Radio Opole » Gospodarka
2019-04-15, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Coś dla młodych i starszych. Trzy zadania w ramach II Budżetu Obywatelskiego Głubczyc

Głubczyce [fot. glubczyce.pl]
Głubczyce [fot. glubczyce.pl]
Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
Mniej głosów, ale więcej projektów. Rozstrzygnięto tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego w Głubczycach. W ramach II takiej inicjatywy wykonane zostaną trzy zadania - park linowy, miejsce aktywności dla seniorów oraz interaktywne ławki.
- Zwiększyliśmy ilość projektów, ale martwi nas frekwencja podczas tegorocznego głosowania - mówi Adam Krupa, burmistrz Głubczyc. - Niestety jest mniej głosów w tym roku. Oddano ich 500, czy 600, a w zeszłym roku było ich 2 tysiące. Wygląda to tak, jakby entuzjazm do budżetu obywatelskiego ostygł.

Park linowy i interaktywne ławki, to zadania, które skierowane są raczej do młodych. Ale i seniorzy - w ramach budżetu - zyskają coś dla siebie. Dla nich przy Domu Dziennego Pobytu zostanie utworzone miejsce aktywności.

- Planujemy zamontować przyrządy do ćwiczeń, altankę do spotkań i zatrudnić fizjoterapeutę - informuje Lilianna Dąbrowa, kierownik placówki. - Ma on pomóc seniorom w rehabilitacji. Fizjoterapeuta będzie pokazywał jakie choroby układu ruchu wymagają jakich ćwiczeń, na których przyrządach należy ćwiczyć, na których w danych przypadkach nie wolno, bo można sobie zrobić krzywdę. Będzie udzielał indywidualnych konsultacji.

Na II edycję budżetu obywatelskiego Głubczyce przeznaczyły 300 tysięcy złotych. Według wstępnych założeń, zwycięskie projekty mają być gotowe w październiku.
Adam Krupa
Lilianna Dąbrowa

Gospodarka

2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2019-04-18, godz. 10:00 Nasypy rosną, sieci już gotowe. Front robót na obwodnicy Myśliny Dobiega końca przygotowanie nasypów drogowych na budowie obwodnicy Myśliny. Równolegle budowlańcy pracują przy obiektach mostowych, gdzie kładziona jest już i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »