Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-07, 09:00 Autor: Witold Wośtak

Obok kluczborskiego kina Bajka będzie kawiarnia kinowa. W planie organizacja koncertów i warsztatów

Wizualizacja kawiarni kinowej w Kluczborku [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Wizualizacja kawiarni kinowej w Kluczborku [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Wizualizacja kawiarni kinowej w Kluczborku [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Wizualizacja kawiarni kinowej w Kluczborku [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Kluczbork będzie mieć kawiarnię kinową. To część rewitalizacji poprzemysłowych terenów dawnej Fampry przy ulicy Pułaskiego, którą prowadzi magistrat.
Zgodnie z kryteriami unijnego dofinansowania, projekt musi być prowadzony na istniejącej infrastrukturze. Wobec tego nie wyburzono dwóch budynków w najlepszym stanie. W jednym działać będą dwie świetlice terapeutyczne Parasol, a 1/3 drugiego budynku - część w bezpośrednim sąsiedztwie kina Bajka - przeznaczono właśnie na kawiarnię.

- Dzięki procedurze przetargowej chcemy wyłonić najemcę - mówi Agnieszka Dąbrowska, naczelnik wydziału funduszy zewnętrznych i rozwoju obszarów wiejskich w kluczborskim urzędzie miejskim.

- Bardzo istotne dla nas, jako gminy i ważne z punktu widzenia projektowego jest to, żeby nie prowadzić tam działalności stricte gastronomicznej. Potrzebna jest również część kulturalna, czyli organizacja różnych koncertów i warsztatów. Takie przyjęliśmy założenia.

Dodajmy, że rewitalizacja tych terenów potrwa do maja przyszłego roku.
Agnieszka Dąbrowska

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 14:45 Witold Zembaczyński z rekordową liczbą głosów w regionie - To jest ogromny sukces wszystkich, którzy wierzą w to, że program Koalicji Obywatelskiej jest panaceum na obecną rzeczywistość - tak wyniki wyborów na Opols ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:30 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 14:11 Senator Jerzy Czerwiński: O wyborczym zwycięstwie PiS zdecydowała wiarygodność tej partii Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na kolejną kadencję do senatu. Ubiegając się o reelekcję do izby wyższej parlamentu uzyskał ponad 73 ... » więcej 2019-10-14, godz. 13:26 Ryszard Galla po raz 5. będzie posłem. "Jestem godzien uznania dla wyborców MN" Ryszard Galla po raz piąty został posłem Mniejszości Niemieckiej. We wczorajszych wyborach do parlamentu zdobył około 14 tysięcy głosów i jak sam mówi to najl ... » więcej 2019-10-14, godz. 13:24 Kamil Bortniczuk o poselskiej reelekcji. "Bardzo ciężko pracowałem przez ostatnie miesiące" - Ciężka praca zawsze się opłaca - tak swoją reelekcję komentuje poseł Kamil Bortniczuk, który w wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. » więcej 2019-10-14, godz. 13:00 Region dla Prawa i Sprawiedliwości. Opole "wyspą" Koalicji Obywatelskiej Po podliczeniu głosów wyłonił się nowy obraz podziału regionu pod kątem przewagi liczby głosów. Według zebranych danych tylko w Polu zwyciężyła Koalicja Obywa ... » więcej 2019-10-14, godz. 12:48 Dyżur członka Rady Programowej Radia Opole. Zadzwoń i podziel się opinią! Czy Radio Opole w sposób rzetelny i obiektywny przekazuje sprawy polityczne? Zapraszamy do podzielenia się z nami opiniami w tej sprawie podczas dyżuru telefo ... » więcej 2019-10-14, godz. 11:47 Danuta Jazłowiecka zaskoczona dobrym wynikiem. "Bardzo, bardzo dziękuję wyborcom" Danuta Jazłowiecka, kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do senatu zdobyła 60 597 głosów. Ten wynik potwierdza, że obok Beniamina Godyli i Jerzego Cze ... » więcej 2019-10-14, godz. 11:35 Beniamin Godyla o wyborczym sukcesie. "Czeka mnie dużo zmian, ale jestem przygotowany i podołam zadaniu" - To dla mnie wielka radość, ale też spore zobowiązanie wobec tych, którzy mi zaufali - tak korzystny dla siebie wynik wyborów do senatu komentuje bezpartyjny ... » więcej 2019-10-14, godz. 11:19 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla SLD, PSL i MN. To wyniki wyborów do sejmu w naszym województwie [AKTUALIZA ... Znamy nieoficjalny podział mandatów w sejmie dla Opolszczyzny. Komisja zakończyła liczenie głosów. Według informacji reportera Radia Opole układ opolskich sił ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »