Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-04-30, 18:11 Autor: Agnieszka Lubczańska

IX Festiwal Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach

Festiwal Pozytywnych Wartości [fot. PG w Bieńkowicach]
Festiwal Pozytywnych Wartości [fot. PG w Bieńkowicach]
„Nie traćmy odwagi i czyńmy wszystko, co w naszej mocy, a resztę uzupełni Bóg”– to hasło IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości, który odbędzie się już w najbliższą środę (08.05) w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach. Wydarzenie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów. Uczestnicy wezmą udział w trzech konkursach: muzycznym, plastycznym i literackim. Tradycyjnie oprócz konkursów podczas finału festiwalu odbędą się artystyczno-edukacyjne warsztaty i spotkania. Oficjalne otwarcie o godz. 9:00.

Hasło festiwalu to słowa bł. Marii Luizy Merkert, która poprzez swoje świadectwo życia oddanego w służbie osobom chorym i ubogim może być – wg organizatorów wydarzenia – drogowskazem dla młodych ludzi.

Prezentowane przez uczestników piosenki, biorące udział w konkursie rysunki i prace literackie mają być okazją do wymiany kreatywnych i innowacyjnych pomysłów w zakresie upowszechniania śpiewu, gry na instrumentach oraz różnorodnych pomysłów twórczego spędzania czasu wolnego. Wydarzeniu co roku towarzyszą także różnego rodzaju warsztaty edukacyjno-artystyczne oraz integracja z osobami z niepełnosprawnościami.


Organizatorem IX Festiwalu Pozytywnych Wartości jest Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach. Inicjatywa wpisana jest w obchody XII Metropolitalnego Święta Rodziny. Radio Opole jest patronatem medialnym wydarzenia.


Program IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach

IX Ogólnopolski Festiwal Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach8:00-9:00 Przybycie uczestników Festiwalu i zaproszonych gości do Szkoły Podstawowej
w Bieńkowicach
8:30 „Nastrójmy się na falę” – czyli festiwalowa próba dźwięku ze Jezuicką Wspólnotą „Magis” Opola oraz Siostrami Siostry Elżbietanki z Domu Macierzystego bł. Marii Luizy Merkert w Nysie.
8:45 Nauka Hymnu IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości (s. Tobiasza Jarzyna i Siostry Elżbietanki z Domu Macierzystego bł. Marii Luizy Merkert w Nysie).
9.00-9.30 Oficjalne otwarcie Koncertu IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach
1. Krótkie wprowadzenie w myśl IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości i osoby Patronki Festiwalu.
2. Uroczyste powitanie przybyłych gości oraz uczestników (Osoby prowadzące) słowo gospodarza Festiwalu – p. Dariusza Krawczyka (Dyrektor SP w Bieńkowicach)
3. Krótkie Słowo Starosty Powiatu Raciborskiego i Wójta Gminy Krzyżanowice.
4. Uroczyste wniesienie Symboli Festiwalowych (Rodzina Mirosława i Sylwii wraz z dziećmi) ich przekazanie : Chleba (Dyrektor SP, Wójt Gminy Krzyżanowice), Relikwii bł. Marii Luizy Merkert (Ksiądz Proboszcz) Światła (Starosta Raciborski)
Zapalenie Światła Pokoju przez Starostę Raciborskiego
5. Modlitwa połączona z błogosławieństwem relikwiami Marii Luizy Merkert - Patronki Festiwalu oraz poświęcenie „Chlebków Pokoju” by podzielić je między uczestnikami Festiwalu, jako wyrazu jedności i rywalizacji w duchu pokoju i wzajemnego zrozumienia (ks. proboszcz Krystian Giemza)”
6. Przyznanie „Pozytywki” (Marcin Jędorowicz, dyrektor) - Nagrody Przyjaciela Pozytywnych Wartości
7. Oficjalna formuła otwarcia IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości gospodarza (p. dyr. Dariusz Krawczyk).
8. Krótki filmik o misji Marii Luizy Merkert niesionej dzisiaj ludziom potrzebującym na przykładzie Domu Św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu (s. Rut).
9:30 Prezentacje jury części konkursowej i rozpoczęcie prezentacji w konkursie muzycznym: osoby z niepełnosprawnościami
10:00-10:40 Wręczenie nagród i prezentacja piosenek Laureatów Konkursu Muzycznego
w kategorii: Przedszkola i klasy I-III SP oraz nagrodzenie laureatów Konkursu Literackiego i Plastycznego.
10:40-10:50 Recital Chóru Bel Canto z Raciborza
10:55 Hymn Festiwalu z Przyjaciółmi Festiwalu oraz Chórem Bel Canto
11:00 Wręczenie nagród Laureatów Konkursu Muzycznego w kategorii:
Osoby z niepełnosprawnościami. Wręczenie nagród i prezentacja piosenek Laureatów Konkursu Muzycznego w kategorii: soliści i zespoły klasy IV-VI, VII-VIII SP i 3 Gimnazjum)
11:30-12:30 II część: Warsztaty edukacyjno-artystycznew ramach Gali Koncertu
IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości dla dzieci i rodziców:
1. „Taniec z gwiazdami – czy zakonnice potrafią tańczyć?” - warsztat tańca prowadzony przez Siostry Elżbietanki z Domu Macierzystego bł. Matki Marii Luizy Merkert w Nysie.
2. „Tańcem w stronę marzeń” - warsztaty taneczne break-dance, street dance prowadzone przez instruktorów tańca RCK w Raciborzu – p. Manuelę Krzykałę i p. Denisa Chorego.
3. „Strefa nastolatek u Mai” – kreatywne warsztaty samorozwoju i samoakceptacji skierowane dla dziewczynek i tylko dla nich. Warsztaty prowadzone przez terapeutkę Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kędzierzyna-Koźla - p. Maję Kunicką.
4. „Pracownia mydełek - czyli mydło wszystko myje, nawet uszy i szyję.- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu (Ośrodek św. Hiacynty i Franciszka) zapraszają na warsztaty mydlarskie, w których zobaczycie, jak w prosty sposób można przygotować piękne i pachnące domowe mydełka. Mydełka ręcznie robione jak wszystkie rzeczy, które zrobimy samodzielnie dla siebie lub bliskich są zawsze idealnym prezentem dla każdego.
5. „Fascynujący świat ceramiki”- warsztat tworzenia małych form ceramicznych przygotowany przez podopiecznych i instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej
z Raciborza.
6. „Wiosenny prezent dla Matki Marii”- warsztat tworzenia upominków na różne okazje prowadzony przez terapeutki i podopieczne Domu Pomocy Społecznej „Różany Pałac” w Krzyżanowicach.
7. „Strefa Quillingu i Scrapbookingu” - multiwarsztat prowadzony przez terapeutów Domu Samopomocy „Dom” z Raciborza obejmujący tworzenie kartek metodą scrapbookingową i kilingową.
8. „Akademia Świadomego Wokalu”- warsztat świadomego śpiewu i interpretacji piosenki „Idź do nieba” (G. Gąsior) prowadzony przez p. Joannę Skowyrę i p. Alicję Ploch - Burdę z RCK w Raciborzu.
9. „Pozytywna strefa marzeń”- warsztaty zarządzania radością i entuzjazmem prowadzone przez s. Rut Rzytki. Warsztat ten jest skierowany do osób
z niepełnosprawnościami, ale i nie tylko.
10. „Kreatywna Kuźnia Talentów” – warsztat małych form kowalskich prowadzony przez Mistrza Kowalstwa Artystycznego p. Roberta Socha (Pracownia Kowalstwa Artystycznego w Bieńkowicach)
11. „Bartek uczeń mistrza” – warsztaty produkcji muzyki. Nauka i wspólne tworzenie podkładu hip-hopowego. Do stworzonych podkładów zostanie wykonany freestajl.
12. „Modlimy się śpiewem i tańcem” - warsztat prowadzony przez młodzież z Jezuickiej Wspólnoty Młodych MAGIS z Opola.
13. Warsztat Specjalny: „Czy umiemy mądrze kochać dzieci?”- warsztat skierowany do rodziców prowadzony prze ks. Eugeniusza Plocha (Inicjator: Akademia Damsko-Męska, Remont Małżeński)
12:30-13:00 III część Koncertu
Powrót uczestników na Salę Gimnastyczną.
Podsumowanie warsztatów artystyczno-edukacyjnych
Podsumowanie IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości
(Kacper Gudzikowski, Marcin Jędorowicz, S. Rut, Ks. Krystian Giemza, Ks Jarek Staniszewski, Ks Eugeniusz Ploch, O. Witold Trawka, Ks. Norbert Wons).
Zakończenie: Wspólna modlitwa i błogosławieństwo uczestników IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości przez Księdza Biskupa i Zebranych kapłanów.

[źródło: materiały nadesłane przez organizatora]

Patronaty - polecamy

2020-02-13, godz. 12:14 Trwa X Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i… Już po raz 10. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje konkurs plastyczny skierowany do dzieci z terenów wiejskich. Jest to jedno z działań prewencyjnych… » więcej 2020-02-12, godz. 15:35 Dni Otwartych Drzwi w WIORiN w Opolu – poznaj szczegóły i przyjdź! W grudniu 2018 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin. » więcej 2020-02-10, godz. 16:18 Ekipa z Opolszczyzny weźmie udział w międzynarodowym konkursie kulinarnym w Stuttgarcie! Kawior owocowy czy spaghetti z herbaty nie jest dla nich problemem, gotowanie i dekorowanie potraw jest ich pasją, a za sztukę carvingu zdobywają laury w kulinarnych… » więcej 2020-02-10, godz. 15:47 Spot motoryzacyjny dla Tosi już w niedzielę – dowiedz się więcej i weź udział! Miłośnicy motoryzacji z Opola spotkają się w najbliższą niedzielę (16.02) by wspólnie działać w szczytnym celu. Przed nami spot motoryzacyjny połączony z występami… » więcej 2020-02-10, godz. 14:11 Przyjdź na bal walentynkowy, wspomóż Radę Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 13 w Opolu zaprasza na II Walentynkowy Bal Charytatywny 'Bal Serc'. Zabawa rozpocznie się w sobotę 22 lutego w Restauracji… » więcej 2020-02-10, godz. 11:52 XIX Festiwal "Piosenki z Serduszkiem" już w piątek w Tułowicach Już w najbliższy piątek (14.02) walentynki, stąd nie bez powodu w Tułowickim Ośrodku Kultury zabrzmią piosenki o… miłości! Wszystko w ramach XIX Festiwalu „Piosenki… » więcej 2020-02-10, godz. 09:52 „Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza na kolejną „Środę z Profilaktyką”. Tym razem cały dzień zostanie poświęcony padaczce. » więcej 2020-02-07, godz. 15:40 Radio Opole ponownie rusza do Zieleńca! [FILM] Na Opolszczyźnie rozpoczynają się ferie zimowe. W związku z powyższym, Radio Opole - jak co roku - zachęca, by założyć narty i ruszyć na pobliskie stoki. » więcej 2020-02-06, godz. 14:45 Jesteś studentem i grasz w kapeli? Zgłoś swój zespół na Rock-Time 2020! Trwa rejestracja Zbliża się XVI Przegląd Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2020. Przegląd składa się z czterech etapów - aktualnie (22.01-22.02.2020 r.) trwa rejestracja… » więcej 2020-02-04, godz. 15:50 Sprawdź, co będzie działo się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu w lutym! Wystawy, spotkania z cyklu „Muzyka w Klubowym Fotelu”, joga z Żanetą, Dzień Grania w RPG i planszówki czy spotkanie z Błażejem Strzelczykiem - to niektóre z wydarzeń… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »