Radio Opole » Gospodarka
2018-06-14, 21:00 Autor: Witold Wośtak

Opolskie instytucje otoczenia biznesu zacieśniają współpracę. Dołączyli rzemieślnicy

Podpisanie umowy o współpracy z Izbą Rzemieślniczą w Opolu [fot. Katarzyna Kownacka]
Podpisanie umowy o współpracy z Izbą Rzemieślniczą w Opolu [fot. Katarzyna Kownacka]
Sformalizowano współpracę Izby Rzemieślniczej w Opolu z innymi instytucjami otoczenia biznesu w naszym województwie. Jednostka dołączyła do Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, Opolskiej Izby Gospodarczej, Izby Gospodarczej Śląsk i Loży Opolskiej Business Centre Club.
Tadeusz Staruch, prezes Izby Rzemieślniczej, mówi, że kluczowe w tym porozumieniu są szkolenia.

- Wielu młodych ludzi wyjeżdża na Zachód, a my potrzebujemy fachowców do swoich zakładów - tłumaczy. - Stąd właśnie duży nacisk na szkolenia, więc współpraca jest wskazana. Chodzi nam o nietworzenie dodatkowych bezrobotnych. Będziemy szli w kierunku obranym na podstawie potrzeb zakładów i deficytu konkretnych fachowców.

Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG, dodaje, że celem jest dystrybucja informacji o usługach i działaniach do jak największej liczby opolskich przedsiębiorców.

- Izba Rzemieślnicza jest dla nas bardzo ważnym partnerem, bo też ma znaczący potencjał i skupia duża liczbę firm z województwa opolskiego - mówi. - Bardzo zależy nam na współpracy z organizacjami wspierającymi przedsiębiorców. Kiedy powstał ten pomysł i została przekazana propozycja, jedna i druga strona wykazały duży entuzjazm.

Z kolei według Szymona Ogłazy, członka Zarządu Województwa Opolskiego, są obszary, w których opolskie firmy muszą współpracować, zamiast rywalizować. Wtedy mogą być konkurencyjne na rynkach zewnętrznych.

- Wsparcie oferowane w zakresie szkoleń oraz innowacyjnych rozwiązań dla przedsiębiorców dociera do większej liczby zainteresowanych dzięki współpracy na poziomie instytucji otoczenia biznesu. Mimo zniwelowania konkurencyjności w regionie, na tle kraju czy rynków zagranicznych jesteśmy jednak bardziej konkurencyjni - tłumaczy Ogłaza.

Dzięki Izbie Rzemieślniczej w Opolu co roku 1200 młodych ludzi zdobywa kwalifikacje czeladnika.
Tadeusz Staruch
Roland Wrzeciono
Szymon Ogłaza

Gospodarka

2019-09-15, godz. 19:27 Na 24.Targach Przedsiębiorczości i Rzemiosła w Prudniku doceniono najlepszych wystawców i producentów Tłumy Polaków i Czechów odwiedziły tegoroczne 24. Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród” w Prudniku. Od piątku (13.09) ponad 100 wyst ... » więcej 2019-09-15, godz. 10:16 "Tydzień Przedsiębiorcy" w opolskim ZUS. Można się zapisywać na bezpłatne seminaria i szkolenia Z myślą o przedsiębiorcach, pracodawcach, księgowych, kadrowych i pracownikach, w tym cudzoziemcach, opolski ZUS organizuje 'Tydzień Przedsiębiorcy'. Od 23 do ... » więcej 2019-09-15, godz. 08:00 W Kujawach remontują chodnik przy drodze wojewódzkiej Był dziurawy i krzywy, ma być prosty jak stół. Już niedługo mieszkańcy wioski Kujawy w gminie Strzeleczki będą mogli korzystać z nowego chodnika. Inwestycja o ... » więcej 2019-09-14, godz. 15:29 Od miodów po dachy i ogrody. Ruszyły prudnickie Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła. "Mamy w czym wybierać" Dachy, okna, kwiaty, wędliny, regionalne przetwory, czy ręcznie malowana porcelana - to tylko kilka z kilkuset produktów, które od piątku (13.09) prezentowane ... » więcej 2019-09-14, godz. 08:31 Ponad połowa głosów na 6 projektów. Znamy wyniki Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego Prawie 66 tysięcy głosów oddali mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do wyboru mieli 18 projektów, 3 miejskie, 1 og ... » więcej 2019-09-13, godz. 18:30 Będą pieniądze z rządowego programu na projekt mostu łączącego Krapkowice i Gogolin. "To będzie wielka ulga dla mieszk ... Powstanie nowy most nad Odrą łączący Krapkowice i Gogolin. Dzisiaj (13.09) wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda oficjalnie przekazał informację, że ... » więcej 2019-09-13, godz. 15:30 IXAR na Startup Poland Camp Automotive. W Nysie powstaje już kolejne auto elektryczne Waży około pół tony i rozpędza się do 60 km na godzinę. To parametry samochodu elektrycznego, który zbudował nysanin Paweł Dytko. Na razie po ulicach miasta j ... » więcej 2019-09-13, godz. 14:57 Na opolskich MOP-ach przy A4 będzie można podładować "elektryka" Na trzech Miejscach Obsługi Podróżnych: Wierzbnik, Jankowice Wielkie i Przysiecz, przy opolskim odcinku autostrady A4 ciągu najbliższego roku powstaną punkty ... » więcej 2019-09-13, godz. 11:21 Opolszczyzna podpisała umowę o współpracy z chińską prowincją Fujian. Roland Wrzecino i Zbigniew Kubalańca gośćmi Radi ... - Chińskie inwestycje trzymają się mocno, choć firmy z tego kraju od 2016 roku znacznie ograniczyły inwestycje zagraniczne - powiedział w porannej rozmowie 'W ... » więcej 2019-09-13, godz. 09:00 Modernizacja oczyszczalni ścieków priorytetem dla Niemodlina. Gmina szuka zewnętrznego finansowania Niemodlin szykuje się do rozbudowy oczyszczalni ścieków i modernizacji sieci. Jest to inwestycja, która pozwoli na przeprowadzenie dalszego skanalizowania gmi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »