Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-24, 05:30 Autor: Daniel Klimczak

Trwa przebudowa ulicy Chrobrego w Brzegu. Prace na części drogi będą odbywały się bez wyłączania ruchu

Remont ulich Chrobrego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Remont ulich Chrobrego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Trwa przebudowa jednej z najważniejszych ulic w Brzegu. Dzięki rządowej dotacji oraz współpracy z władzami gminy, brzeskie starostwo wyremontuje w tym roku ponad 350-metrowy odcinek ulicy Chrobrego pomiędzy skrzyżowaniem z krajowa 39 a ulicą Piastowską.
Ulica doczeka się nowej nawierzchni oraz chodników. Ponadto pojawią się zatoki postojowe oraz autobusowe z nowymi wiatami przystankowymi. Wymiany doczeka się też uliczne oświetlenie.

- Mimo sporego zakresu robót, ulica nie zostanie wyłączona z ruchu, choć należy się liczyć z utrudnieniami - zapowiada starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

- Ona jest na tyle szeroka, że będziemy na pewno przez cały czas trwania starali się realizować te prace "pod ruchem", natomiast na pewno te utrudnienia mimo wszystko jakieś tam będą bo wiadomo, że nie da się całkowicie zapewnić pełnej przejezdności - wyjaśnia.

Na ulicy obowiązuje teraz zakaz zatrzymywania się na jezdni, jak i chodniku. Prace będą kosztowały ponad 3,5 miliona złotych i powinny zakończyć się przed nowym rokiem.

Jednocześnie, w ramach dużego programu remontowego, prace na pozostałym odcinku ulicy prowadzi także gmina. Tam, na czas robót, droga została wyłączona z ruchu. Remont tej części ulicy ma się jednak zakończyć wcześniej, bo w drugiej połowie listopada.
Jacek Monkiewicz

Wiadomości z regionu

2019-08-17, godz. 18:41 O tajnikach zielarstwa na Zamku Książęcym w Niemodlinie. "Ziół jest mnóstwo i nie zaszkodziła im nawet susza" Pod znakiem ziół mija sobota na niemodlińskim Zamku Książęcym. Zainteresowani mogą spróbować ziołowej herbaty, dowiedzieć się wielu ciekawostek z zakresu ziel ... » więcej 2019-08-17, godz. 18:00 Pseudokibice staranowali radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Policja nie dopuściła do eskalacji awantur Ustawka pseudokibiców i staranowany radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Około 13:00 na moście nieopodal stadionu Kuźniczka doszło do konfrontacji kilkudziesięciu c ... » więcej 2019-08-17, godz. 16:18 Plenerowe Radio Opole w Strzelcach Opolskich. Mażoretki, dziewczęcy futbol i paraolimpiady [ZDJĘCIA] Ekipa Radia Opole w ten weekend zajechała na strzelecki rynek, aby porozmawiać z samorządowcami i mieszkańcami tego regionu. Stamtąd były transmitowane nasze ... » więcej 2019-08-17, godz. 16:15 Opolscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę [ZDJĘCIA] W jasnogórskim sanktuarium trwa właśnie msza święta, w której uczestniczy ponad trzy tysiące pielgrzymów z diecezji opolskiej. Przewodniczy jej ordynariusz An ... » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Wojewódzki Dzień Działkowca w Głuchołazach. Ogródki działkowe coraz popularniejsze Amatorzy ogródków działkowych świętowali dziś (17.08) w głuchołaskiej Muszli Leśnej. Zorganizowano tam wojewódzkie obchody z okazji Dnia Działkowca. » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Historyczny survival we Włodzieninie. Rozrywka dla całych rodzin W Parku Historii we Włodzieninie ruszyła kolejna edycja Historycznego Rajdu na pograniczu polsko-czeskim. Dla osób lubiących przygodę, aktywny wypoczynek i hi ... » więcej 2019-08-17, godz. 14:45 Pożar samochodu na autostradzie A4 Samochód osobowy nagle stanął w płomieniach. Strażacy około godzinę gasili pożar » więcej 2019-08-17, godz. 13:12 Wypadek w Dobrodzieniu na DK 46. Kolejny w Dąbrowicy Rano (17.08) doszło do zderzenia dwóch samochodów w Dobrodzieniu na DK 46, w powiecie oleskim. » więcej 2019-08-17, godz. 12:00 Arkadiusz Karbowiak o niejednoznacznych ocenach działalności Brygady Świętokrzyskiej - Ta formacja kontrowersyjną nie jest i cieszę się, że władze postanowiły uhonorować żołnierzy, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę - powiedział w ro ... » więcej 2019-08-17, godz. 11:37 Brzeski ratusz ma po remoncie nawiązywać do wyglądu z czasów swojej świetności Brzeski magistrat, we współpracy z opolskim konserwatorem zabytków, ustalił, jak po remoncie będzie wyglądał tamtejszy ratusz. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »