Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-08, 12:15 Autor: Marzena Śmierciak

Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych podzielone. W przyszłym tygodniu - pierwsze umowy z gminami

Budowa drogi [fot. Marcin Wycisło]
Budowa drogi [fot. Marcin Wycisło]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
- Jest ustawowy mechanizm przyznawania tych pieniędzy - algorytm związany z siatką dróg w poszczególnych regionach - tłumaczyła w porannej rozmowie "W cztery oczy" wicewojewoda Violetta Porowska.
- Opolszczyzna rzeczywiście w tym Funduszu Dróg Samorządowych otrzyma w porównaniu z innymi województwami najmniej. Najwięcej dostanie województwo mazowieckie, a to z tego powodu, że tam gęstość dróg jest największa i to wynika z ustawowego mechanizmu - tłumaczyła na naszej antenie wicewojewoda.

- To są pieniądze na drogi gminne i powiatowe. W przyszłym tygodniu będą już podpisywane pierwsze umowy z samorządowcami - powiedziała Violetta Porowska. Jak dodała, lada moment będzie znana kwota, jaka ma trafić na Opolszczyznę.

W ciągu 10 lat z Funduszu Dróg Samorządowych na inwestycje zostanie przeznaczonych w całym kraju 36 miliardów złotych. Wiadomo, że województwa otrzymają od stu do ponad sześciuset milionów złotych. Rządowe dotacje do budowy dróg mogą sięgać od 50 do 80 procent wartości inwestycji. Ich wysokość będzie uzależniona też od dochodów poszczególnych samorządów, które bezpośrednio zajmą się budową.
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 18:04 Miasta nie zamykają parków, jednak zakazują do nich wstępu. Niektóre place zabaw były zamknięte już wcześniej W Brzegu i Namysłowie parki fizycznie nie są zamknięte. Przy wejściach zawisły jednak informacje o zakazie wstępu. » więcej 2020-04-01, godz. 17:45 Wyniki pierwszych badań nie potwierdzają obecności koronawirusa w głuchołaskim szpitalu 13 ujemnych wyników wykazały badania przeprowadzone w związku z podejrzeniem koronawirusa w Głuchołazach. W poniedziałek wprowadzono kwarantannę na oddziale psychiatrii… » więcej 2020-04-01, godz. 16:46 Opolska Betania w czasie epidemii nie korzysta z pomocy wolontariuszy, bliscy nie mogą odwiedzać pacjentów. "Jest trudno… Dodatkowe środki ostrożności i obostrzenia wprowadzone w związku z ograniczaniem ryzyka zakażenia koronawirusem dotknęły m.in. opolskie hospicjum Betania. Placówka… » więcej 2020-04-01, godz. 16:39 W nyskim szpitalu działają już dwa OIOM-y. "Jesteśmy przygotowani jeszcze na 6 miejsc z respiratorami" W nyskim szpitalu od dziś (01.04) działa drugi OIOIM. To przygotowanie do zbliżającej się kulminacji epidemii koronawirusa w naszym kraju. » więcej 2020-04-01, godz. 16:15 3 nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Wszystkie osoby zaraziły się lokalnie Jak wynika z najnowszego raportu ministerstwa zdrowia opublikowanym na twitterze w całym kraju odnotowano 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W naszym regionie… » więcej 2020-04-01, godz. 16:01 Nowe przepisy - nowe zadania. Policja zapowiada szczegółowe kontrole w parkach i na ulicach Zakaz wstępu do parków, skwerów, miejsc rekreacji. Wyjście z domu tylko w konkretnym celu jak dojazd do pracy, czy sklepu. Zachowanie przynajmniej 2-metrowej odległości… » więcej 2020-04-01, godz. 15:30 MOP-y na A4 działają, ale zostały wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa GDDKiA wprowadziła nowe zasady bezpieczeństwa w Miejscach Obsługi Podróżnych. Zgodnie z zaleceniami rządu, zostanie ograniczona liczba klientów w sklepach czy… » więcej 2020-04-01, godz. 14:23 Znasz tego mężczyznę? Policja szuka złodzieja Policja z Kędzierzyna-Koźla publikuje wizerunek sklepowego złodzieja. Jego łupem padł towar wartości prawie tysiąca złotych. Ktokolwiek kojarzy tego mężczyznę… » więcej 2020-04-01, godz. 13:59 Już internetowo, za tydzień również telefonicznie. W Prószkowie ruszył próbny spis powszechny Zapytają o wiek, płeć, stan cywilny, własność mieszkania, czy nawet o podłączenie do gazociągu. W Prószkowie rozpoczął się próbny spis powszechny. Opolska gmina… » więcej 2020-04-01, godz. 13:32 Ratusz zapewnia - Rodzina poszkodowana w nocnym pożarze w Opolu otrzyma pomoc Trwa szacowanie strat po wczorajszym (31.03) pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Środkowej w Opolu. Decyzja ws. dalszego użytkowania budynku zależy od inspekcji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »