Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-01-14, 18:07 Autor: Wiktoria Palarczyk

Dziesiąta edycja Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach pod znakiem pokoju i integracji młodego pokolenia

VII Festiwal Pozytywnych Wartości [fot. SP w Bieńkowicach]
VII Festiwal Pozytywnych Wartości [fot. SP w Bieńkowicach]
"Oblicza Pokoju" - to tegoroczne hasło przewodnie jubileuszowego 10. Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach, do którego ruszyły już przygotowania. Niebawem przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, a także podopieczni różnych ośrodków dla dzieci niepełnosprawnych będą mogli podzielić się swoim talentem wokalnym, plastycznym, czy literackim.
- To festiwal ewangelizacyjny, która ma łączyć osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi - mówi Marcin Jędorowicz, organizator festiwalu oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach. - Chcemy być może w prosty sposób, poprzez to, że dzieci rysują, piszą, śpiewają piosenki pokazywały starszym osobom, że pokój buduje się przez dobre relacje. Poprzez to, że budujemy dobrą, pozytywną świadomość, że możemy być razem i możemy siebie szanować.

10. Festiwal Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach zaplanowano na 6 maja. Jednak zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane będą już na początku lutego. Informacje pojawią się m.in. na stronie Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Marcin Jędorowicz

Kultura i rozrywka

2020-04-02, godz. 09:00 Kolejna gmina odwołuje imprezy. Nie będzie Dni Gorzowa Śląskiego ani Festiwalu Tańca Disco i Hip-Hop Odwołane zostały tegoroczne Dni Gorzowa Śląskiego. Przyczyną jest oczywiście epidemia koronawirusa. » więcej 2020-04-01, godz. 20:00 Przestój koncertowy nie oznacza bezczynności: muzycy z filharmonii nie marnują czasu Ćwiczą, aranżują i uczą przez internet - muzycy z Filharmonii Opolskiej twórczo wykorzystują czas przestoju w koncertowaniu. Niemal wszyscy muzycy pytani o obecną… » więcej 2020-04-01, godz. 15:15 Prestiżowe wyróżnienie dla Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach otrzymało Europejski Znak Dziedzictwa 2019. Do udziału w konkursie zostało nominowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa… » więcej 2020-04-01, godz. 13:30 Archiwum Państwowe zaprasza do czytania książek Przygotowując swoje publikacje książkowe Archiwum Państwowe w Opolu robi to najpierw w wersji elektronicznej. Tym to sposobem może bez przeszkód udostępnić swoje… » więcej 2020-04-01, godz. 10:46 "Oceany" Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie odwołane Ośrodek Kultury w Niemodlinie informuje, że w związku z pandemią koronawirusa, podjęto decyzje o odwołaniu zaplanowanego na maj XV Ogólnopolskiego Konkursu na… » więcej 2020-04-01, godz. 09:18 Fotograficzny konkurs kroszonkarski w Strzeleczkach Nietypowy, bo fotograficzny Gminny Konkurs Kroszonkarski 2020 ogłosił ośrodek kultury w Strzeleczkach. Podobnie jak w minionych latach trzeba będzie wykonać pisankę… » więcej 2020-04-01, godz. 06:00 Opolskie żeglarstwo świętuje 75-lecie. Z tej okazji ogłoszono konkurs fotograficzny Opolskie Stowarzyszenie 'Pieśni spod żagli' rozpoczyna obchody 75-lecia opolskiego żeglarstwa. Wiosną 1945 roku powstała I Harcerska Drużyna Żeglarska w Opolu… » więcej 2020-03-31, godz. 13:20 "Teatr zwykle wyznaczał mój rytm życia". Opolska aktorka Elżbieta Żłobicka o pracy w domu w czasach pandemii Teatry nie pracują, a aktorzy nie grają, co nie znaczy, że nie ćwiczą ról, czy nie zajmują się kultura i sztuką. Opolska Aktorka Elżbieta Żłobicka także pozostaje… » więcej 2020-03-31, godz. 08:00 Babski Comber na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Babski Comber został wpisany na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. To coroczna zabawa organizowana na zakończenie karnawału, podczas której… » więcej 2020-03-30, godz. 16:00 MBP w Opolu działa on-line Wystarczy wysłać mail i można otrzymać kody do wirtualnej wypożyczalni, w której jest blisko 2000 tysiące pozycji książkowych. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »