Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-16, 12:48 Autor: Piotr Wójtowicz

Żywioły tematem przewodnim V konkursu recytatorskiego osób niepełnosprawnych

5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
5 konkurs recytatorski „Słowem malowane - O żywiołach opowieści” [fot.P.Wójtowicz]
Dzieci ze szkół specjalnych w regionie uczestniczą w 5. konkursie recytatorskim „Słowem malowane - O żywiołach opowieści”. Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury, przy ulicy Przyjaźni w Opolu ponad 40 uczestników interpretuje wiersze i fragmenty opowiadań. W tym roku uczniowie prezentują wszystkie żywioły, jakie nas otaczają.
Maksymilian Łukaj z Minkowskiego koło Namysłowa recytował wiersz "Pożar". - Przed wejściem obawiałem się coś pójdzie nie tak, ale poszło dobrze - mówi uczeń szkoły specjalnej w Namysłowie, u którego po wystąpieniu pojawiła się kolejna obawa - Często, kiedy jestem w czymś najlepszym, to zajmuję trzecie miejsca, natomiast słyszałem brawa i jestem zadowolony.

Marek Wróbel, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu, który organizował konkurs podkreśla:

- Te występy trzeba traktować w kategorii cudu. Proszę zwrócić uwagę, że jeden z uczestników recytował utwór przez 6 minut z czym problemy miałaby młodzież bez dysfunkcji - dodaje.

Za ten występ duże brawa otrzymał Jakub Ryłko ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie. Jakub przyznaje, że stresował się przed wejściem na scenę, natomiast jego mama uzupełnia, że tego utworu uczył się przez trzy miesiące.

- On ma tak dobra pamięć, że na pamięć umie wiele bajek a zawdzięcza do swojej wychowawczyni pani Kamili, która pracowała z nim więcej, niż my w domy - podkreśla Lucyna Ryłko z Osieka Grodkowskiego, mama Jakuba.

Konkurs daje również możliwość wymiany doświadczeń wśród nauczycieli, którzy na co dzień pracują z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.

W konkursie bierze udział 43 uczniów, podzielonych na kategorie wiekowe od 7. do 24. roku życia. Konkurs patronatem medialnym objęło Radio Opole.
5 konkurs recytatorski

Kultura i rozrywka

2020-07-04, godz. 17:00 Dla dużych i małych. W Komprachcicach nauczą, jak zrobić profesjonalne latawce Nieco o nich zapomnieliśmy i coraz rzadziej pojawiają się na naszym niebie, ale będzie można te braki nadrobić. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcice organizuje… » więcej 2020-07-04, godz. 12:00 Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia w Muzealnej Akademii Odkrywców organizowanej przez Muzeum Ziemi Kozielskiej Archeologiczne zagadki czy zgłębianie wiedzy o twierdzach i zamkach to tylko niektóre z atrakcji, jakie Muzeum Ziemi Kozielskiej przygotowało w czasie wakacji… » więcej 2020-07-03, godz. 15:15 Kino Bajka w Kluczborku rusza z seansami plenerowymi. Sobotni wieczór z komedią romantyczną, ale w rygorze sanitarnym Rusza kino plenerowe w Kluczborku. Jutro (04.07) wieczorem Kino Bajka pokaże komedię romantyczną 'Rozumiemy się bez słów' na przebudowanym terenie po byłej fabryce… » więcej 2020-07-03, godz. 12:00 57. KFPP: Ruszyły eliminacje do Debiutów i Premier tegorocznego festiwalu Tradycyjnie od wielu lat Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza wykonawców z całej Polski do wzięcia udziału w opolskich eliminacjach do koncertu… » więcej 2020-07-03, godz. 12:00 Kino Helios w Opolu otwiera swoje sale Po blisko czterech miesiącach przerwy działające w Opolu Kino Helios otwiera swoje sale dla widzów. Wszystkie seanse odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego… » więcej 2020-07-02, godz. 16:15 Wakacje w MBP w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia wakacji w sieci. Tym razem nie odbędą się stacjonarne zajęcia, ale pracownicy biblioteki… » więcej 2020-07-02, godz. 14:00 Nauczyciele z Opola nagrali piosenkę dla uczniów Nauczyciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej 'Nasza Szkoła' w Opolu nagrali piosenkę dla uczniów i stworzyli do niej teledysk. Piosenka ma być podziękowaniem za… » więcej 2020-07-02, godz. 11:10 Zmarł Bogusław Żurakowski W wieku 81 lat zmarł w szpitalu w Krakowie Bogusław Żurakowski, poeta, literaturoznawca, aksjolog, pedagog, profesor Uniwersytetu Jagielońskiego, wcześniej wykładowca… » więcej 2020-07-02, godz. 08:30 Zespół EABS skończył nagrywać kolejną płytę w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Kilka lat temu wrocławska grupa zarejestrowała u nas już swoje kawałki, tyle, że na szpulowych taśmach. Tym razem na najnowszym krążku pojawią się zabawy różnymi… » więcej 2020-07-01, godz. 21:00 Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu wystartowała z ofertą wakacyjną Pierwsze zajęcia online pod hasłem „Zrób to w wakacje” przygotowane przez Ignacego Nowodworskiego dotyczyły prac plastycznych, które można stworzyć dzięki materiałom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »