Radio Opole » Gospodarka
2018-06-05, 18:00 Autor: Maciej Stępień

Chcą wykupić teren od PKS. W Brzegu może powstać nowy parking na kilkadziesiąt samochodów

Władze Brzegu chcą odkupić część gruntów przy dworcu kolejowym i autobusowym. Mógłby powstać tam m.in. parking na kilkadziesiąt miejsc [fot. UM Brzeg]
Władze Brzegu chcą odkupić część gruntów przy dworcu kolejowym i autobusowym. Mógłby powstać tam m.in. parking na kilkadziesiąt miejsc [fot. UM Brzeg]
Władze Brzegu siadają do rozmów z dyrekcją tamtejszego PKS-u. Chodzi o sporą część gruntów przy dworcu kolejowym i autobusowym. Radni na ostatniej sesji wyrazili zgodę na ewentualny zakup nieruchomości, teraz obie strony będą musiały ustalić cenę.
Dla brzeskich kierowców to dobra wiadomość, parking na Placu Dworcowym jest niewystarczający, a kilkadziesiąt nowych miejsc postojowych ucieszy wielu podróżnych.

- Oprócz tych terenów chcemy również przejąć od PKP drogowy łącznik między Placem Dworcowym, a ulicą Trzech Kotwic – wyjaśnia wiceburmistrz Brzegu Bartłomiej Kostrzewa.

– I chcemy wtedy wykonać to centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia, powstałby parking z kilkudziesięcioma miejscami, zatoki autobusowe, byłoby oświetlenie, monitoring i pełna niezbędna architektura. Na tym nam zależy, aby właśnie tego typu miejsce w Brzegu było i ten teren na taką inwestycje nadaje się idealnie.

Dodajmy, że niedawno w okolicach dworca kolejowego oddano do użytku węzeł bike&ride. Dziś rowerzyści mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych wiat oraz boksów i zostawić tam swoje jednoślady.
Bartłomiej Kostrzewa

Gospodarka

2019-02-16, godz. 18:30 Gmina Wołczyn stara się o koncesję na eksploatację złóż solankowych Gruby segregator dokumentów musi przygotować gmina Wołczyn, zanim wybuduje tężnię. Do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej przystąpiły trzy firmy i ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:56 Deklaracje podatkowe wypełnione przez skarbówkę już dostępne w internecie. Ruszyła platforma "Twój e-PIT" Od piątku (15.02) działa platforma 'Twój e-PIT' uruchomiona przez fiskus na portalu podatki.gov.pl. Dzięki niej podatnicy mogą w internecie sprawdzić swoje ze ... » więcej 2019-02-16, godz. 09:34 Opolski Park Naukowo-Technologiczny ma jedną z najnowocześniejszych serwerowni w kraju Centrum Przetwarzania Danych Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu otrzymało certyfikat Rated 3. Oznacza to, że może być ono poddawane naprawom i konserwacji ... » więcej 2019-02-16, godz. 09:09 Dokumentacja polderu Żelazna przekazana. Teraz czas na formalności finansowe i przetargowe Dokumentacja modernizacji polderu Żelazna w rękach Wód Polskich. Ważące blisko dwie tony akta zostały przekazane instytucji odpowiedzialnej za tę inwestycję - ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:28 9. Forum Przedsiębiorczości w Krapkowicach. Coraz trudniej o pracowników Po raz 9. przedsiębiorcy związani z gminą Krapkowice spotkali się na Forum Gospodarczym. Tegoroczne spotkanie zdominowały tematy: ulgi na działalność badawczo ... » więcej 2019-02-15, godz. 19:28 Lokalna firma meblarska przenosi się do strefy pod Olszową Docelowo ok. 30 osób ma znaleźć zatrudnienie w firmie Sotrab produkującej meble, która przenosi się do strefy gospodarczej w Olszowej. Obecnie zakład działa w ... » więcej 2019-02-15, godz. 08:45 Centrum Otmuchowa czekają spore zmiany Otmuchów przechodzi rewitalizację. Na części ulic miejskiej starówki, jeszcze do końca wiosny, trzeba się liczyć z utrudnieniami. » więcej 2019-02-14, godz. 19:45 Wypracować jednolitą wizję. Rozpoczęły się prace nad regionalną strategią innowacji na lata 2021-2027 Częściej korzystać z programów ogólnokrajowych, wykorzystać potencjał regionu i rozwijać jego najmocniejsze gałęzie. W Opolu samorządowcy, naukowcy oraz przed ... » więcej 2019-02-14, godz. 16:30 Namysłów szykuje się na rewolucję drogową. Kilka rond powstanie wzdłuż krajowej „39” Po wielu latach starań Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmodernizuje główną arterię Namysłowa. Ulica Jana Pawła II ma być bezpieczna, a ruch będz ... » więcej 2019-02-14, godz. 14:30 Osiem firm chce wybudować obwodnicę Praszki i Gorzowa Śląskiego. Czas na weryfikację ofert Osiem firm przystąpiło do przetargu na budowę obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył k ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »