Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-12, 07:40 Autor: Katarzyna Doros

Opolski Związek Motorowy podsumował ubiegły rok i wręczył wyróżnienia

Opolski Związek Motorowy podsumował ubiegły rok i wręczył wyróżnienia [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Związek Motorowy podsumował ubiegły rok i wręczył wyróżnienia [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Związek Motorowy podsumował ubiegły rok i wręczył wyróżnienia [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Związek Motorowy podsumował ubiegły rok i wręczył wyróżnienia [fot. Katarzyna Doros]
Były podziękowania, wyróżnienia i statuetki dla szczególnie zaangażowanych. Polski Związek Motorowy w Opolu podsumował swoją działalność w minionym roku. Nie zabrakło także rozmów o kolejnych wyzwaniach. Marek Pańka, prezes związku na Opolszczyźnie podkreślił szczególne zasługi klubów motocyklowych: Panda Strzelce Opolskie, Team Enduro 111 Prudnik i Off ROAD Team Głuchołazy.
- Myślę, że sezon był podobny do lat poprzednich. Rzeczywiście od czterech lat bardzo ładnie rozwijają się sporty motocyklowe. Takie spotkanie to okazja do tego, żeby spotkali się przedstawiciele różnych środowisk: sportów motorowych, sporów samochodowych, turystyki, nawigacji. Bardzo ważny element dzisiaj i może trochę mniej wspominany to BRD, czyli bezpieczeństwo ruchu drogowego w szkołach zarówno podstawowych i średnich- mówi Marek Pańka.

Patrycja Komko ze Stowarzyszenia Motocyklowego Panda Racing zdobyła 3 miejsce na drużynowych mistrzostwach Europy kobiet i 3 miejsce w pucharze Polski Enduro. - Mimo, że moich zawodów było mniej w tym roku, to jestem zadowolona - mówi. - Ten sezon bardzo się wyróżniał, bo nie miałam dużo startów tak, jak cyklicznie było to w latach 2017, 2016. Natomiast poświęciłam się treningom dziewczyn. Szkoliłam dziewczyny, chciałam podnosić ich poziom. 25 stycznia ma się pojawić kalendarz zawodów, zobaczymy co będzie i wtedy zdecyduję, czy będą to starty w Polce, czy za granicą.

Dodajmy, że PZMOT Opole działa nieprzerwanie od 1950 roku.
Marek Pańka
Patrycja Komko

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »