Radio Opole » Gospodarka
2019-05-05, 10:00 Autor: Witold Wośtak

Czy za rok kierowcy pojadą ostatnim odcinkiem obwodnicy Kluczborka?

Budowa obwodnicy Kluczborka [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Budowa obwodnicy Kluczborka [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Budowa obwodnicy Kluczborka [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Budowa obwodnicy Kluczborka [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Zgodnie z planem przebiega budowa ostatniego etapu obwodnicy Kluczborka. Odcinek od ronda przy ulicy Byczyńskiej do ronda łączącego się z drogą powiatową na Smardy, ma być gotowy do końca kwietnia przyszłego roku.
Obecnie roboty drogowe i sanitarne są prowadzone w trzech miejscach. - Między innymi na odcinku od ronda przy ulicy Byczyńskiej do wiaduktu, który będzie nad torami relacji Kluczbork - Poznań - mówi Krystyna Krężel, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Kluczborku.

- Tam trzeba zbudować wiadukt - obecnie wykonywane są przyczółki tej konstrukcji. Z drugiej strony roboty drogowe są prowadzone od ronda przy drodze powiatowej. Z obu stron musimy dojść nasypami, bo w nasypie będzie droga na wiadukt.

Wzdłuż drogi trwa też budowa kolektora na wody odpadowe, który odprowadzi wodę z osiedla malarzy i osiedla za kościołem na Smardy.

- Prowadzone są też roboty energetyczne - dodaje Krystyna Krężel.

- Przebudowywane są kolejowe linie energetyczne w miejscach, gdzie występują kolizje z obwodnicą. W budowie są linie zasilające oświetlenie obwodnicy. Fragmenty będą oświetlone, szczególnie tam, gdzie planowane są włączenia do drogi. Chodzi tu na przykład o rondo przy ulicy Byczyńskiej i włączenie do ronda przy drodze powiatowej.

Będzie też oświetlenie ścieżki prowadzącej z Gortatowa do ulicy Norwida w Kluczborku.

Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka dodaje, że powstają drogi serwisowe, które będą wykorzystywane przez rolników. - One spełnią też rolę ścieżki pieszo-rowerowej - zaznacza.

- To jest podobnie jak w przypadku odcinka między rondem w Ligocie Dolnej a rondem w Smardach. Wzdłuż tej obwodnicy są poprowadzone ścieżki, a tutaj planujemy podobne rozwiązanie, aż do ronda przy Galerii Miodowej.

Ten etap obwodnicy kosztuje około 20 milionów złotych, gdzie połowę stanowi dofinansowanie unijne.
Krystyna Krężel 1
Krystyna Krężel 2
Dariusz Morawiec

Gospodarka

2019-06-17, godz. 18:00 Konstytucja Biznesu - spotkanie informacyjne w Opolu Uproszczenie przepisów dotyczących dziedziczenia firm, zmiany w rozliczeniach się z ZUS, czy odprowadzania składek do Pracowniczych Planów Kapitałowych - to t ... » więcej 2019-06-17, godz. 08:00 Nysa liczy na duże pieniądze z Funduszy Norweskich i EOG. Miasto chce zdobyć nawet 10 mln euro Nysa chce sięgnąć nawet po 10 milionów euro. Możliwość taką dają Fundusze Norweskie i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które w najbliższych latach mają tr ... » więcej 2019-06-16, godz. 13:31 Ciągniki i kombajny wygodne jak samochody. Na Opolagrze 2019 nie brakuje też pojazdów z autopilotem Polskie rolnictwo jest coraz bardziej zautomatyzowane. Widać to wyjątkowo dobrze na trwającej Opolagrze 2019 w Kamieniu Śląskim. Około 450 wystawców oferuje z ... » więcej 2019-06-15, godz. 16:00 Opolagra 2019 to nie tylko ciągniki czy kombajny. Zaglądamy na wystawę bydła mlecznego Wystawa bydła mlecznego to jedna z corocznych atrakcji na Opolagrze. Od wczoraj (14.06) w Kamieniu Śląskim trwa największa w południowej Polsce wystawa rolnic ... » więcej 2019-06-15, godz. 12:46 GDDKiA odpowiada w sprawie węzła Kluczbork Północ przed budową S11 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma problem z węzłem Kluczbork Północ przy planowanej budowie drogi ekspresowej S11. » więcej 2019-06-14, godz. 19:45 Mieszkańcy Lubszy zablokowali DK 39. Domagają się, by obwodnica Brzegu omijała także ich wieś Kilkudziesięciu mieszkańców Lubszy w powiecie brzeskim zablokowało dziś (14.06) przebiegającą przez wieś drogę krajową nr 39. Protestujący, przez dwie godziny ... » więcej 2019-06-14, godz. 15:10 Ciągniki, kombajny, kosiarki. W Kamieniu Śląskim ruszyła Opolagra 2019 [ZDJĘCIA] W Kamieniu Śląskim rozpoczęła się XVI Opolagra. Do niedzieli (16.06) na największej w południowej Polsce wystawie rolniczej będzie prezentować się około 450 f ... » więcej 2019-06-13, godz. 19:00 Opolskie firmy porównały płace. Widać dużą rotację wśród pracowników 17 opolskich firm z sektora produkcyjnego poznało wyniki czwartej edycji raportu płacowego. To inicjatywa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, a opracowanie ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:00 Mieszkańcy Gotartowa przeciw lokalizacji węzła na S11. Czy GDDKiA weźmie pod uwagę sprzeciw? Mieszkańcy Gotartowa protestują wobec planów budowy węzła drogi ekspresowej S11. Ich zdaniem, zjazd z S-ki będzie zlokalizowany zbyt blisko domów, a poza tym ... » więcej 2019-06-13, godz. 10:22 Czy samochody elektryczne to przyszłość Kędzierzyna-Koźla i remedium na zanieczyszczone powietrze? Czy elektromobilność jest przyszłością Kędzierzyna-Koźla? O to urzędnicy pytają mieszkańców w internetowej ankiecie. W tle tych pytań jest m.in. walka o czyst ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »