Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-16, 12:48 Autor: Piotr Wójtowicz

Żywioły tematem przewodnim V konkursu recytatorskiego osób niepełnosprawnych

5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
Dzieci ze szkół specjalnych w regionie uczestniczą w 5. konkursie recytatorskim „Słowem malowane - O żywiołach opowieści”. Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury, przy ulicy Przyjaźni w Opolu ponad 40 uczestników interpretuje wiersze i fragmenty opowiadań. W tym roku uczniowie prezentują wszystkie żywioły, jakie nas otaczają.
Maksymilian Łukaj z Minkowskiego koło Namysłowa recytował wiersz "Pożar". - Przed wejściem obawiałem się coś pójdzie nie tak, ale poszło dobrze - mówi uczeń szkoły specjalnej w Namysłowie, u którego po wystąpieniu pojawiła się kolejna obawa - Często, kiedy jestem w czymś najlepszym, to zajmuję trzecie miejsca, natomiast słyszałem brawa i jestem zadowolony.

Marek Wróbel, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu, który organizował konkurs podkreśla:

- Te występy trzeba traktować w kategorii cudu. Proszę zwrócić uwagę, że jeden z uczestników recytował utwór przez 6 minut z czym problemy miałaby młodzież bez dysfunkcji - dodaje.

Za ten występ duże brawa otrzymał Jakub Ryłko ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie. Jakub przyznaje, że stresował się przed wejściem na scenę, natomiast jego mama uzupełnia, że tego utworu uczył się przez trzy miesiące.

- On ma tak dobra pamięć, że na pamięć umie wiele bajek a zawdzięcza do swojej wychowawczyni pani Kamili, która pracowała z nim więcej, niż my w domy - podkreśla Lucyna Ryłko z Osieka Grodkowskiego, mama Jakuba.

Konkurs daje również możliwość wymiany doświadczeń wśród nauczycieli, którzy na co dzień pracują z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.

W konkursie bierze udział 43 uczniów, podzielonych na kategorie wiekowe od 7. do 24. roku życia. Konkurs patronatem medialnym objęło Radio Opole.
5 konkurs recytatorski

Kultura i rozrywka

2019-08-25, godz. 12:28 Nokta Festival 2019 przeszedł do historii. Dwa dni muzyki, obrazu, technologii i emocji [ZDJĘCIA] Zakończył się Nokta Festival 2019. Drugiego dnia otworzona została Duża Scena, na której odwiedzający mogli zobaczyć występy takich artystów, jak Body Package ... » więcej 2019-08-25, godz. 07:51 Barwnie żegnali wakacje w Krasiejowie. Festiwal kolorów w JuraParku przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA] Mimo, że do rozpoczęcia roku roku szkolnego zostało jeszcze 9 dni, w JuraParku w Krasiejowie już żegnano wakacje. Eksplozja kolorów, pokaz ledshow, czy warszt ... » więcej 2019-08-24, godz. 18:03 Wielka scena rośnie przy CWK w Opolu. W niedzielę koncert TVP 2 Trwa budowa sceny przed niedzielnym (25.08) koncertem 'Lato, muzyka, zabawa - Wakacyjna Trasa Dwójki' w Opolu. Przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym jest mi ... » więcej 2019-08-24, godz. 10:56 Nokta Festival. Pierwszy dzień za nami. O 18.00 koncert Władysława Komendarka [ZDJĘCIA] Za nami pierwszy dzień festiwalu NOKTA. Opolski teatr dramatyczny został opanowany przez muzykę elektroniczną, wizualizacje świetlne oraz gry retro. » więcej 2019-08-24, godz. 09:41 Kamień Śląski: owacyjne przyjęcie dzieł Moniuszki w wykonaniu chóru "Pueri Claromontani" Owacjami na stojąco zakończył się wieczorny (23.08) koncert Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego 'Pueri Claromontani' w kościele parafialnym pw. św. Jacka ... » więcej 2019-08-23, godz. 11:30 Kinobus jeździ po Opolszczyźnie. "Poznajemy ludzi kina i ich historie" Projekt skierowany do miłośników filmów i kin ruszył na Opolszczyźnie. Po raz pierwszy Kinobus odwiedził nasz region. Pasjonaci kina przez trzy dni będą odwie ... » więcej 2019-08-23, godz. 10:00 Dzieła Moniuszki zabrzmią w Kamieniu Śląskim Dzieła Moniuszki w wykonaniu jasnogórskiego chóru zabrzmią w Kamieniu Śląskim w piątkowy (23.08) wieczór. Na koncercie, będącym podsumowaniem tradycyjnych war ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:00 Brzeskie Dni Fantastyki - w sobotę kulminacja wydarzeń! W sobotę (24.08) kulminacja wydarzeń w ramach Brzeskich Dni Fantastyki. W programie są spotkania autorskie, gry planszowe i terenowe oraz ciekawe prelekcje. T ... » więcej 2019-08-23, godz. 07:14 Sądecki zespół otworzył VII Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim Pochodzący z Nowego Sącza zespół Mob zaprezentował na Wzgórzu Uniwersyteckim autorski program muzyczny a także piosenki z repertuaru Stanisława Soyki. » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Cenne grafiki Rembrandta dotarły do Opola. Wystawa od 3 września W ramach obchodów 350 rocznicy śmierci holenderskiego malarza Rembrandta, Muzeum Śląska Opolskiego wychodząc poza ramy tradycyjnych wystaw z lokalnym środowis ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »