Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-01-14, 18:07 Autor: Wiktoria Palarczyk

Dziesiąta edycja Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach pod znakiem pokoju i integracji młodego pokolenia

VII Festiwal Pozytywnych Wartości [fot. SP w Bieńkowicach]
VII Festiwal Pozytywnych Wartości [fot. SP w Bieńkowicach]
"Oblicza Pokoju" - to tegoroczne hasło przewodnie jubileuszowego 10. Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach, do którego ruszyły już przygotowania. Niebawem przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, a także podopieczni różnych ośrodków dla dzieci niepełnosprawnych będą mogli podzielić się swoim talentem wokalnym, plastycznym, czy literackim.
- To festiwal ewangelizacyjny, która ma łączyć osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi - mówi Marcin Jędorowicz, organizator festiwalu oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach. - Chcemy być może w prosty sposób, poprzez to, że dzieci rysują, piszą, śpiewają piosenki pokazywały starszym osobom, że pokój buduje się przez dobre relacje. Poprzez to, że budujemy dobrą, pozytywną świadomość, że możemy być razem i możemy siebie szanować.

10. Festiwal Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach zaplanowano na 6 maja. Jednak zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane będą już na początku lutego. Informacje pojawią się m.in. na stronie Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Marcin Jędorowicz

Kultura i rozrywka

2020-01-17, godz. 20:10 W muzycznym studiu Radia Opole było o tańcu, ale nie tylko. Gościem radiowego MOSTU był Jan Kliment Jan Kliment gościł w Studiu M im. SBB Radia Opole w ramach projektu 'MOST - polsko-czeska współpraca redakcji', który promuje czeską kulturę. Czeski tancerz, sędzia… » więcej 2020-01-17, godz. 18:46 Powołali Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bialskiej, które prezentuje dzieje gminy Historyczna Izba Regionalna powstała w Białej. Znajduje się w jednym z pomieszczeń dawnego kościoła ewangelickiego. Można tam zobaczyć, jak miasteczko wyglądało… » więcej 2020-01-17, godz. 12:00 Zobaczymy i poczujemy fale na wystawie Pierwszą wystawą, jaką zobaczymy w Galerii Sztuki Współczesnej na początku tego roku będzie artystyczna prezentacja Pauliny Ptaszyńskiej zatytułowana 'Fale'. » więcej 2020-01-17, godz. 10:09 Wirtuozka skrzypiec oczarowała publiczność zgromadzoną w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Kamila Malik, bo o niej mowa, gra na skrzypcach od 7. roku życia. Jako jedna z nielicznych łączy wirtuozerię klasycznych brzmień z muzyką rozrywkową. Gra i tańczy… » więcej 2020-01-17, godz. 09:30 Filharmonia: Maciej Niesiołowski znów będzie "odczarowywał" muzykę klasyczną Noworoczne gale 'Z batutą i humorem' zabrzmią ponownie w Filharmonii Opolskiej. Cykl siedmiu koncertów opracowanych i prowadzonych przez wybitnego polskiego dyrygenta… » więcej 2020-01-16, godz. 21:30 Spacerownik - książka o Opolu, by odkrywać historię miasta Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie promocyjne poświęcone publikacji pod tytułem „Opole - Spacery po mieście, którego już nie ma”. Publikacja została… » więcej 2020-01-16, godz. 20:30 Elżbieta Żłobicka pokazała swój monodram sprzed 30 lat Znana aktorka opolskich lalek Elżbieta Żłobicka spotkała się z mieszkańcami w Kinie Meduza, by wyświetlić na dużym ekranie m.in. nagranie ze swojego pierwszego… » więcej 2020-01-16, godz. 19:00 O fotografii w Opolu. Promocja książki w bibliotece W ubiegłym roku minęła 180 rocznica wynalezienia fotografii. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej poznamy historię tego wynalazku na Śląsku. » więcej 2020-01-16, godz. 10:00 Pendżabska opowieść autorki książki "Czwarta prawda" Autorka książki 'Czwarta prawda' opisuje w niej rzeczywistość poznaną podczas podróży do Indii. Anna Singh zatrzymuje się w rejonie Pendżab i mówi o religii, trzeciej… » więcej 2020-01-15, godz. 21:00 Walter Pyka - leczył wierszami w bibliotece Walter Pyka, poeta z Popielowa oczarował swoimi wierszami czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Każdy, kto przyszedł na spotkanie z poetą otrzymał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »