Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-08, 12:15 Autor: Marzena Śmierciak

Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych podzielone. W przyszłym tygodniu - pierwsze umowy z gminami

Budowa drogi [fot. Marcin Wycisło]
Budowa drogi [fot. Marcin Wycisło]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
- Jest ustawowy mechanizm przyznawania tych pieniędzy - algorytm związany z siatką dróg w poszczególnych regionach - tłumaczyła w porannej rozmowie "W cztery oczy" wicewojewoda Violetta Porowska.
- Opolszczyzna rzeczywiście w tym Funduszu Dróg Samorządowych otrzyma w porównaniu z innymi województwami najmniej. Najwięcej dostanie województwo mazowieckie, a to z tego powodu, że tam gęstość dróg jest największa i to wynika z ustawowego mechanizmu - tłumaczyła na naszej antenie wicewojewoda.

- To są pieniądze na drogi gminne i powiatowe. W przyszłym tygodniu będą już podpisywane pierwsze umowy z samorządowcami - powiedziała Violetta Porowska. Jak dodała, lada moment będzie znana kwota, jaka ma trafić na Opolszczyznę.

W ciągu 10 lat z Funduszu Dróg Samorządowych na inwestycje zostanie przeznaczonych w całym kraju 36 miliardów złotych. Wiadomo, że województwa otrzymają od stu do ponad sześciuset milionów złotych. Rządowe dotacje do budowy dróg mogą sięgać od 50 do 80 procent wartości inwestycji. Ich wysokość będzie uzależniona też od dochodów poszczególnych samorządów, które bezpośrednio zajmą się budową.
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-05-19, godz. 10:00 V Dzień Kultury Żydowskiej w Brzegu. Kulinaria, muzyka, tradycje Już po raz piąty w Brzegu odbędzie się Dzień Kultury Żydowskiej (19.05). To impreza, której celem jest przybliżenie mieszkańcom historii i kultury narodu żydo ... » więcej 2019-05-19, godz. 10:00 Jarmark ze św. Ritą w Głębinowie. Róże, miody i procesja z relikwiami patronki do spraw beznadziejnych Warsztaty ceramiki, malowanie na szkle i drewnie, a także malowanie pierników. To tylko część atrakcji, które będą czekać na odwiedzających Jarmark ze św. Rit ... » więcej 2019-05-19, godz. 08:46 Stowarzyszenie Kulturalne Opole zaprasza na kulturalne śniadanie W stolicy regionu trwają Dni Opola. Atrakcji nie brakuje, a jedną z nich jest kulturalne śniadanie, jakie rozpocznie się już za dwie godziny (godzina 11) na p ... » więcej 2019-05-19, godz. 02:16 Tytuły Miss i Mistera Opolszczyzny trafiły do Eweliny Szwali i Łukasza Dziarmagi Przed północą zakończył się finał 4. edycji konkursu Miss Opolszczyzny oraz 2. edycji konkursu Mister Opolszczyzny. Podczas finałowej gali w Centrum Wystawien ... » więcej 2019-05-18, godz. 20:21 Dni Opola: Muzyczne prezentacje miast partnerskich Opola Święto Opola, to także okazja do spotkania z partnerami z zagranicy. Stolicę regionu w ten weekend odwiedzają goście z Litwy, Czech, Ukrainy i Niemiec. Zespoł ... » więcej 2019-05-18, godz. 20:20 Opole uczciło 75. rocznicę bitwy o Monte Cassino [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Opola, wojskowi, władze miasta, a także ostatni mieszkający w Opolu uczestnik walk o Monte Cassino, wzięli udział w uroczystościach w 75. rocznicę ... » więcej 2019-05-18, godz. 19:23 Dni Opola: Jarmark Średniowieczny z odkrywaniem historii opolskiej baszty Dzielni rycerze i nadobne dziewoje zapraszają wszystkich do nie tak całkiem mrocznych czasów średniowiecznych. W ramach Dni Opola, na błoniach między katedrą ... » więcej 2019-05-18, godz. 16:55 Międzynarodowe mistrzostwa katamaranów w Turawie Zawodnicy z pięciu krajów łapią wiatr w żagle na Jeziorze Turawskim w trakcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Katamaranów TOPCAT. To już druga impreza tej ... » więcej 2019-05-18, godz. 14:46 EUROWYBORY: Sławomir Kłosowski spotkał się z mieszkańcami Nysy. Na miejscowym targowisku walczył o głosy i słuchał o p ... Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego na ostatniej prostej. W ostatni weekend przed głosowaniem kandydaci ponownie ruszyli w teren, by przekonywać wyb ... » więcej 2019-05-18, godz. 13:49 Śmierć wędkarza w wyrobisku. W wodzie pływały jego wędki Tragiczny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Ze stawów na osiedlu Pogorzelec wyłowiono ciało mężczyzny zaplątanego w żyłki. Mimo długiej reanimacji, nie udało się ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »