Radio Opole » Sport i turystyka
2018-09-08, 08:30 Autor: Ewelina Laxy

Siła, energia i walka z codziennością - po raz 25 nagrodzą niepełnosprawnych sportowców

XXIII Gala Konkursu Najlepsi z Najlepszych 1 [fot. GOK Gogolin]
XXIII Gala Konkursu Najlepsi z Najlepszych 1 [fot. GOK Gogolin]
Po raz 25. odbędzie się plebiscyt "Najlepsi z Najlepszych" [fot. Ewelina Laxy]
Po raz 25. odbędzie się plebiscyt "Najlepsi z Najlepszych" [fot. Ewelina Laxy]
Po raz 25. odbędzie się plebiscyt "Najlepsi z Najlepszych" [fot. Ewelina Laxy]
Po raz 25. odbędzie się plebiscyt "Najlepsi z Najlepszych" [fot. Ewelina Laxy]
Po raz 25. odbędzie się plebiscyt "Najlepsi z Najlepszych" [fot. Ewelina Laxy]
Po raz 25. odbędzie się plebiscyt "Najlepsi z Najlepszych" [fot. Ewelina Laxy]
Po raz 25 uhonorują najlepszych niepełnosprawnych sportowców. 13 września odbędzie się opolski plebiscyt Najlepsi z Najlepszych. W tym roku impreza połączona jest z zawodami sportowymi "Bez Barier".
- Jubileusz rozpoczynamy o godz. 9:15 uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai - mówi ks. prałat Zygmunt Lubieniecki. - Później będzie gala, podczas której laureaci otrzymają dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe. Radość moja jest wielka, że tyle osób pomaga nam w tym przedsięwzięciu. I wierzę, że ten plebiscyt wypadnie jak najlepiej, gdyż zobaczymy uśmiechnięte twarze tych dzieci, tej młodzieży.

Gośćmi specjalnymi gali będą laureaci plebiscytu z lat poprzednich. Wśród zaproszonych sportowców są m.in. rekordzistka świata w biegu na 400, 800 i 1500 metrów Barbara Niewiedział czy parabadmintonista Bartłomiej Mróz.

Po uroczystej gali na stadionie miejskim w Gogolinie rozpoczną się zmagania w ramach 8. edycji igrzysk "Bez barier".

- Osoby, które biorą udział w zawodach bardzo je przeżywają - mówi Grzegorz Halama, przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Opolu. - Są to igrzyska, czyli jest pięć kółek olimpijskich. Jest więc pięć dyscyplin sportowych. Te dyscypliny to są głównie: lekkoatletyka, sporty rzutowe, skoki i biegi. Sport jest bardzo ważny, ale cała otoczka też jest bardzo ważna. Serca zaczną nam inaczej bić. Myślimy, że 13 września wyjedziemy z Gogolina, a szczególnie niepełnosprawni, bardzo zadowoleni.

Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia jest gmina Gogolin. Gala plebiscytu odbędzie się w hali sportowej im. Bernarda i Zygfryda Blautów. Jak mówi Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina, to ogromne wyróżnienie móc gościć takie wydarzenie.

- Niepełnosprawni sportowcy pokazują nam specjalną siłę i energię - zaznacza burmistrz. - To są ludzie otwartych serc, bardzo radośni. Wyrażają to poprzez takie swoje emocje, które są bardzo pozytywne. Za każdym razem, kiedy ta impreza się kończy, to jeszcze w naszych sercach, umysłach to trwa. Ci ludzie nam dają takiego "powera".

- W kontekście plebiscytu "Najlepsi z Najlepszych" - to dostrzeżenie osób, które w wyjątkowy sposób radzą sobie ze swoimi słabościami. Tak to natura, opatrzność spowodowała, żebyśmy my byli bardziej wrażliwi na to, co nas otacza - dodaje marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

W wydarzeniu weźmie udział około 350 osób niepełnosprawnych z całego województwa.
ks. prałat Zygmunt Lubieniecki
Grzegorz Halama
Joachim Wojtala, Andrzej Buła

Sport i turystyka

2019-12-11, godz. 21:45 Gwardia Opole przegrała na wyjeździe z SPR Tarnów. Czwarta porażka z rzędu W ekstraklasie piłkarzy ręcznych miejscowy SPR pokonał Gwardię 31-26. Spotkanie do połowy było niezwykle wyrównane. » więcej 2019-12-11, godz. 20:30 Jerzy Brzęczek odwiedził mieszkańców Gogolina. "Spotkanie z mistrzem" Opowiadał o swojej futbolowej drodze na szczyt, udzielał wskazówek młodym zawodnikom i dał się poznać z wielu perspektyw. Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Opole: uczniowie szkół specjalnych zagrali w Stegu Arenie 'Mini Turniej w Maksi Sprawie' - tak nazwano turniej halowej piłki nożnej, w którym zagrała młodzież ze szkół specjalnych. Na parkiecie Stegu Areny w Opolu pojawiło… » więcej 2019-12-11, godz. 13:00 Szczypiorniści opolskiej Gwardii będą szukać ligowych punktów w Tarnowie Gwardia Opole w meczu 16. kolejki rozgrywek PGNiG Superligi zagra dziś (11.12) na wyjeździe z Grupą Azoty Tarnów. Po trzech porażkach z rzędu, piłkarze ręczni… » więcej 2019-12-10, godz. 22:06 ZAKSA na fali wznoszącej. Nasza drużyna rozbiła Roeselare w Lidze Mistrzów Drugi mecz i drugie zwycięstwo siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Trójkolorowi w bardzo dobrym stylu pokonali na wyjeździe… » więcej 2019-12-10, godz. 22:00 Opole posiada basen o wymiarach olimpijskich, ale opolscy pływacy przed zawodami trenowali w Dębicy Mimo, że Opole posiada basen o wymiarach olimpijskich, to zawodnicy opolskiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego musieli trenować na basenie w Dębicy. Z takim… » więcej 2019-12-10, godz. 19:00 Stowarzyszenie przekazało wszystko miastu. Coraz bliżej Odry Opole Spółka Akcyjna Kolejny krok do utworzenia Odry Opole Spółka Akcyjna zrobiony. Członkowie Stowarzyszenia, które od 10 lat sprawuje władzę w klubie, przekazali na ręce miasta materialne… » więcej 2019-12-10, godz. 17:00 Opolscy futsalowcy nie zwalniają tempa Futsal: Kolejne wygrane opolskich zespołów występujących na zapleczu ekstraklasy. Trzy punkty ponownie dołożyły do swego dorobku FT Brzeg i Berland Komprachci… » więcej 2019-12-10, godz. 15:15 Politechnika Opolska: rozpoczęła się VI Opolska Doba Sportu W Opolu trwa Opolska Doba Sportu. Organizatorzy akcji chcą promować wszelką aktywność fizyczną i sport, który można uprawiać niezależnie od wieku i płci. Jest… » więcej 2019-12-10, godz. 13:59 Głośne kibicowanie i rywalizacja. Taki był Mikołajkowy Turniej Przedszkolaka w Stegu Arena Kilkuletnie dzieci wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Przedszkolaka. W Stegu Arena 15 przedszkoli z Opola rywalizowało w konkurencjach ogólnorozwojowych z piłkami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »