Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-12, 07:40 Autor: Katarzyna Doros

Opolski Związek Motorowy podsumował ubiegły rok i wręczył wyróżnienia

Opolski Związek Motorowy podsumował ubiegły rok i wręczył wyróżnienia [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Związek Motorowy podsumował ubiegły rok i wręczył wyróżnienia [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Związek Motorowy podsumował ubiegły rok i wręczył wyróżnienia [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Związek Motorowy podsumował ubiegły rok i wręczył wyróżnienia [fot. Katarzyna Doros]
Były podziękowania, wyróżnienia i statuetki dla szczególnie zaangażowanych. Polski Związek Motorowy w Opolu podsumował swoją działalność w minionym roku. Nie zabrakło także rozmów o kolejnych wyzwaniach. Marek Pańka, prezes związku na Opolszczyźnie podkreślił szczególne zasługi klubów motocyklowych: Panda Strzelce Opolskie, Team Enduro 111 Prudnik i Off ROAD Team Głuchołazy.
- Myślę, że sezon był podobny do lat poprzednich. Rzeczywiście od czterech lat bardzo ładnie rozwijają się sporty motocyklowe. Takie spotkanie to okazja do tego, żeby spotkali się przedstawiciele różnych środowisk: sportów motorowych, sporów samochodowych, turystyki, nawigacji. Bardzo ważny element dzisiaj i może trochę mniej wspominany to BRD, czyli bezpieczeństwo ruchu drogowego w szkołach zarówno podstawowych i średnich- mówi Marek Pańka.

Patrycja Komko ze Stowarzyszenia Motocyklowego Panda Racing zdobyła 3 miejsce na drużynowych mistrzostwach Europy kobiet i 3 miejsce w pucharze Polski Enduro. - Mimo, że moich zawodów było mniej w tym roku, to jestem zadowolona - mówi. - Ten sezon bardzo się wyróżniał, bo nie miałam dużo startów tak, jak cyklicznie było to w latach 2017, 2016. Natomiast poświęciłam się treningom dziewczyn. Szkoliłam dziewczyny, chciałam podnosić ich poziom. 25 stycznia ma się pojawić kalendarz zawodów, zobaczymy co będzie i wtedy zdecyduję, czy będą to starty w Polce, czy za granicą.

Dodajmy, że PZMOT Opole działa nieprzerwanie od 1950 roku.
Marek Pańka
Patrycja Komko

Wiadomości z regionu

2019-01-22, godz. 13:15 Napadł na sex shop w Nysie z nożem w ręku. Teraz trafi za kratki na 6 lat 34-letni Sylwester S. zaatakował nożem sprzedawcę w jednym z nyskich sex shopów i ukradł kasetkę, w której było ponad 400 złotych. Oskarżony był już wcześniej ... » więcej 2019-01-22, godz. 13:00 72 dodatkowe miejsca parkingowe powstaną na osiedlu Armii Krajowej w Opolu Chodzi o miejsce przed budynkiem spółdzielni mieszkaniowej na ul. Bytnara Rudego. Przetarg w tej sprawie jest już rozstrzygnięty, wybrano wykonawcę, który nie ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:45 Bez prawa jazdy, za to "po kieliszku" uciekał przed policją. Daleko nie uciekł Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mieszkańcowi Gogolina, który w ciągu dosłownie kilku minut popełnił 3 przestępstwa. Wsiadł do auta będąc pod w ... » więcej 2019-01-22, godz. 11:30 Ma 9 dzieci, jest dziadkiem 34 wnucząt i 51 prawnucząt. Władysław Kostaś z Nowej Wsi świętował Dzień Dziadka Pan Władysław Kostaś w lipcu będzie obchodził 92 urodziny. A kto wie - czy wkrótce nie zostanie prapradziadkiem? » więcej 2019-01-22, godz. 11:30 "Naszym priorytetem jest ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego". Małgorzata Tudaj o Związku Powiatów P ... - Najważniejszą rzeczą, którą musimy się zająć, jest ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Małgorzata Tud ... » więcej 2019-01-22, godz. 11:00 Nyska odlewnia nadal dymi, choć miały być uruchomione filtry. Zakład obwinia wykonawcę instalacji Nyska odlewnia nadal utrudnia życie mieszkańcom okolicy. Kominy zakładu nie zostały wyposażone w instalację filtrującą. Choć mowa była, że takowa będzie zamon ... » więcej 2019-01-22, godz. 09:46 Zatrzymany z "towarem". "Zachowywał się nerwowo" Marihuanę i tabletki ecstasy znaleźli policjanci z Otmuchowa w samochodzie i mieszkaniu jednego z mieszkańców powiatu nyskiego. 33-latek usłyszał zarzut posia ... » więcej 2019-01-22, godz. 09:02 Przerwa w dostawie ciepła w Opolu Czarnowąsach. Awaria pompy [AKTUALIZACJA] Awaria pompy sieci cieplnej w Opolu Czarnowąsach. Pracownicy spółki ELKOM pracują nad usunięciem awarii. Przewidywane przerwy w dostawie ciepła mogą wystąpić ... » więcej 2019-01-22, godz. 07:59 Kędzierzyn-Koźle, Zdzieszowice, Opole i Olesno - w tych miejscowościach oddycha się dziś najgorzej Smog nie odpuszcza. Na godzinę 7:00 normy dotyczące pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 są przekroczono trzykrotnie, w Zdzieszowicach nawet sześciokrotnie. Niec ... » więcej 2019-01-22, godz. 07:15 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »