Radio Opole » Gospodarka
2019-05-02, 11:15 Autor: Witold Wośtak

Praca wre na zbiorniku retencyjnym w Ligocie Górnej. Budowa kładki idzie zgodnie z harmonogramem

Budowa kładki na zbiorniku w Ligocie Górnej [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Budowa kładki na zbiorniku w Ligocie Górnej [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Trwają prace przy budowie kładki na zbiorniku retencyjnym w Ligocie Górnej koło Kluczborka. Konstrukcja o długości 42 metrów będzie przeznaczona wyłącznie dla pieszych i rowerzystów.
Przypomnijmy, że faktycznego wykonawcę udało się wyłonić po trzecim przetargu. Zwycięzca pierwszego postępowania zażądał znacznie większej kwoty, niż deklarował i finalnie zrezygnował z budowy, a w drugim przetargu nie było chętnych. 

Przyczółki są zadeskowane, czyli tworzą tymczasową konstrukcję.

- Teraz czas na ich zbrojenie oraz zabetonowanie - mówi Krystyna Krężel, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Kluczborku.

- Beton musi dojrzeć i oczekiwać na konstrukcję stalową, której montaż zaplanowano na końcówkę maja. Później trzeba zainstalować balustrady oraz zrobić oświetlenie. Poza tym trzeba doprowadzić chodniki z kostki betonowej, czyli dojścia od grobli do kładki. Wszystkie roboty powinny zostać wykonane do końca czerwca i na razie ten termin nie jest zagrożony.

Wykonawca, sosnowiecka firma Armex, daje 7 lat gwarancji na kładkę.

Dodajmy, że koszt budowy przekroczył szacunki kluczborskiego magistratu - urząd planował wydać około pół miliona złotych, natomiast ostatecznie potrzeba 1,65 miliona.
Krystyna Krężel

Gospodarka

2019-10-13, godz. 09:00 Parkowanie wokół kluczborskiego rynku znów będzie płatne Po siedmiu latach wraca strefa płatnego parkowania w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2019-10-12, godz. 21:00 Ulica Kamienna w Gogolinie doczeka się remontu W najbliższych dniach ma się rozpocząć remont ulicy Kamiennej w Gogolinie. Będzie to ostatni etap prac związanych z nowym układem komunikacyjnym wokół tej mie ... » więcej 2019-10-12, godz. 18:44 Zniknie stacja benzynowa. Rynek w Ujeździe przejdzie lifting Gmina wygrała proces z właścicielem stacji benzynowej zlokalizowanej na Rynku w Ujeździe. Nic już nie stoi na przeszkodzie rewitalizacji centrum miejscowości. ... » więcej 2019-10-12, godz. 09:47 Skończyli remontować drogi, teraz rozbudują szkołę i postawią remizę W gminie Kolonowskie wraz z końcem sezonu letniego zakończono prace przy remontach dróg, ale nie oznacza to końca inwestycji. Na tapecie są dwa działania budo ... » więcej 2019-10-11, godz. 22:00 Ponad 150 milionów złotych pomocy suszowej trafiło do pierwszych rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce wypłaciła już ponad 150 milionów złotych pomocy dla rolników, którzy w tym roku ponieśli stra ... » więcej 2019-10-11, godz. 19:00 W Opolu dyskutują o przemyśle energetycznym W stolicy regionu trwa XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki, którego tematem przewodnim jest “Infrastruktura przyszłości w gospodarce o obiegu zamkniętym”. ... » więcej 2019-10-11, godz. 17:00 Oleski dworzec kolejowy doczeka się rewitalizacji. Zaawansowane prace potrwają do końca 2021 roku Jest decyzja o gruntownej modernizacji dworca kolejowego w Oleśnie. Wiadomo, że inwestycja finansowana z budżetu państwa będzie kosztować kilka milionów złoty ... » więcej 2019-10-11, godz. 06:15 Zakończyła się przebudowa DW 435 w Mechnicach Dzięki tej inwestycji polepszy się przede wszystkim komunikacja zachodniej części naszego województwa z autostradą A4, a także zwiększy bezpieczeństwo jazdy p ... » więcej 2019-10-10, godz. 20:00 "Robotyką wszystkiego nie zastąpimy, zawsze będziemy potrzebować ludzi". Za nami Opolskie Forum Zawodowe O dobrych praktykach i rozwiązaniach dla kształcenia ustawicznego w regionie rozmawiano podczas Opolskiego Forum Zawodowego w Centrum Wystawienniczo-Kongresow ... » więcej 2019-10-10, godz. 18:00 Na starym moście kolejowym w Krapkowicach praca wre Dzisiaj (10.10) oficjalnie przekazano plac budowy firmie, która wyremontuje stary most kolejowy w Krapkowicach. Nieczynny od powodzi tysiąclecia obiekt, za ni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »