Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-12-11, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Młodzież z Opola zorganizowała koncert charytatywny. Pieniądze sfinansują turnus rehabilitacyjny dla Adriana

XIV Koncert Charytatywny "Otwarte Serce" [fot. Witold Wośtak]
XIV Koncert Charytatywny "Otwarte Serce" [fot. Witold Wośtak]
XIV Koncert Charytatywny "Otwarte Serce" [fot. Witold Wośtak]
XIV Koncert Charytatywny "Otwarte Serce" [fot. Witold Wośtak]
Młodzież znów zmobilizowała się w słusznym celu. Za nami XIV Koncert Charytatywny "Otwarte Serce" w Opolu. Wystąpiła orkiestra, zespoły, soliści oraz mażoretki z różnych opolskich szkół.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane na 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny dla Adriana Weisa - potrzeba 6,5 tysiąca złotych. 14-latek cierpi na szalenie rzadką chorobę metaboliczną, która postępuje.

- Naszych uczniów nie trzeba mobilizować - mówi Lidia Stotko, nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, organizująca koncert.

- Właściwie od początku roku szkolnego uczniowie pytają, kto w tym roku będzie bohaterem "Otwartego Serca". Ten koncert stał się tradycją naszej szkoły, więc nie ma mowy o mobilizowaniu. Nikt nawet nie pyta, czy "Otwarte Serce" będzie, tylko dla kogo. Głównie polegamy na mobilizacji młodzieży i rodziców, bo to właśnie dorośli są najwspanialszymi sponsorami, przekazując pieniądze.

Agnieszka Weis, mama Adriana, była pod dużym wrażeniem liczby zaangażowanych osób.

- Co miesiąc wydajemy półtora tysiąca złotych na zabiegi oraz masaże, które wspomagają mięśnie syna i wydłużają czas życia - zaznacza.

- Mój syn jest dzieckiem niesamodzielnym - nie potrafi chodzić, mówić, samodzielnie usiąść i potrzebuje osoby do pomocy, którą na co dzień jestem oczywiście ja. Adrian nie komunikuje się z nami. Porozumiewa się za pomocą różnych gestykulacji czy mimiki. On rozumie wszystko, co mówi się do niego, tylko nie potrafi przekazać nam tego werbalnie.

Dodajmy, Radio Opole było patronem medialnym dzisiejszego koncertu. Numer konta, gdzie można wpłacać pieniądze na rehabilitację Adriana Weisa:
Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
35 2030 0045 1110 0000 0382 5640 BGŻ BNP Paribas S.A.
w tytule wpisując: Adrian Weis 96
Lidia Stotko
Agnieszka Weis

Kultura i rozrywka

2020-01-29, godz. 18:00 Justyna Szafran będzie gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Aktorka i piosenkarka na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie wystąpiła w takich spektaklach jak: 'Trzej Muszkieterowie', czy 'Mistrz… » więcej 2020-01-29, godz. 09:54 Można już zgłaszać się do Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych "12 klatek" w Opolu Do 15 marca Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego przyjmuje zgłoszenia młodych twórców. Ruszył Studencki Przegląd Krótkich Form Animowanych '12 klatek' w Opolu… » więcej 2020-01-28, godz. 22:17 "Kolędowe Last Minute", czyli noworoczny koncert w Galerii WuBePe w Opolu Zespół Canto Con Gioia wystąpił ze swoim noworocznym repertuarem w Galerii WuBePe w Opolu. Muzyczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Kolędowe Last Minute”. » więcej 2020-01-28, godz. 16:51 Okolicznościową wystawą prudnickie muzeum oddało hołd więźniom i ofiarom II wojny światowej  „Tu są żywi, ale już umarli. Rzeczywistość obozowa na przykładzie losów Wacława Surowieckiego”. Taki tytuł ma najnowsza wystawa w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Ekspozycja… » więcej 2020-01-28, godz. 13:30 Przed nami koncert kolędowy w gospelowej odsłonie 'Radość wielka nastała', czyli koncert kolędowy w gospelowym klimacie odbędzie się w środę (29.01) w Filharmonii Opolskiej. Na scenie klubowej zaprezentuje się… » więcej 2020-01-28, godz. 07:42 Film o zamku w Mosznej na dużym ekranie [ZDJĘCIA] W kinie Helios autorzy filmu o zamku w Mosznej zaprezentowali swój film. Produkcja nosi tytuł 'Moszna, historia która nigdy się nie kończy'. » więcej 2020-01-27, godz. 12:30 Ruszyły zapisy na zimowy kurs tworzenia ceramiki w Galerii Sztuki Współczesnej Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. Na ferie zaplanowano w sumie 5 spotkań, w ramach których będzie można poznać proces tworzenia… » więcej 2020-01-27, godz. 10:00 "Jak nakarmić dyktatora?" - Witold Szabłowski spotka się z opolanami Witold Szabłowski to dziennikarz, który otrzymał za swoje reportaże już kilka ważnych nagród. Na swoim koncie ma również nominacje m.in. do Nagrody Literackiej… » więcej 2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »