięgali od marca opolscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni -twierdzi ZUS. Placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »