Radio Opole » Gospodarka
2018-10-11, 17:18 Autor: Witold Wośtak

Ponad 1,5 miliona złotych dostały cztery opolskie szpitale na sprzęt do ratowania dzieci

Podpisanie umów o dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych [fot. Witold Wośtak]
Podpisanie umów o dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych [fot. Witold Wośtak]
N. Krajczy i J. Szczurek-Żelazko [fot. Witold Wośtak]
N. Krajczy i J. Szczurek-Żelazko [fot. Witold Wośtak]
Umowy o dofinansowanie dla czterech opolskich szpitali podpisano w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Wsparcie z Ministerstwa Zdrowia trafi na szpitalne oddziały ratunkowe z Nysy, Kędzierzyna-Koźla, Strzelec Opolskich i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.
Jak mówi Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia, nie wszystkie SOR-y są gotowe do udzielenia pomocy dzieciom i młodzieży, a sprzęt dla dorosłych często różni się parametrami technicznymi.

- Ideą ministra zdrowia jest przekazanie dodatkowych pieniędzy na doposażenie oddziałów ratunkowych, ale głównie na zakup sprzętu do ratowania życia dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że w ramach umów zostanie kupiony właśnie taki sprzęt. Dofinansujemy opolskie projekty na łączną kwotę ponad półtora miliona złotych.

Wicewojewoda Violetta Porowska, podkreśliła, że wsparcie trafi do SOR-ów bardzo ważnych dla regionu.

- Jako wojewodowie staramy się bardzo mocno zadbać o wypełnienie luk, które zdiagnozowaliśmy na początku naszej misji, a mam na myśli problemy w usprzętowieniu. W opolskich szpitalach są duże trudności, jeśli chodzi o komfort funkcjonowania w nich. Chcemy jak najszybciej zapełnić te deficyty.

Norbert Krajczy, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nysie, zwraca uwagę, że każda złotówka na sprzęt szpitalny jest bardzo cenna.

- To jest rozpoczęcie drogi w doposażaniu tych szpitalnych oddziałów ratunkowych. Czekają na to przede wszystkim moi pracownicy – lekarze – którzy są przygotowani do niesienia pomocy, ale do fachowego pomagania potrzeba przede wszystkim sprzętu. Dzięki tym pieniądzom będą stanowiska do resuscytacji, ultrasonografy i respiratory dla małych dzieci.

Dodajmy, że umowy o dofinansowania podpisano drogą elektroniczną - na tablecie.
Józefa Szczurek-Żelazko
Violetta Porowska
Norbert Krajczy

Gospodarka

2018-12-08, godz. 09:00 Migracje zarobkowe nadal są opolską tradycją . "Nie widzą swojego powrotu tutaj" Naukowcy i pracownicy z całego regionu dyskutowali o zachodzących zmianach demograficznych i dynamicznej sytuacji na rynku pracy w wymiarze regionalnym i kraj ... » więcej 2018-12-07, godz. 19:00 Formalności załatwione. W Wołczynie ruszyła budowa fabryki mebli Rozpoczęły się prace budowlane pod fabrykę mebli w Wołczynie. Inwestor chce zatrudnić około 300 osób. » więcej 2018-12-07, godz. 16:15 Wojewoda zobaczył i ocenił rozwiązania komunikacyjne w Gogolinie. "To wzór do naśladowania" Efekty remontów i wizję nowego układu komunikacyjnego w Gogolinie zobaczył dziś (07.12) wojewoda Adrian Czubak zaproszony przez burmistrza Joachima Wojtalę. W ... » więcej 2018-12-07, godz. 14:30 Grupa Azoty ZAK S.A. powołała nowego członka zarządu Dr Bolesław Goranczewski został powołany przez radę nadzorczą Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. na członka zarządu spółki. Bolesław Goranczewski ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:47 Głubczyce chcą rozszerzyć sieć Domów Dziennego Pobytu. Nowa placówka ma powstać w Zopowym Dwa nowe Domy Dziennego Pobytu mają powstać w Głubczycach. To ma być jeden ze sposobów na walkę z wykluczeniem społecznym, z którym coraz częściej spotykają s ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:15 Tułowice: Przy sali widowiskowej zostanie wyremontowana kuchnia Zakup nowej zmywarki, remont pomieszczenia, montaż nowych mebli - przy sali widowiskowej Tułowickiego Ośrodka Kultury zostanie przebudowana kuchnia. Gmina pod ... » więcej 2018-12-06, godz. 19:15 Remont oczyszczalni ścieków w Antoniowie w 2020 roku Oczyszczalnia ścieków w Antoniowie przejdzie modernizację. Na razie przygotowywany jest projekt, trwa obliczanie kosztów. » więcej 2018-12-06, godz. 16:26 Opolscy radni zaakceptowali nowy program kart Opolska Rodzina i Opolski Senior. Są zmiany Karta Opolskiej Rodziny będzie funkcjonowała przez kolejne dziesięć lat. Taką decyzję - zgodnie - podjęli na sesji radni Opola. » więcej 2018-12-06, godz. 14:29 Są pieniądze na specjalistyczne szkolenia dla firm z regionu Opolskie firmy z promesami na realizację specjalistycznych usług. Pierwsze pieniądze - w sumie ponad 240 tysięcy złotych - zostały zabezpieczone dla trzech pr ... » więcej 2018-12-06, godz. 11:45 Końcówka sezonu nawigacyjnego na Odrze i Kanale Gliwickim. 2018 lepszy niż 2017 Ostatnie w tym sezonie barki z węglem spłynęły z portu Gliwice przez Kędzierzyn-Koźle i Opole do Wrocławia. Żegluga jest jeszcze możliwa do czasu aż Kanał Gli ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »