Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-12-11, 10:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Licytacja prac studentów Wydziału Sztuki ma wspomóc schronisko dla zwierząt

"Charytatywny kiermasz sztuki" w pałacyku WBP [fot. archiwum organizatora]
"Charytatywny kiermasz sztuki" w pałacyku WBP [fot. archiwum organizatora]
"Charytatywny kiermasz sztuki" w pałacyku WBP [fot. archiwum organizatora]
"Charytatywny kiermasz sztuki" w pałacyku WBP [fot. archiwum organizatora]
"Charytatywny kiermasz sztuki" w pałacyku WBP [fot. archiwum organizatora]
"Charytatywny kiermasz sztuki" w pałacyku WBP [fot. archiwum organizatora]
"Charytatywny kiermasz sztuki" zorganizował Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu. W pałacyku przy ul. Piastowskiej 18 trwa aukcja prac studentów. Cały dochód zostanie przekazany opolskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt. Finał akcji zaplanowano 16 grudnia.
- 33 osoby przekazały swoje prace na aukcję - mówi wykładowca Wydziału Sztuki Michał Krawiec. - Są grafiki, rysunki, malarstwo i taki najnowszy trend, czyli grafika cyfrowa. Jest parę figurek z kategorii rzeźby. Jest jedna torebka, czyli rękodzieło uszyte ręcznie z włoskiej skóry. Jedna ze studentek powiedziała, że przekaże taką torebkę - dodaje.

Swoja prace na aukcje wystawiła m.in. Aneta Pikuła, studentka Wydziału Sztuki.

- Przekazałam linoryt, który wykonałam w tym roku, bo jestem na pierwszym roku studiów - wyjaśnia Pikuła. - To mój autoportret. Jeszcze szukam siebie, ale lubię grafikę, lubię linoryt. Chciałam przekazać właśnie tę pracę, bo myślę, że ta technika mnie odzwierciedla - dodaje.

W aukcji można brać udział do 16 grudnia. W tym celu należy odwiedzić pałacyk Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Michał Krawiec
Aneta Pikuła

Kultura i rozrywka

2020-08-11, godz. 21:35 W środę rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Tym razem kolejek przed NCPP nie będzie W środę (12.08) rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku, przypomnijmy, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju… » więcej 2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***