Radio Opole » Sport i turystyka
2018-09-12, 17:04 Autor: Witold Wośtak

Gogolin ma koncepcję przebudowy pływalni, ale na realizację będzie trzeba poczekać. Są inne priorytety

Koncepcja przebudowy gogolińskiej pływalni [fot. www.gogolin.pl]
Koncepcja przebudowy gogolińskiej pływalni [fot. www.gogolin.pl]
Koncepcja przebudowy gogolińskiej pływalni [fot. www.gogolin.pl]
Koncepcja przebudowy gogolińskiej pływalni [fot. www.gogolin.pl]
Na 30,5 miliona złotych szacuje się koszt przebudowy gogolińskiego basenu krytego i zewnętrznego według najnowszej koncepcji. Miejsce obecnego budynku zająłby nowy obiekt.
Jedną z nowości byłby punkt elektronicznej obsługi klienta, co pozwoliłoby na jednoczesne korzystanie z obiektu dla ponad dwustu osób. - Główny basen miałby 25 na 12,5 metra i pięć torów - mówi Jerzy Kłeczek, dyrektor Zespołu Rekreacyjno-Sportowego w Gogolinie.

- Do tego dochodzi niecka rekreacyjna z funkcjami takimi jak masaż karku, gejzery, leżanki czy siedziska z dyszami podwodnymi i powietrznymi. Oczywiście basen rekreacyjny służy również do nauki pływania dla małych dzieci. Pływalnia miałaby też wannę jacuzzi oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią prostą.

Basen odkryty ma według koncepcji 50 metrów długości. Ważna jest część rekreacyjna, wyposażona między innymi w bicze wodne, skałę z wodospadem, sztuczną falę czy siedziska z masażem.

- W części wschodniej byłyby trzy zjeżdżalnie: rodzinna trzytorowa, rurowa oraz dziecięca. Powstać miałby także wodny oraz suchy plac zabaw, a na zewnątrz budynku zaprojektowano intymną strefę dla użytkowników saun, która byłaby wyizolowana zielenią - dodaje Kłeczek.

Opracowany program funkcjonalno-użytkowy pozwala na ubieganie się o dofinansowania w różnych źródłach. Pierwszeństwo wśród gogolińskich inwestycji ma jednak wiadukt nad linią kolejową E30 i nowy układ komunikacyjny. Wobec tego dyrektor Kłeczek szacuje, że pływalnia w nowej odsłonie może być gotowa za około 4,5 roku.
Jerzy Kłeczek 1
Jerzy Kłeczek 2

Sport i turystyka

2018-11-20, godz. 17:00 Zamek w Mosznej "jednym z siedmiu cudów Polski". Plebiscyt powiązano ze stuleciem niepodległości Zamek w Mosznej został wybrany jednym z siedmiu Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości. Wyróżnienie ogłoszono i wręczono podczas trzecich Międzynarodowych T ... » więcej 2018-11-20, godz. 10:01 Opolski działacz siatkarski zatrzymany przez CBA. Grozi mu do 10 lat więzienia Waldemar K. z Opola, wieloletni sędzia i członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej a także szef opolskich struktur siatkarskich został zatrzymany prze ... » więcej 2018-11-19, godz. 19:16 Nyskie lodowisko otwarte. Ma być czynne co najmniej do końca lutego Można już korzystać z nyskiego lodowiska. Obiekt na stadionie miejskim będzie czynny codziennie od rana do 21:00. » więcej 2018-11-19, godz. 12:00 Sztuczna ślizgawka powstaje na Stawku Zamkowym w Opolu. Lodowisko ruszy 1 grudnia Rozpoczęły się pierwsze prace związane z uruchomieniem sztucznego lodowiska na Stawku Zamkowym w Opolu. Na miejscu pojawili się już robotnicy, a na ul. Barlic ... » więcej 2018-11-19, godz. 08:30 Szachowy Memoriał Franciszka Prochownika zakończony niespodzianką Sensacyjnym zwycięstwem Karola Jarocha z Pawłowic zakończył się 8. szachowy Memoriał Franciszka Prochownika, który rozgrywany był w Strzelcach Opolskich. » więcej 2018-11-18, godz. 21:00 Wkrótce rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy produkt turystyczny - duże szanse dla Opolszczyzny Pod koniec miesiąca po raz 16 przyznane zostaną Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Opolszczyzna ma swoich kandydatów. » więcej 2018-11-18, godz. 19:30 Badmintonowe medale młodych reprezentantów Opolszczyzny Przez cztery dni w Głubczycach o medale walczyli młodzicy oraz młodziczki w badmintonowych mistrzostwach Polski, a część medali została na Opolszczyźnie. » więcej 2018-11-18, godz. 17:30 Futsaliści Plonu Błotnica Strzelecka grają pierwszy mecz u siebie Zespół z malutkiej Błotnicy Strzeleckiej do rozgrywek drugiej ligi futsalu zgłosił się po raz pierwszy w historii, a po czterech meczach wyjazdowych zagra dzi ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:45 Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0. Nysanie zostali nowym liderem I ligi siatkarzy W meczu na szczycie 10. kolejki rozgrywek I ligi siatkówki mężczyzn, Stal Nysa po bardzo dobrych zawodach pokonała na wyjeździe dotychczasowego lidera, Lechię ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Tułowice: amatorzy popłynęli po raz 12. "Szczególnie cieszy liczny udział młodych zawodników" Najmłodsi mieli do pokonania pół basenu i mogli to zrobić z niewielką pomocą rodziców, starsi zawodnicy, już na pełnym dystansie, mogli pochwalić się, że styl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »