Radio Opole » Gospodarka
2018-10-25, 11:00 Autor: Joanna Matlak

Problemy przy projekcie centrum przesiadkowego Opole Zachód. "Jesteśmy w punkcie wyjścia"

Opole Zachodnie [fot. Wikipedia]
Opole Zachodnie [fot. Wikipedia]
Kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Ulgi [fot. materiały UMO]
Kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Ulgi [fot. materiały UMO]
Opole-Zachodnie [fot. Piotr Wrona]
Opole-Zachodnie [fot. Piotr Wrona]
Wojewoda opolski uchylił jeden z dokumentów związanych z budową centrum przesiadkowego Opole Zachód. To oznacza, że realizacja tej inwestycji się przedłuży, ale Urząd Miasta Opola przekonuje, że zadanie prędzej czy później i tak będzie realizowane.
Przypomnijmy. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił decyzję środowiskową dla tej inwestycji, a Miejski Zarząd Dróg odwołał się w tej sprawie do sądu.

- Uchylenie decyzji środowiskowej poskutkowało tym, że wojewoda uchylił nam decyzję związaną z wydaniem tzw. ZRID-u, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Jesteśmy w punkcie wyjścia - mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Może "uchylił" to jest złe słowo, ale wrócił do ponownego rozpatrzenia do organu pierwszej instancji. Czyli musimy mieć decyzję środowiskową czy jakiś inny dokument, który będzie nam potwierdzał ocenę, że dane przedsięwzięcie było analizowane pod kątem oceny oddziaływania na środowisko, i w związku z tym przeprowadzić tę procedurę od początku, czyli wydać ZRID. Jeśli będzie odwołanie, to wojewoda będzie je ewentualnie ponownie rozpatrywał - mówi Stelnicka.

Te komplikacje powodują, że termin realizacji inwestycji przy Opolu Zachód wydłuża się do sierpnia przyszłego roku.

Budowa centrum przesiadkowego przy Opolu Zachód zakłada powstanie m.in. 300 miejsc parkingowych i montaż biletomatów. Ta inwestycja to część szerszego projektu w ramach którego wybudowano już centrum przy stacji Opole Grotowice, a także ścieżkę pieszo-rowerową przy ul. Sołtysów.

W pakiecie inwestycji, na które pozyskano ponad 25 milionów złotych unijnego dofinansowania jest także budowa kładki pieszo-rowerowej nad Kanałem Ulgi. Cały projekt jest wart 30 milionów złotych.
Małgorzata Stelnicka

Gospodarka

2019-10-21, godz. 19:00 Wciąż nie wiadomo, kiedy basen w Namysłowie znów będzie działać. W pierwszej kolejności trzeba wyremontować letnią pły ... Nadal nie wiadomo, kiedy będzie można ponownie korzystać z basenów w Namysłowie. Magistrat szuka pieniędzy na niezbędne naprawy zarówno letniego, jak i kryteg ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Opole: Akademia Prawno-Ekonomiczna o inwestowaniu na giełdzie - Bez wiedzy lepiej nie inwestować na giełdzie - taki wniosek płynie z wykładu profesora Krzysztofa Jajugi. Ekonomista, prezes CFA Society Poland i członek Ra ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:45 Rusza wypłata zaliczek. Do końca listopada 85% rolników dostanie pieniądze z ARiMR Po raz czwarty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu rozpoczęła wypłatę zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich dla rolników. Pieniądze maj ... » więcej 2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »