Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-06, 08:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Do pięciu razy sztuka. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę odcinka drogi Bogdanowice - Głubczyce

Głubczyce - widok z lotu ptaka
Głubczyce - widok z lotu ptaka
W końcu udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę drogi Bogdanowice - Głubczyce. Po piątym konkursie wyłoniono wykonawcę, który przeprowadzi prace.
- W końcu uzyskaliśmy ofertę zbliżoną do kosztorysu, bo wcześniej był z tym problem - mówi Piotr Soczyński, starosta głubczycki. - To były przetargi ubiegłoroczne. Wykonawcy wtedy mieli dosyć dużo zleceń, więc ceny były dosyć wysokie. Także mam nadzieję, że do końca sierpnia - czyli do ustalonego momentu zakończenia tej inwestycji - ten wykonawca zdąży z pracami.

W ramach prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia i infrastruktura towarzysząca, jak rowy, pobocza, chodniki i kanalizacja deszczowa.

- Zapewne będzie na tym odcinku trochę utrudnień - informuje Soczyński. - Jesteśmy przygotowani do zrobienia objazdów. Będziemy robili czasowe wyłączenia. Ruch na tej drodze będzie utrzymany do momentu, kiedy będzie taka możliwość. Przypuszczam, że przy kładzeniu nawierzchni będą utrudnienia, ale na minimalne objazdy jesteśmy przygotowani.

Prace mają ruszyć niebawem. Inwestycja będzie kosztowała około 5,5 miliona złotych.
Piotr Soczyński
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2019-06-24, godz. 21:46 Marcin Ociepa spotkał się z mieszkańcami Brzegu. "Jesteśmy blisko ludzi i ważny jest dla nas silny głos Opolszczyzny w ... Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa odwiedził dziś (24.06) Brzeg. » więcej 2019-06-24, godz. 21:30 Mąż zaatakował żonę potłuczoną butelką. Groził, że zabije, jeśli kobieta nie wycofa pozwu rozwodowego Do tej dramatycznej sytuacji doszło w Strzelcach Opolskich w minioną sobotę (22.06). Dzisiaj Daniel N. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd aresztował go ... » więcej 2019-06-24, godz. 21:00 Przed nami kolejne upalne dni. IMGW ostrzega IMGW wydało ostrzeżenie dla wszystkich powiatów naszego województwa. Od wtorku (25.06) do środy zmagać się będziemy z kolejną falą upałów. » więcej 2019-06-24, godz. 20:37 Kolizja samochodu osobowego z ciężarowym na obwodnicy Opola Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym doszło na obwodnicy Opola, na wysokości skrętu w ulicę Bierkowicką. W miejscu zdarzenia jest utrudniony przejazd. » więcej 2019-06-24, godz. 20:11 To oni budowali Polskę i sławili ją poza granicami. Wkład polskich inżynierów w niepodległość Stoją za większością projektów, a nasz kraj może chwalić się ich osiągnięciami również za granicami. Polscy inżynierowie są cenionymi fachowcami na całym świe ... » więcej 2019-06-24, godz. 18:45 Sprawdź poziom cukru we krwi - zachęca opolski NFZ Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza w czwartek (27.06) na bezpłatne badania poziomu cukr ... » więcej 2019-06-24, godz. 18:30 Ruch Narodowy organizuje kontrmanifestację do Marszu Równości w Opolu. "Ustawimy się kordonem przed katedrą i będziemy ... Przedstawiciele Ruchu Narodowego, Fundacji Pro Prawo do Życia i Młodzieży Wszechpolskiej zapowiadają kontrmanifestację do II Marszu Równości, organizowanego w ... » więcej 2019-06-24, godz. 17:00 Ministerstwo Zdrowia chce zmienić system funkcjonowania SOR-ów. Nie wszystkie placówki godzą się na proponowane rozwią ... Ma być sprawniej, bezpieczniej i bardziej przejrzyście. Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe rozwiązania w szpitalnych oddziałach ratunkowych, dotyczące system ... » więcej 2019-06-24, godz. 16:45 W pierwszy długi weekend tych wakacji na opolskich drogach zginęły 4 osoby. Policja zatrzymała 35 nietrzeźwych kierowc ... Tragiczne żniwo na opolskich drogach w pierwszy długi weekend wakacji. Między 19 a 23 czerwca, w pierwszy długi weekend tych wakacji na opolskich trasach dosz ... » więcej 2019-06-24, godz. 15:00 Opole zadba o równouprawnienie. W tym celu utworzono nowe stanowisko W Opolu będzie działał pełnomocnik do spraw równego traktowania. To nowe stanowisko na urzędowej mapie miasta objęła Dorota Piechowicz-Witoń, która będzie je ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »