Radio Opole » Gospodarka
2018-10-11, 17:18 Autor: Witold Wośtak

Ponad 1,5 miliona złotych dostały cztery opolskie szpitale na sprzęt do ratowania dzieci

Podpisanie umów o dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych [fot. Witold Wośtak]
Podpisanie umów o dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych [fot. Witold Wośtak]
N. Krajczy i J. Szczurek-Żelazko [fot. Witold Wośtak]
N. Krajczy i J. Szczurek-Żelazko [fot. Witold Wośtak]
Umowy o dofinansowanie dla czterech opolskich szpitali podpisano w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Wsparcie z Ministerstwa Zdrowia trafi na szpitalne oddziały ratunkowe z Nysy, Kędzierzyna-Koźla, Strzelec Opolskich i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.
Jak mówi Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia, nie wszystkie SOR-y są gotowe do udzielenia pomocy dzieciom i młodzieży, a sprzęt dla dorosłych często różni się parametrami technicznymi.

- Ideą ministra zdrowia jest przekazanie dodatkowych pieniędzy na doposażenie oddziałów ratunkowych, ale głównie na zakup sprzętu do ratowania życia dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że w ramach umów zostanie kupiony właśnie taki sprzęt. Dofinansujemy opolskie projekty na łączną kwotę ponad półtora miliona złotych.

Wicewojewoda Violetta Porowska, podkreśliła, że wsparcie trafi do SOR-ów bardzo ważnych dla regionu.

- Jako wojewodowie staramy się bardzo mocno zadbać o wypełnienie luk, które zdiagnozowaliśmy na początku naszej misji, a mam na myśli problemy w usprzętowieniu. W opolskich szpitalach są duże trudności, jeśli chodzi o komfort funkcjonowania w nich. Chcemy jak najszybciej zapełnić te deficyty.

Norbert Krajczy, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nysie, zwraca uwagę, że każda złotówka na sprzęt szpitalny jest bardzo cenna.

- To jest rozpoczęcie drogi w doposażaniu tych szpitalnych oddziałów ratunkowych. Czekają na to przede wszystkim moi pracownicy – lekarze – którzy są przygotowani do niesienia pomocy, ale do fachowego pomagania potrzeba przede wszystkim sprzętu. Dzięki tym pieniądzom będą stanowiska do resuscytacji, ultrasonografy i respiratory dla małych dzieci.

Dodajmy, że umowy o dofinansowania podpisano drogą elektroniczną - na tablecie.
Józefa Szczurek-Żelazko
Violetta Porowska
Norbert Krajczy

Gospodarka

2018-10-19, godz. 19:45 Gogoliński dworzec kolejowy imponuje estetyką. Teraz Centrum Przesiadkowe jest wielofunkcyjne Oficjalnie otwarto Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Przebudowa starego dworca kolejowego trwała niemal dwa lata, a jej koszt to 10 milionów złotych. » więcej 2018-10-19, godz. 12:30 Czy Browar Namysłów idzie na sprzedaż? Władze firmy zaprzeczają, a lokalni politycy pytają o dalszy los zakładu Kilka dni temu w internecie rozgorzała dyskusja na temat przyszłości browaru. Nieoficjalne informacje mówiły o tym, że firma ma zostać sprzedana dużej kompani ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:00 OCRG ogłasza dwa nabory. Można wnioskować o dotacje na innowacje lub żłobek Przedsiębiorcy mogą wnioskować o pieniądze w ostatnich tegorocznych naborach prowadzonych przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. » więcej 2018-10-19, godz. 07:30 Pierwsza biogazownia na południu regionu czeka na rządowe decyzje Od rozstrzygnięcia rządowej aukcji energetycznej uzależniona jest przyszłość biogazowni w Prężynce, na terenie gminy Lubrza. Jej budowa ruszyła w kwietniu. Do ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:45 Czy Polacy są zainteresowani zakładaniem firm w Czechach? Mniej restrykcyjne kontrole, przyjaźniejszy system podatkowy i inne nastawienie urzędników do przedsiębiorców - to najczęstsze przyczyny rejestracji polskich ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:00 Po 70 latach czeski pociąg ponownie zatrzyma się w Głuchołazach i Pokrzywnej. "Jest zielone światło" - Jest zielone światło dla przekształcenia połączenia tranzytowego w turystyczne do Republiki Czeskiej przez Głuchołazy i Pokrzywną - mówiła na dzisiejszej ko ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:34 PSL o suszy w rolnictwie i dronach Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w ramach kampanii wyborczej poruszyli problem suszy w rolnictwie. Marcin Oszańca i Michał Baucz, którzy starują w wyb ... » więcej 2018-10-18, godz. 12:15 System kształcenia kierowców słabo uczy o zagrożeniach na przejazdach kolejowych Na 1700 pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii 'B' tylko 37 dotyczy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Kolejarze uważają, że to za mało, dlateg ... » więcej 2018-10-18, godz. 10:00 Ostatnie wolne mieszkanie w bloku przy Bocznicowej w Strzelcach Opolskich Jeszcze tylko jedno mieszkanie, w nowo budowanym bloku w Strzelcach Opolskich, szuka swojego właściciela. Pozostałe już mają nabywców. Blok powstaje w ramach ... » więcej 2018-10-17, godz. 21:00 Przetwórnia dla każdego. O rolniczych inkubatorach rozmawiano w Polskiej Cerekwi Inkubator przetwórstwa to rozwiązanie pozwalające każdemu, kto chce produkować przetwory na handel, lecz sam nie ma środków na to, by otworzyć własny zakład. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »