Radio Opole » Gospodarka
2019-01-14, 19:15 Autor: Katarzyna Doros

Rusza nabór do pięciu konkursów dla organizacji pozarządowych

Rusza nabór do pięciu konkursów dla organizacji pozarządowych [fot. Katarzyna Doros]
Rusza nabór do pięciu konkursów dla organizacji pozarządowych [fot. Katarzyna Doros]
4 miliony sześćset tysięcy złotych dla opolskich organizacji pozarządowych w 2019 roku. Zarząd województwa od jutra (15.01) przyjmuje zgłoszenia do pięciu konkursów w dziedzinie kultury, turystyki i sportu. Do rozdysponowania jest prawie 3 miliony złotych. Osobną pulę pieniędzy do dyspozycji mają zespoły ekstraligowe, kluby sportowe i organizacje interdyscyplinarne propagujące sport. Wszystkie konkursy będą odbywać się pod hasłem "Opolskie - 15 lat w Unii Europejskiej".
- Trzy generalne projekty dotyczą opolskiego sportu - mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego. - Pierwszy, najważniejszy, do którego aplikuje największa ilość podmiotów, klubów sportowych, to jest ten konkurs ogólny. W jego puli 1 milion 350 tysięcy złotych, czyli o 150 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Jeżeli chodzi o konkurs na wspieranie najwyższej klasy rozgrywek w grach zespołowych i sportach motorowych, to mamy 500 tysięcy złotych na pierwsze półrocze. A jeżeli chodzi o konkurs na wsparcie zadań realizowanych w ramach projektów centralnych, to w puli jest 350 tysięcy złotych.

Na realizację zadań w zakresie turystyki i krajoznawstwa w ramach czwartego konkursu przeznaczono 320 tysięcy złotych. - Z tych pieniędzy wspieramy WOPR, poprawiamy bezpieczeństwo na opolskich akwenach, zakupujemy sprzęt, szkolimy ratowników - dodaje Kubalańca.

Do puli piątego konkursu, który wspiera m.in. kulturę i sztukę, trafiło 280 tysięcy złotych. W tej grupie mieści się organizacja festiwali, przeglądów i plenerów w ramach "Kultury dla rodziny". Nabory wniosków do pięciu konkursów zakończą się 4 lutego.
Zbigniew Kubalańca

Gospodarka

2019-01-21, godz. 23:00 Zniknęły ruiny wypalonej restauracji w centrum Kolonowskiego Ponad dekadę od dużego pożaru zniknęły ruiny szpecące centrum Kolonowskiego. Estetyka miejscowości znacznie się poprawiła, co cieszy władze gminy, które mają ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:00 Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla chcą placu do gry w bule i symulatora zagrożeń pożarowych Tylko do końca miesiąca mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą zgłaszać propozycje zadań do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 1,7 mln zł ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:44 Opole: będzie duża bonifikata za przekształcenie gruntów na własność 95 proc. bonifikaty - na tyle mieszkańcy Opola będą mogli liczyć przy przekształcaniu gminnych gruntów z użytkowania wieczystego na pełną własność. Taką ulgę ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Mieszkańcy gminy Ujazd mogą dostać do 4 tys. zł na wymianę pieca Gmina Ujazd będzie dopłacać mieszkańcom do wymiany starych pieców na nowe. Trwają ostatnie prace nad regulaminem tego programu. Już ponad 50 osób złożyło doku ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Szkolenia dla młodych bezrobotnych oferuje Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu Trwa nabór na bezpłatne szkolenia i staże dla mieszkańców województwa opolskiego finansowane z unijnych pieniędzy. Mogą w nich wziąć udział osoby młode - do 2 ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:45 "Polscy przedsiębiorcy nie ucierpią znacząco z powodu brexitu" - ocenia wiceminister przedsiębiorczości i technologii ... Brexit jest zjawiskiem bardzo niepożądanym z politycznego punktu widzenia. Oznacza też duże zmiany w całym systemie gospodarczym - mówił w Loży Radiowej Marci ... » więcej 2019-01-21, godz. 13:00 Ul. Lipowa w Brzegu pięknieje. Finał prac przed wakacjami Nabiera tempa przebudowa ulicy Lipowej w Brzegu. Zostanie tam wykonana nowa konstrukcja oraz nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów. » więcej 2019-01-21, godz. 09:03 Ponad 1,6 miliona złotych do zwrotu. Tyle ZUS kosztowały "chorobowe symulacje" Symulowanie choroby może sporo kosztować. Zwrotu ponad 1,6 miliona złotych domaga się opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych od osób, które były na zwolnienia ... » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Pogoda sprawia, że w drogach roi się od dziur Zmienna pogoda jest zabójcza dla dróg - w ostatnich dniach pojawiło się bardzo dużo dziur. Drogowcy już zaczęli łatać największe ubytki, na razie tylko masą a ... » więcej 2019-01-20, godz. 14:00 Gmina Walce: w marcu ruszy program dotacji do wymiany pieców Po raz pierwszy w gminie Walce rusza program dopłat dla mieszkańców, którzy zdecydują się na wymianę domowego pieca na nowszy i bardziej ekologiczny. Będzie m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »