Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-14, 20:12 Autor: Daniel Klimczak

Wszechpolacy chcą, by Brzeg upamiętnił Jana Olszewskiego nazywając jego imieniem jedno z rond

Młodzież Wszechpolska chce, by jedno z brzeskich rond nosiło imię Jana Olszewskiego [fot. Daniel Klimczak]
Młodzież Wszechpolska chce, by jedno z brzeskich rond nosiło imię Jana Olszewskiego [fot. Daniel Klimczak]
Młodzież Wszechpolska chce, by jedno z brzeskich rond nosiło imię Jana Olszewskiego [fot. Daniel Klimczak]
Młodzież Wszechpolska chce, by jedno z brzeskich rond nosiło imię Jana Olszewskiego [fot. Daniel Klimczak]
Młodzież Wszechpolska chce, by jedno z brzeskich rond nosiło imię Jana Olszewskiego [fot. Daniel Klimczak]
Młodzież Wszechpolska chce, by jedno z brzeskich rond nosiło imię Jana Olszewskiego [fot. Daniel Klimczak]
Młodzież Wszechpolska chce, by mające powstać w Brzegu rondo nosiło imię zmarłego w lutym byłego premiera Jana Olszewskiego.
Chodzi o skrzyżowanie ulic Ofiar Katynia, Mickiewicza, Powstańców Śląskich i Kamiennej. Młodzi działacze chcą jutro (15.03) złożyć w tej sprawie oficjalny wniosek do władz miasta.

- Jest to wniosek do przewodniczącego rady miasta, który zostanie złożony jutro w godzinach otwarcia urzędu. Jeśli rada zadecyduje, że wniosek będzie procedowany, wtedy - mamy nadzieję - zaprosi nas na posiedzenie, na którym będziemy uzasadniać kwestię tego imienia i dlaczego ono powinno w Brzegu powstać - wyjaśnia Patryk Frydel, pełnomocnik okręgu opolskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

- Była to osoba bardzo aktywna i zasłużona ojczyźnie. W tracie wojny był w Szarych Szeregach, walczył także w Powstaniu Warszawskim, a także po nim, kiedy udzielał się w procesach dotyczących między innymi morderstwa księdza Jerzego Popiełuszki, czy w sprawach dekomunizacji. Badał także sprawę zbrodni katyńskiej - zauważa Justyna Kozioł.

- Życiorys ten był wypełniony poświęceniem i oddaniem na rzecz naszej ojczyzny. Może stanowić godny wzór do naśladowania dla przyszłych pokoleń Polaków. Wierzymy, że upamiętnienie Jana Olszewskiego w przestrzeni publicznej Brzegu, jak i wielu innych miastach naszego kraju, zostanie wykorzystane w sposób pozytywny - dodaje Konrad Martowłos.

Przebudowa skrzyżowania, jak i ulic Chrobrego i Kamiennej ma ruszyć wkrótce i zakończyć się w listopadzie bieżącego roku. Miasto wyłoniło już wykonawcę prac, które pochłoną prawie 6 milionów 800 tysięcy złotych, z czego 3 miliony pochodzić mają z rządowej dotacji.
Patryk Frydel, Justyna Kozioł, Konrad Martowłos

Wiadomości z regionu

2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:45 Młodzi ludzie z Nysy poznali tajniki pracy sądu Nyski sąd otworzył swoje drzwi dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego dnia edukacji prawnej. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca te ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:00 Matka i jej konkubent przez dwa lata gwałcili trzy nieletnie dziewczynki. Sąd aresztował parę na 3 miesiące Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy córki, które mają obecni ... » więcej 2019-03-25, godz. 15:15 Brzescy funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Odnotowano 30 wykroczeń Blisko 100 skontrolowanych pojazdów i 30 wykroczeń - to efekt działań brzeskiej policji podczas akcji prowadzonej w ubiegły piątek w ramach 'Kaskadowego pomia ... » więcej 2019-03-25, godz. 14:01 Trwają prace nad Strategią Rozwoju Opolszczyzny do 2030 roku. Swoją wizję ma także Marcin Ociepa - Jesteśmy na etapie opracowywania diagnozy - powiedział w 'Poglądach i osądach' wicemarszałek Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej pytany o prace nad Stra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »