Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-08, 07:30 Autor: Witold Wośtak

Duże wsparcie sprzętowe dla DPS w Gierałcicach. Pomógł Hans Pollok, udzielający się charytatywnie od dwóch dekad

Przekazanie sprzętu od Hansa Polloka [fot. www.powiatkluczborki.pl]
Przekazanie sprzętu od Hansa Polloka [fot. www.powiatkluczborki.pl]
Przekazanie sprzętu od Hansa Polloka [fot. www.powiatkluczborki.pl]
Przekazanie sprzętu od Hansa Polloka [fot. www.powiatkluczborki.pl]
Przekazanie sprzętu od Hansa Polloka [fot. www.powiatkluczborki.pl]
Przekazanie sprzętu od Hansa Polloka [fot. www.powiatkluczborki.pl]
Nowy sprzęt trafił do Domu Pomocy Społecznej w Gierałcicach za sprawą darczyńcy Hansa Polloka. Mężczyzna mieszkający na co dzień w Niemczech, ale pochodzący ze Smard, wspiera charytatywnie powiat kluczborski od 20 lat.
Do DPS-u trafiło 7 łóżek elektrycznych, 60 krzeseł, 6 materaców, 6 szafek nocnych, 8 wózków inwalidzkich, 6 "balkoników", 3 stoły i 40 kartonów środków opatrunkowych.

- Bardzo doceniamy taką pomoc - mówi Marta Błahy, oddziałowa działu opiekuńczo-medyczno-terapeutycznego w DPS Gierałcice.

- Takie rzeczy są potrzebne, bo niektórzy chłopcy mają tylko renty socjalne. Stan kont jest bardzo uszczuplony, więc nie stać ich na zakup łóżka z materacem, dlatego darowizna zdecydowanie pomoże nam. Bardzo cieszymy się, że pan Artur Nowak przyjechał tutaj, zobaczył nasze potrzeby i skontaktował się z panem Pollokiem, który podjął się pomocy.

Artur Nowak to członek Zarządu Powiatu Kluczborskiego.

Marta Błahy zaznacza, że na co dzień potrzeby w DPS Gierałcice są ogromne i placówka liczy na ludzi dobrej woli odnośnie dalszego wsparcia.

- Wszystko przydałoby się. Jeśli w zasięgu będą łóżka czy szafki nocne, chętnie je przyjmiemy. Pamiętajmy, że chodzi o niepełnosprawnych chłopców, a oni niszczą dany sprzęt lub materac. Bardzo przydałyby nam się kolejne dary. Obecnie w DPS Gierałcice przebywa 67 podopiecznych.
Marta Błahy 1
Marta Błahy 2

Wiadomości z regionu

2020-05-26, godz. 13:45 Kradli alkohol i produkty spożywcze. Złodzieja zatrzymały dwie dzielnicowe Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm złodziejom z Głubczyc, którzy wzięli sobie za cel sklepy spożywcze w Opolu i Krapkowicach. Kradli alkohol i żywość… » więcej 2020-05-26, godz. 12:52 Konopka za Rakoczego. Radni przyjęli zmiany na stanowisku członka zarządu województwa opolskiego Wicemarszałek Stanisław Rakoczy odwołany ze stanowiska. Jego miejsce w zarządzie województwa zajmie partyjny kolega Antoni Konopka. Tak zdecydowali radni podczas… » więcej 2020-05-26, godz. 12:30 Nauczyciele z Opolszczyzny otrzymali nowe laptopy z urzędu marszałkowskiego Ponad 900 nauczycieli z 26 liceów ogólnokształcących z województwa opolskiego otrzymało nowe laptopy, które mają pomóc w nauce zdalnej. Dodatkowe wsparcie od urzędu… » więcej 2020-05-26, godz. 12:15 Raport MZ: 3 nowe przypadki COVID-19 w regionie. Mamy też 3 ozdrowieńców W porannym komunikacie resort zdrowia poinformował o 236 nowych przypadkach COVID-19 i 6 ofiarach śmiertelnych w kraju. Od początku pandemii w regionie liczba… » więcej 2020-05-26, godz. 12:00 Prokuratura bada wyciek filmu, na którym policjanci komentują uliczną bójkę Do internetu wyciekł film, na którym słychać policjantów niewybrednie komentujących film z monitoringu z zarejestrowaną uliczną bójką. To już drugi przypadek… » więcej 2020-05-26, godz. 11:15 Obywatel Ukrainy usiłował zabić swojego rodaka Najpierw skorzystał z gościnności swojego rodaka, a potem ugodził go nożem. 41-letni obywatel Ukrainy zaatakował i próbował dusić 56-latka. Mężczyzna został zatrzymany… » więcej 2020-05-26, godz. 11:00 Przywłaszczyła cudzy portfel z blisko 3 tysiącami złotych w środku. Godzinę później odwiedziła ją policja Zaledwie godzinę zajęło grodkowskim policjantom odnalezienie przywłaszczonego portfela, w którym znajdowały się pieniądze i dokumenty. » więcej 2020-05-26, godz. 10:30 Kolejne oczyszczacze powietrza w placówkach edukacyjnych gminy Namysłów. Wszystkie dotychczas dostarczone urządzenia eliminują… Do publicznych placówek edukacyjnych w gminie Namysłów trafiły kolejne oczyszczacze powietrza. Urządzenia, oprócz filtrowania pyłków i kurzu, są w stanie także… » więcej 2020-05-26, godz. 09:30 Mieszkańcy gminy Strzeleczki szczodrze wsparli charytatywną akcję recyklingową Zaledwie trzy dni wystarczyły mieszkańcom Strzeleczek, żeby przepełnić specjalny pojemnik na plastikowe nakrętki. W ten sposób włączyli się do akcji charytatywnej… » więcej 2020-05-26, godz. 09:15 Zajęcia dla seniorów i osób niepełnosprawnych w Opolu rozpoczną się w następnym miesiącu Opolskie placówki dziennego wsparcia i kluby seniora wznowią działalność dopiero 1 czerwca. Dla seniorów organizowane będą zajęcia w grupach, na które wcześniej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »