Radio Opole » Gospodarka
2017-04-18, 18:30 Autor: Monika Pawłowska

Będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodymi przedsiębiorcami. Trwa nabór

[fot. sxc.hu]
[fot. sxc.hu]
Opolscy młodzi przedsiębiorcy będą mogli uczyć się od mistrzów biznesu.
Pilotażowy program mentoringu biznesowego skierowany jest do osób, które mają najwyżej 35 lat i nie dłużej niż 5 lat zarządzają firmą działającą w województwie opolskim.

- Nabór potrwa do 25 kwietnia - informuje Arkadiusz Tkocz, pełnomocnik dyrektora ds. przedsiębiorczości i innowacji OCRG. - Przedsiębiorcy są mile i chętnie widziani, by móc skorzystać ze wsparcia osób doświadczonych, mentorów. Jest to niepowtarzalna szansa, gdzie osoby z ogromnym doświadczeniem mogą całkowicie bezinteresownie podzielić się swoją wiedzą, kontaktami i doświadczeniem. Staraliśmy się ściągnąć znanych, doświadczonych opolskich biznesmenów, którzy już osiągnęli jakiś sukces w biznesie i gospodarce - wyjaśnia.

W maju zostanie zorganizowane spotkanie z potencjalnymi podopiecznymi, w ramach którego zaprezentują swoje pomysły i zostaną połączeni w pary z mentorami. Później spotkania będą miały charakter indywidualny, a dla osób, które nie znajdą swojego mentora zaplanowano szkolenia.

Udział w programie mentoringu jest bezpłatny, a Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki organizuje go w partnerstwie z Lożą Opolską Business Centre Club, Opolską Izbą Gospodarczą oraz Izbą Gospodarczą "Śląsk". Szczegóły dotyczące naboru oraz zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej ocrg.opolskie.pl.
Arkadiusz Tkocz

Gospodarka

2018-12-13, godz. 08:00 Ekologicznie i oszczędnie. W kietrzańskim DPS-ie zamontowano panele fotowoltaiczne 68 paneli fotowoltaicznych zostało zamontowanych na dachu Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu, który jest filią DPS-u w Klisinie. To drugi etap gruntownej modern ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:30 Dobra atmosfera w pracy warta więcej niż wysoka pensja Niskie bezrobocie sprawia, że młode pokolenie, które wchodzi na rynek chce mieć poczucie sensu w swojej pracy - to część wniosków specjalistów z działów perso ... » więcej 2018-12-12, godz. 13:30 Są pieniądze dla przedsiębiorców i subregionów, będą na żłobki 35 firm z regionu otrzyma dofinansowanie na wzmocnienie swojej pozycji na rynku w kraju i za granicą. Zarząd województwa opolskiego rozstrzygnął drugi nabór d ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:00 Budżet Głubczyc w 2019 roku będzie podobny do tegorocznego. Inwestycje i zadłużenie na podobnym poziomie Oświata, drogi oraz remonty placówek edukacyjnych i kulturalnych - to główne punkty przyszłorocznego budżetu Głubczyc. Na inwestycje gmina przeznaczy do 15 pr ... » więcej 2018-12-12, godz. 07:00 Bezrobocie w Opolu maleje. Opolski PUP wspiera przedsiębiorców i pracodawców zatrudniających bezrobotnych W 2018 roku Powiatowy Urząd Pracy w Opolu przeznaczył ponad 14 milionów 430 tysięcy złotych na aktywne formy finansowego wsparcia opolskich przedsiębiorców i ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:00 Pearl Stream przeniósł linie produkcyjne do Strzelec Opolskich i planuje zwiększenie zatrudnienia Firma Pearl Stream zakończyła transfer urządzeń z dwóch zakładów w Polsce i Niemczech do fabryki w Strzelcach Opolskich. Firma chce na początku przyszłego rok ... » więcej 2018-12-11, godz. 16:00 Kolejna klasa patronacka w Brzegu. Tamtejszy zespół szkół podpisał umowę z firmą z branży elektrycznej W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisano umowę o współpracy z Initelem, firmą zajmującą się projektowaniem i wykonaniem instalacji teletechnicznych ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:45 Burmistrz Dobrodzienia stawia na budownictwo mieszkaniowe. "Trzeba zachęcić deweloperów" Nowy burmistrz Dobrodzienia chce dzięki dobrej ofercie mieszkaniowej zatrzymać w mieście młodych ludzi. » więcej 2018-12-11, godz. 07:15 Elektromobilne Opole. Ile mamy pieniędzy na ten cel w budżecie miasta? Urząd Miasta Opola planuje zakup aut elektrycznych. Nakazuje to ustawa o elektromobilności, która zobowiązuje samorządy do wprowadzenia ekologicznych pojazdów ... » więcej 2018-12-11, godz. 06:37 Wiele pytań, mało odpowiedzi. Opolscy menadżerowie medyczni rozmawiali o perspektywie finansowej na 2019 O skutkach podwyżki cen prądu i wzroście płacy minimalnej rozmawiali w Borkach Małych menadżerowie medyczni. Podsumowali kończący się rok oraz analizowali roz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »