Radio Opole » Gospodarka
2018-06-05, 18:00 Autor: Maciej Stępień

Chcą wykupić teren od PKS. W Brzegu może powstać nowy parking na kilkadziesiąt samochodów

Władze Brzegu chcą odkupić część gruntów przy dworcu kolejowym i autobusowym. Mógłby powstać tam m.in. parking na kilkadziesiąt miejsc [fot. UM Brzeg]
Władze Brzegu chcą odkupić część gruntów przy dworcu kolejowym i autobusowym. Mógłby powstać tam m.in. parking na kilkadziesiąt miejsc [fot. UM Brzeg]
Władze Brzegu siadają do rozmów z dyrekcją tamtejszego PKS-u. Chodzi o sporą część gruntów przy dworcu kolejowym i autobusowym. Radni na ostatniej sesji wyrazili zgodę na ewentualny zakup nieruchomości, teraz obie strony będą musiały ustalić cenę.
Dla brzeskich kierowców to dobra wiadomość, parking na Placu Dworcowym jest niewystarczający, a kilkadziesiąt nowych miejsc postojowych ucieszy wielu podróżnych.

- Oprócz tych terenów chcemy również przejąć od PKP drogowy łącznik między Placem Dworcowym, a ulicą Trzech Kotwic – wyjaśnia wiceburmistrz Brzegu Bartłomiej Kostrzewa.

– I chcemy wtedy wykonać to centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia, powstałby parking z kilkudziesięcioma miejscami, zatoki autobusowe, byłoby oświetlenie, monitoring i pełna niezbędna architektura. Na tym nam zależy, aby właśnie tego typu miejsce w Brzegu było i ten teren na taką inwestycje nadaje się idealnie.

Dodajmy, że niedawno w okolicach dworca kolejowego oddano do użytku węzeł bike&ride. Dziś rowerzyści mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych wiat oraz boksów i zostawić tam swoje jednoślady.
Bartłomiej Kostrzewa

Gospodarka

2019-12-13, godz. 19:00 Koniec remontu DW 408. Kierowcy znów mogą przejechać między Bierawą a Korzonkiem Do użytku kierowców oddano remontowany od wiosny odcinek drogi wojewódzkiej nr 408 łączącej Kędzierzyn-Koźle z Gliwicami i autostradą A4. Przebudowano fragment… » więcej 2019-12-13, godz. 11:30 Wydatki większe od przychodów. W przyszłym roku Prószków do zbilansowania budżetu weźmie kredyt 50 milionów złotych wyniesie budżet Prószkowa w 2020 roku. Z tej puli 8,5 miliona złotych gmina chce przeznaczyć na inwestycje. W planach znalazły się zadania… » więcej 2019-12-13, godz. 08:37 Dyżur w UMWO. Tematem wpisy do BDO Sobotnie dyżury w urzędzie marszałkowskim. Pracownicy departamentu Ochrony Środowiska będą udzielać porad w temacie wpisów do bazy danych o produktach i opakowaniach… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 Studenci z LogPoint namawiają do studiowania logistyki na Politechnice Opolskiej Studenci namawiają do studiowania logistyki na Politechnice Opolskiej. Koło naukowe LogPoint zorganizowało warsztaty i wykłady dla uczniów szkół średnich z regionu… » więcej 2019-12-12, godz. 14:15 Tereny inwestycyjne w Brzegu oficjalnie w rękach nowego właściciela. "Ta transakcja da miastu wiele korzyści" Brzeska 'Zielonka' oficjalnie w rękach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Magistrat podpisał akt notarialny o sprzedaży terenu nowemu właścicielowi. » więcej 2019-12-12, godz. 12:00 Rynek startupów w Polsce rośnie - najlepszymi zarządzają magistrowie Rynek startupów w Polsce rośnie - wynika z raportu 'Polish Tech - Scene - Five Years' przygotowanego przed Fundację Startup Poland. » więcej 2019-12-12, godz. 09:58 Rusza nabór na innowacje. OCRG czeka na wnioski od 30 grudnia Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłasza ostatni w tym roku nabór na innowacje w przedsiębiorstwach. Jest skierowany do mikro, małych, średnich i dużych fi… » więcej 2019-12-11, godz. 14:00 Energetyka Cieplna Opolszczyzny stawia na odnawialne źródła energii W Opolu, Kluczborku i Strzelach Opolskich Energetyka Cieplna Opolszczyzny buduje instalacje fotowoltaiczne. Każda z nich docelowo będzie osiągać moc 24 kilowatów… » więcej 2019-12-11, godz. 10:45 OCRG proponuje dotacje na wynalazki, nawet do 1,5 miliona złotych Firmy, które pracują nad wynalazkami, mogą pozyskać od pół do półtora miliona złotych dotacji. Wnioski przyjmowane będą w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki między… » więcej 2019-12-11, godz. 10:00 Pracodawcy z Opola w przyszłym roku nadal będą korzystać ze staży, a bezrobotni z pieniędzy na tworzenie firm Staże dla bezrobotnych, pomoc na zakładanie firm czy szkolenia dla pracowników. Z takiej pomocy, również w przyszłym roku, będą mogli korzystać pracodawcy i bezrobotni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »