Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-23, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+

Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Projekt "Przyjazne siłownie plenerowe" [fot. Katarzyna Doros]
Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni "pod chmurką" w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpoczęli cykl treningów w ramach projektu "Przyjazne siłownie plenerowe". Pod okiem instruktora chętni mogli nauczyć się, jak poprawnie korzystać z dostępnych urządzeń i wykonać trening obwodowy.
- Chcemy odczarować siłownie na powietrzu. Pokazać, że mogą być dobrym miejscem do aktywnego spędzania czasu dla osób w każdym wieku - tłumaczy Justyna Wicińska z Europejskiego Stowarzyszenia Aktywności Ruchowej 50+. - Mając świadomość swoich ograniczeń, musimy starać się tak prowadzić ten ruch i zadbać o odpowiednią pozycję, żeby po prostu nie zrobić sobie krzywdy. A możemy wykorzystać te maszyny do tego, żeby poprawić swoje zdrowie, wzmocnić mięśnie, troszkę je rozciągnąć, poprawić naszą wydolność.

- Mam problemy z kręgosłupem, ale jestem bardzo zadowolona, że udało mi się ćwiczyć na wszystkim i tak bym chciała dalej - mówi opolanka.

- Myślę, że tutaj uzyskam lepszą sprawność. Zawsze po ćwiczeniach człowiek się lepiej czuje, tak swobodnie i fizycznie i psychicznie - dodaje Zofia Madej.

- Bardzo lubię te ćwiczenia, gdzie się wykonuje skręty bioder, też te ćwiczenia na brzuch i na nagi oczywiście. Bardzo fajne są. Wykonuję je intensywnie, nie obijam się - mówi jedna z ćwiczących kobiet.

- Praca nad sylwetką na pewno jest ważna, ale to przy okazji, bo robię to przede wszystkim dla zdrowia - dodaje Maria Zakowicz.

Projekt zakłada łącznie 10 spotkań. Seniorzy ćwiczą w dwóch grupach w każdy wtorek. O 9.00 w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu (koło pętli Pużaka) i o 10.30 na bulwarach nad Odrą. Do zajęć można dołączyć w każdym momencie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 604-075-882.
Justyna Wicińska i seniorki

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa jest zablokowana. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej 2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej 2019-05-24, godz. 19:00 Woda z pól podmyła głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Potrzebna pomoc Po intensywnych padach deszczu, które w środę (22.05) przeszły nad Opolszczyzną ucierpiało głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Woda z pobliskich pól niosąc ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Oferty hoteli, pensjonatów i letnich atrakcji. W Opolu trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne Wystawcy z różnych zakątków Polski i zagranicy prezentują w Opolu swoje wakacyjne oferty i pomysły na spędzenie letniego wypoczynku. W stolicy regionu trwają ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:30 Nowy akcelerator w Opolskim Centrum Onkologii. Leczenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne Opolskie Centrum Onkologii posiada najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Nowy akcelerator pozwala z większą mocą i krótszym czasem promieniowania le ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »