Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-17, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

Pracownicy ZUS, NFZ i PFRON zachęcali niepełnosprawnych do aktywnego życia

Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Pracownicy opolskich oddziałów ZUS, NFZ i PFRON wspólnie z instytucjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością włączyli się w ogólnopolską akcję poradnictwa pod hasłem "Żyj aktywnie!". Osoby, które zdecydowały się odwiedzić placówkę ZUS w Opolu mogły m.in. dowiedzieć się, jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych czy zapytać o dopłaty do niezbędnego zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny.
- Jestem osobą niepełnosprawną od niedawna, przyszłam zorientować się, jak mogę się starać o pracę, gdzie załatwiać formalności i jak pojechać na turnus rehabilitacyjny, dotąd nie miałam z tym do czynienia - mówi pani Dorota. - Pani przy stanowisku NFZ powiedziała mi, że mam bardzo duże szanse na to, żeby już w przyszłym miesiącu wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Otwieramy się tak naprawdę na ludzi, wychodzimy, żeby nie siedzieć i nie zamykać się w czterech ścianach. Mamy duże możliwości, tylko czasem potrzeba, żebyśmy umieli z nich skorzystać, dlatego takie dni jak dzisiaj są potrzebne.

- Proponujemy osobom, które posiadają niepełnosprawność zapoznanie się z naszą ofertą pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. Oferujemy także staże i praktyki dla osób z niepełnosprawnością. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej - mówi Jolanta Gawrońska, pracownica ZUS w Opolu.

- Osoby, które posiadają znaczny stopień niepełnosprawności mają dodatkowe uprawnienia, jeśli chodzi o zaopatrzenie w wyroby medyczne. Np. wózek inwalidzki przysługuje raz na trzy lata, raz na pięć lat dla osób dorosłych. Osoby z niepełnosprawnością mogą wcześniej otrzymać refundację - dodaje Violetta Kantorska z opolskiego oddziału NFZ.

Z szacunkowych danych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wynika, że w Polsce żyje około 7 mln osób niepełnosprawnych. Co trzecia z nich jest aktywna zawodowo.
Akcja "Żyj aktywnie!"

Wiadomości z regionu

2019-09-15, godz. 08:44 "Tydzień Przedsiębiorcy" w opolskim ZUS. Można się zapisywać na bezpłatne seminaria i szkolenia Z myślą o przedsiębiorcach, pracodawcach, księgowych, kadrowych i pracownikach, w tym cudzoziemcach, opolski ZUS organizuje 'Tydzień Przedsiębiorcy'. Od 23 do ... » więcej 2019-09-15, godz. 06:30 Promowali wolontariat, codzienną życzliwość i wrażliwość na problemy innych, czyli Weekend Dobra w Opolu Kierują się ideą dobroci, szlachetności, życzliwości i dobrych uczynków. Wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości włączyli się w ogólnopolsk ... » więcej 2019-09-14, godz. 20:03 Prawie pół tysiąca młodych na 15. Zjeździe Dzieci Misyjnych w Nysie Mają kilka lub kilkanaście lat i już chcą pomagać swoim rówieśnikom, którzy żyją w ubóstwie na krańcach świata. Za nami 15. Zjazd Misyjny Dzieci w Nysie. Dziś ... » więcej 2019-09-14, godz. 19:57 Mieszkańcy trzech niemodlińskich ulic integrowali się podczas sadzenia 10 tysięcy krokusów Ponad 10,5 tysiąca krokusów posadzili dziś (14.09) mieszkańcy Niemodlina. Chodzi tu o około 55 rodzin zamieszkałych przy ulicach: Podgórnej, Brzeskiej i Boczn ... » więcej 2019-09-14, godz. 18:17 Rolnicy gminy Namysłów odczuli suszę w różnym stopniu. Dziś dziękują za plony, mając nadzieję na lepsze jutro [ZDJĘCIA] Polowa msza święta, konkurs koron żniwnych, występy artystyczne, zabawa taneczna i fajerwerki. Tak wyglądają dzisiejsze (14.09) dożynki gminy Namysłów w Nowyc ... » więcej 2019-09-14, godz. 15:32 Zaułek tradycji wiejskiej powstanie w byłej, starej szatni w Górkach Mieszkańcy Górek w gminie Prószków przerobią starą szatnię w byłej szkole podstawowej na zaułek tradycji wiejskiej. To kolejna inicjatywa lokalnej społecznośc ... » więcej 2019-09-14, godz. 15:23 Muzyka, tańce, turnieje rycerskie, rzemiosło. Do jutra (15.09) potrwa IV Festiwal Mikołaja z Koźla Mikołaj z Koźla, to tajemniczy mnich, franciszkanin, średniowieczny intelektualista, urodzony przed 1390r. Na jego cześć miasto organizuje już po raz kolejny ... » więcej 2019-09-14, godz. 12:19 Jesienią przetarg, zimą początek budowy. Wronin będzie miał kanalizację Teraz przetarg, dokumenty i projekty objazdów a z początkiem przyszłego roku rozpoczną się prace budowlane. W końcu Wronin w gminie Polska Cerekiew doczeka si ... » więcej 2019-09-14, godz. 12:12 Sławomir Kłosowski z poparciem Gazety Polskiej i Solidarności Elektrowni Opole. Są też nowe informacje na temat "tanie ... Oficjalne poparcie Klubu Gazety Polskiej w Opolu i Solidarności Elektrowni Opole uzyskał w wyborach parlamentarnych Sławomir Kłosowski. Kandydat Prawa i Spraw ... » więcej 2019-09-14, godz. 11:00 Brakuje grzybów w opolskich lasach Na razie grzybiarze nie mają co liczyć na obfite zbiory. W lasach opolskich można spotkać jedynie pojedyncze grzyby. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »