Radio Opole » Gospodarka
2018-03-31, 10:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ruszyła budowa centrum przesiadkowego w opolskich Grotowicach. Znikną korki?

Ruszyła budowa centrum przesiadkowego w opolskich Grotowicach [fot. Sławomir Kieler]
Ruszyła budowa centrum przesiadkowego w opolskich Grotowicach [fot. Sławomir Kieler]
Ruszyła budowa centrum przesiadkowego w opolskich Grotowicach [fot. Sławomir Kieler]
Ruszyła budowa centrum przesiadkowego w opolskich Grotowicach [fot. Sławomir Kieler]
Ruszyła budowa centrum przesiadkowego w opolskich Grotowicach [fot. Sławomir Kieler]
Ruszyła budowa centrum przesiadkowego w opolskich Grotowicach [fot. Sławomir Kieler]
- To da nam szansę odetchnąć choć trochę od korków - tak o budowie centrum przesiadkowego w Grotowicach mówi szef zarządu dzielnicy Waldemar Matuszek. Centrum ma być gotowe do końca czerwca. Okolice dworca są przebudowywane.
Docelowo powstanie tam parking na 45 aut i drugi dla rowerów. Na miejscu pojawi się też biletomat i nowe przejścia łączące ze stacją PKP. - Liczba pracujących w zakładach na Metalchemie sukcesywnie rośnie i to dobre rozwiązanie z myślą właśnie o nich - dodaje Matuszek. - W tej chwili jest już około 3 tysięcy pracowników w tych zakładach, więc ludzie przyjeżdżają tam do pracy. I to by była alternatywa też dla ludzi, którzy by chcieli skorzystać na przykład z pociągu. Mogliby dojechać pociągiem i w tym momencie wziąć sobie rower z wypożyczalni i pojechać na park przemysłowy. Gdzieś tam na parku rower oddać. I nie trzeba by stać w korkach. Można by swobodnie dojechać np. do Opola Zachodniego.

Dojazd do centrum przesiadkowego w Grotowicach ma prowadzić ulicą Złotą. Powstanie tam też nowy chodnik i ścieżka rowerowa, łącząca centrum z ulicą Oświęcimską. Inwestycję realizuje firma Adac-Lewar. Oferta przetargowa opiewa na nieco ponad 1,3 miliona złotych.
Waldemar Matuszek

Gospodarka

2018-12-19, godz. 09:45 Dworzec Głuchołazy-Miasto w remoncie. "W końcu doczekał się lepszych czasów" Do końca tego roku budynek dworca Głuchołazy-Miasto zyska nowe zadaszenie. To pierwszy etap modernizacji zapomnianego obiektu, który od ponad 20 lat odstrasza ... » więcej 2018-12-19, godz. 08:00 Zmiany w zarządach nyskich spółek miejskich Zmiany na czele nyskich spółek miejskich. Nowych szefów doczekały się: przedsiębiorstwo odpowiedzialne za gospodarkę odpadami oraz miejska ciepłownia. » więcej 2018-12-19, godz. 06:15 Ciąg dalszy krapkowickich przygotowań do udziału w programie Mosty dla Regionów. "To nabiera realnych kształtów" Od 120 do 150 milionów złotych może kosztować budowa nowego mostu na Odrze w rejonie Krapkowic i Gogolina. Obie gminy podjęły starania o budowę tzw. obwodnicy ... » więcej 2018-12-18, godz. 17:43 Opolskie instytucje związane z rolnictwem będą współpracować oficjalnie i bardziej intensywnie Porozumienie o współpracy podpisały opolskie instytucje związane z rolnictwem. Chodzi między innymi o współpracę przy organizacji spotkań w zakresie edukacji ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:34 Straty po wykolejeniu wagonów są ogromne. Zapłaci za nie ubezpieczyciel sprawcy wypadku 3,2 mln złotych wynoszą straty po wykolejeniu się dwóch wagonów na linii kolejowej pomiędzy stacjami Szymiszów i Strzelce Opolskie. Do wypadku doszło na począ ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:15 Jak poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie? Wojewoda zorganizował spotkanie w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych Spotkanie informacyjne odnośnie Funduszu Dróg Samorządowych zorganizowano dzisiaj (18.12) w urzędzie wojewódzkim. Zaproszenia trafiły do wszystkich włodarzy n ... » więcej 2018-12-17, godz. 19:00 Radni zagłosują nad przyszłorocznym budżetem Opola. Dzisiaj (18.12) sesja rady miasta Ponad 1,3 miliarda złotych - tyle wyniesie przyszłoroczny budżet Opola. Władze miasta chcą przeznaczyć na inwestycje pół miliarda złotych. W planie jest m.in. ... » więcej 2018-12-17, godz. 17:25 Prudnik rezygnuje z opłaty targowej. Likwidacja daniny ma zachęcić do bezpośredniej sprzedaży produktów rolnych Od nowego roku zniknie w Prudniku opłata targowa. Według wyliczeń w tym roku wpływy z tej daniny mają wynieść 10 tysięcy złotych. Zaledwie o dwa tysiące przew ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:25 Ponad 16 tys. Ukraińców pracuje legalnie na Opolszczyźnie. To pięciokrotny wzrost od 2015 roku Przybywa Ukraińców, którzy pracują na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich trzech lat ich liczba wzrosła pięciokrotnie. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społeczn ... » więcej 2018-12-16, godz. 17:00 Kończą budowę chodnika. Chcą zdążyć przed świętami Mimo zimy drogowcy kończą jeszcze ostatnie inwestycje. W Kędzierzynie-Koźlu na finiszu jest remont chodnika przy ul. Powstańców Śląskich. Chodzi o fragment od ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »