Radio Opole » Gospodarka
2019-02-08, 19:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Piąty przetarg na drogę z Głubczyc do Bogdanowic. Starostwo powiatowe liczy, że tym razem oferty będą bliskie kosztorysowi

droga [fot. freeimages.com]
droga [fot. freeimages.com]
Starostwo powiatowe w Głubczycach po raz kolejny rozpoczyna procedurę związaną z przygotowaniami do remontu drogi w Bogdanowicach w gminie Głubczyce. W tej sprawie ogłoszono już piąty przetarg.
Wcześniejsze zostały unieważnione ze względu na zbyt wysokie oferty.

- Tam planujemy dość szeroki zakres prac - informuje Piotr Soczyński, starosta głubczycki. - Ogłosiliśmy po raz kolejny przetarg na modernizację odcinka drogi łączącej Głubczyce z Branicami, a dokładnie Bogdanowice - Głubczyce. Chcemy tam wykonać kanalizację deszczową - to w samych Bogdanowicach oraz odtworzyć chodniki i nawierzchnię na całej długości drogi od Głubczyc do Bogdanowic.

Według Piotra Soczyńskiego modernizacja tego odcinka jest bardzo istotna ze względu na duże natężenie ruchu.

- Jest ona dość mocno sfatygowana - mówi Soczyński. - Nie jest również do końca odpowiednia odwodniona na terenie wsi, więc modernizacja tej infrastruktury jest bardzo pożądana. No i oczywiście odcinek do Głubczyc nowej nawierzchni asfaltowej. Wiadomo drogi powiatowe nie są drogami, które były przygotowywane w ówczesnych czasach na przyjęcie dużych transportów drogowych, jakie odbywają się na naszym mocno rolniczym terenie.

Planowany zakres robót ma objąć cztery kilometry. Wartość zadania została oszacowana na 4,6 miliona złotych. 85 proc. tej kwoty ma zostać sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Piotr Soczyński
Piotr Soczyński

Gospodarka

2019-03-25, godz. 14:00 Rozpoczynają się konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla Ruszają konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała spotkania z mieszkańcami Lenartowi ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:45 Niemodlin rozpoczął największą drogową inwestycję w tym roku Rozpoczęła się przebudowa ulicy Lwowskiej w Niemodlinie. Na odcinku 900 metrów drogowcy wymienią nawierzchnię i zamontują oświetlenie. Dodatkowo wzdłuż ulicy ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:10 Budżet województwa wesprze finansowo organizacje społeczne, które dotychczas nie mogły pozyskiwać dofinansowania na lo ... Organizacjom pozarządowym z Opolszczyzny będzie łatwiej sięgać po unijne fundusze. Pomocne w tym będą pieniądze z budżetu samorządu województwa. Dla wielu org ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:00 Więcej ścieżek rowerowych będzie w Tułowicach Od Małych Tułowic i Ligoty Tułowickiej do samego centrum gminy, czyli dworca kolejowego. Tułowice rozbudowują swoją sieć ścieżek pieszo-rowerowych. » więcej 2019-03-22, godz. 12:28 W Walcach powstanie pierwszy w gminie żłobek Milion złotych ma kosztować budowa żłobka z Walcach. Będzie to pierwsza taka placówka w gminie. 640 tysięcy samorząd otrzymał z programu rządowego Maluch Plus ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:41 Wody w Polsce będzie coraz mniej. W pierwszej kolejności wpłynie to na uprawy 0,6% wody na naszej planecie nadaje się do picia. Polska jest w grupie państw, którym grozi deficyt wody, a eksperci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie alar ... » więcej 2019-03-22, godz. 08:53 17 tysięcy złotych co miesiąc - to najwyższa emerytura w naszym regionie wypłacana przez ZUS. Najniższa to 40 groszy Ponad 17 tysięcy złotych emerytury otrzymuje każdego miesiąca jeden z mieszkańców Opola z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta suma plasuje go na podium zestaw ... » więcej 2019-03-21, godz. 18:00 Otmuchów stawia na LEDy. W przyszłym roku z ulic wszystkich miejscowości w gminie znikną lampy sodowe Otmuchów chce zmodernizować uliczne oświetlenie. Do połowy przyszłego roku, wszystkie lampy sodowe na przydrożnych latarniach w gminie, mają zostać zastąpione ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:00 Nie ma wstępu do kluczborskiego Parku Dzierżona. Rewitalizacja potrwa do września Kluczborski Park Dzierżona zamienił się w plac budowy na czas rewitalizacji. Teren przy ulicy Byczyńskiej został zabezpieczony i ogrodzony siatką. » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o pona ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »