Radio Opole » Sport i turystyka
2020-01-15, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolscy studenci sprawdzili się z policyjnymi testami. Był tor przeszkód, test wiedzy i z pierwszej pomocy

Z testami przygotowanymi przez policjantów zmierzyło się 25 opolskich studentów [fot. Mariusz Chałupnik]
Z testami przygotowanymi przez policjantów zmierzyło się 25 opolskich studentów [fot. Mariusz Chałupnik]
Z testami przygotowanymi przez policjantów zmierzyło się 25 opolskich studentów [fot. Mariusz Chałupnik]
Z testami przygotowanymi przez policjantów zmierzyło się 25 opolskich studentów [fot. Mariusz Chałupnik]
Liczyła się zarówno siła, jak i sprawność fizyczna oraz spory zasób wiedzy. W Opolu po raz pierwszy zorganizowano zawody "Sprawdź się jako kandydat do służby w Policji".
Swoje umiejętności z torem przeszkód, udzielaniem pierwszej pomocy oraz testem wiedzy, sprawdziło 25 studentów z 5 opolskich uczelni.

- Ciężko było. Nie sądziłem, że ten tor będzie aż tak wymagający - mówi Robert Maczurek z Uniwersytetu Opolskiego. - Ale jestem w miarę zadowolony, bo zmieściłem się w czasie. Na co dzień trenuję tenis stołowy, także mam dużo ćwiczeń motorycznych, ale jeszcze muszę poprawić wytrzymałość.

- Jedyne co czułam, to adrenalinę bijącą z głowy, która mi mówiła, że muszę przebiec jak najszybciej - dodaje Magdalena Szufla z Uniwersytetu Opolskiego. - Wiąże swoją przyszłość z policją i zależało mi na dobrym wyniku.

- W tych zawodach chodzi o dotarcie do studentów, do młodzieży - zaznacza asp. sztab. Maciej Kędra z KMP w Opolu. - Pokazanie z jednej strony na co muszą być gotowi starając się dołączyć do policji. Tak jak na tym torze przeszkód. To promocja naszej służby.

W zawodach zwyciężyli studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, którzy odebrali puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

Radio Opole było patronem medialnym tego wydarzenia.
"Sprawdź się jako kandydat do służby w Policji"

Sport i turystyka

2020-05-27, godz. 08:15 Tego lata nie popływamy w wołczyńskim basenie. Brakuje wytycznych na czas epidemii Odkryty basen w Wołczynie latem będzie nieczynny. Decyzja o nieuruchamianiu obiektu przy ulicy Byczyńskiej wynika z panującej epidemii koronawirusa. » więcej 2020-05-27, godz. 08:15 300 tysięcy na nowy tartan na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków. Samorząd województwa dokłada się do remontu Marszałek dołoży 300 tysięcy złotych do wymiany bieżni tartanowej na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Inwestycja wyniesie 1 mln 900 tysięcy złotych… » więcej 2020-05-26, godz. 12:26 Kolejne zmiany kadrowe w Stali Nysa Siatkarska Stal Nysa dokonuje kolejnych kadrowych ruchów. Umowy z klubem przedłużyli trenerzy Krzysztof Stelmach i Wojciech Janas. Klub opuściło kolejnych dwóch… » więcej 2020-05-25, godz. 16:20 Rząd ma ogłosić kolejny etap odmrażania gospodarki. Od tego zależy, czy kluby fitness i siłownie staną na nogi Branża fitness oczekuje na zielone światło dla prowadzenia działalności. W związku z ogłoszeniem pandemii kluby musiały zawiesić działalność, a ich członkowie… » więcej 2020-05-25, godz. 13:34 Asfaltowe boiska i pordzewiałe bramki odejdą do historii Dwa stare boiska przy szkołach podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu zmienią się w nowoczesne centra sportowe. Rozpoczęły się właśnie inwestycje na kompleksach sportowych… » więcej 2020-05-24, godz. 09:49 Sebastian Świderski: Stal Nysa blisko Plusligi Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie będziemy świadkami derbów Opolszczyzny w siatkarskiej Pluslidze. Sebastian Świderski, prezes Grupy Azoty ZAKSY… » więcej 2020-05-23, godz. 11:30 Gwardia Opole wznowiła treningi. "Wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa" Szczypiorniści opolskiej Gwardii rozpoczęli grupowe treningi. To pierwszy etap przygotowań do kolejnego sezonu. » więcej 2020-05-23, godz. 09:00 Baborów rozwija swoją ofertę rekreacyjno-turystyczną o... strzelnicę Baborów chce wybudować strzelnicę. Jak zapewniają władze gminy, to ma być unikatowe miejsce nie tylko na mapie Opolszczyzny, ale również i Śląska. » więcej 2020-05-22, godz. 19:45 Historyczny moment. Dwie opolskie drużyny zagrają w Ekstraklasie Futsalu! Gredar Brzeg i Berland Komprachcice w przyszłym sezonie będą rywalizowały na parkietach futsalowej ekstraklasy. Decyzję o promocji obu opolskich zespołów podjął… » więcej 2020-05-22, godz. 13:30 ZAKSA negocjuje kontrakty i zaczyna przygotowania do następnego sezonu David Smith przedłużył kontrakt z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. 35-letni amerykański środkowy będzie bronił barw „trójkolorowych” przynajmniej jeszcze przez… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »