Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-17, 16:36 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Filharmonia: Francja-elegancja i dużo muzycznej zabawy. Za nami drugi koncert rodzinny [ZDJĘCIA]

Koncert rodzinny w FO we francuskim klimacie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert rodzinny w FO we francuskim klimacie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Hymn państwowy, najbardziej charakterystyczne melodie i instrumenty - to elementy, dzięki którym mali melomani poznają kulturę muzyczną kolejnych państw w ramach tegorocznego cyklu koncertów rodzinnych. W niedzielę (17.11), podczas drugiego takiego spotkania, w Filharmonii Opolskiej królowała muzyka francuska.
Jak zgodnie podkreślają twórcy cyklu, sukces objawiający się żywą reakcją publiczności, to efekt pracy wielu osób i łączenia klasycznych środków z nowoczesną technologią oraz muzycznymi ciekawostkami. Dodajmy, że o graficzną oprawę koncertów rodzinnych dba Agnieszka Różańska, doktorantka Politechniki Opolskiej, a za scenariusz oraz prowadzenie odpowiada opolska pisarka Agata Suchocka-Wachowska.

- To był naprawdę taki duży "challenge" [wyzwanie - przyp. red.] jeśli chodzi o grafię i synchronizację - przyznaje Agnieszka Różańska. - Szczególnie ostatni motyw muzyczny, tutaj "Bolero" [Maurice'a Ravela - przyp. red.] było przedstawiane przez filharmonię.

A kolejny koncert rodzinny z udziałem orkiestry Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna oraz zaproszonych gości zaplanowano na 13 grudnia, na godzinę 11:00. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Fragment koncertu, Agnieszka Różańska

Kultura i rozrywka

2020-02-23, godz. 21:00 Lalki z całego świata będzie można oglądać w Głogówku! 'Nie do zabawy' to tytuł ekspozycji, którą od poniedziałku (24.02) będzie można podziwiać w Muzeum Regionalnym w Głogówku. Na wystawę składa się 200 lalek z całego… » więcej 2020-02-23, godz. 15:00 Życie w Afryce pokazuje oleskie muzeum na specjalnych obrazach. Tkaniny są pokryte woskiem 'Radość życia na afrykańskich batikach' to tytuł nowej wystawy prezentowanej przez Muzeum Regionalne w Oleśnie. » więcej 2020-02-23, godz. 11:00 Za nami Kresowy Wieczór Filmowy w opolskiej WBP O plejadzie aktorek i aktorów filmowych z kresowym rodem opowiadano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-02-23, godz. 09:00 Nowoczesna adaptacja kultowej „Alicji w Krainie Czarów” zrobiła wrażenie na opolskich widzach Za nami kolejna premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. W sztuce reżyserowanej przez Konrada Dworakowskiego główna bohaterka nie jest 7-letnim dzieckiem, tylko… » więcej 2020-02-22, godz. 19:00 Rodzinne koncerty w NCPP, czyli "Dziecięce encepence" 'Dziecięce encepence', czyli nowy cykl koncertów dla całych rodzin w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Będą się charakteryzować żywiołową formą, wspólną… » więcej 2020-02-22, godz. 17:30 Prawie 30 impresjonistycznych obrazów można zobaczyć w oleskim MDK-u Wystawę 'Spojrzenie nieoczywiste' autorstwa Krzysztofa Mazonia prezentuje Miejski Dom Kultury w Oleśnie. » więcej 2020-02-22, godz. 14:30 Koncert charytatywny dla Frania w zabytkowym kościele w Pokoju Tworzą kartki okolicznościowe, spotykają się na próbach zespołu, upieką też ciasto specjalnie na koncert charytatywny - wszystko, żeby wesprzeć małego Franka Marcinkowskiego… » więcej 2020-02-22, godz. 13:49 Strefa Retro Gier, czyli przenieś się w "ośmiobitową prehistorię" 'Strefa Gier Retro' - to interaktywna wystawa, która pozwala przenieść się w czasie - jak twierdzą organizatorzy - aż do ośmiobitowej prehistorii. W Wojewódzkiej… » więcej 2020-02-21, godz. 21:30 Wygodniej, nowocześniej i bezpieczniej. Sala widowiskowa MOK w Głubczycach po generalnym remoncie Przebudowa widowni, nowa kurtyna i sterowana cyfrowo rampa oświetleniowa, czy też odnowione kulisy. Zakończył się remont sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury… » więcej 2020-02-21, godz. 09:46 "Giełda Kultury nad Młynówką" w MBP w Opolu zagości jutro Przed nami kolejna odsłona cyklicznej akcji pod hasłem 'Giełda Kultury nad Młynówką'. To okazja do tego, by zdobyć 'białe kruki', a nawet trochę się potargować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »