Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-17, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

Pracownicy ZUS, NFZ i PFRON zachęcali niepełnosprawnych do aktywnego życia

Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Akcja "Żyj aktywnie!" w ZUS w Opolu
Pracownicy opolskich oddziałów ZUS, NFZ i PFRON wspólnie z instytucjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością włączyli się w ogólnopolską akcję poradnictwa pod hasłem "Żyj aktywnie!". Osoby, które zdecydowały się odwiedzić placówkę ZUS w Opolu mogły m.in. dowiedzieć się, jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych czy zapytać o dopłaty do niezbędnego zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny.
- Jestem osobą niepełnosprawną od niedawna, przyszłam zorientować się, jak mogę się starać o pracę, gdzie załatwiać formalności i jak pojechać na turnus rehabilitacyjny, dotąd nie miałam z tym do czynienia - mówi pani Dorota. - Pani przy stanowisku NFZ powiedziała mi, że mam bardzo duże szanse na to, żeby już w przyszłym miesiącu wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Otwieramy się tak naprawdę na ludzi, wychodzimy, żeby nie siedzieć i nie zamykać się w czterech ścianach. Mamy duże możliwości, tylko czasem potrzeba, żebyśmy umieli z nich skorzystać, dlatego takie dni jak dzisiaj są potrzebne.

- Proponujemy osobom, które posiadają niepełnosprawność zapoznanie się z naszą ofertą pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. Oferujemy także staże i praktyki dla osób z niepełnosprawnością. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej - mówi Jolanta Gawrońska, pracownica ZUS w Opolu.

- Osoby, które posiadają znaczny stopień niepełnosprawności mają dodatkowe uprawnienia, jeśli chodzi o zaopatrzenie w wyroby medyczne. Np. wózek inwalidzki przysługuje raz na trzy lata, raz na pięć lat dla osób dorosłych. Osoby z niepełnosprawnością mogą wcześniej otrzymać refundację - dodaje Violetta Kantorska z opolskiego oddziału NFZ.

Z szacunkowych danych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wynika, że w Polsce żyje około 7 mln osób niepełnosprawnych. Co trzecia z nich jest aktywna zawodowo.
Akcja "Żyj aktywnie!"

Wiadomości z regionu

2020-04-05, godz. 20:00 W Nysie wybierają chińskie rozwiązania. Będzie pododdział "gorączkowy" - Przed szpitalem w Nysie strażacy rozpoczęli rozkładanie kolejnego namiotu - informuje dyrektor Norbert Krajczy. W namiocie prowadzony będzie pomiar gorączki… » więcej 2020-04-05, godz. 18:52 Strażacy z trzech powiatów gasili pożar w lesie. Spaliło się około pół hektara Spłonęło poł hektara młodego lasu pomiędzy Radomierowicami a Święcinami. W akcji, która trwała blisko trzy godziny, udział brały jednostki z trzech komend straży… » więcej 2020-04-05, godz. 17:59 Zderzenie pociągu z osobówką w Kluczborku. To cud, że nikt nie ucierpiał Na przejeździe kolejowym w Kluczborku pociąg towarowy wjechał w samochód osobowy. Kierowca z pasażerem zdążyli opuścić pojazd. » więcej 2020-04-05, godz. 17:52 Pacjentka zarażona koronawirusem, strzelecka interna zawiesiła pracę. Personel i pacjenci w kwarantannie Jak ustaliła nasza reporterka 77-letnia pacjentka szpitala w Strzelcach Opolskich jest chora na covid-19. Oddział wewnętrzny został zamknięty, personel trafił… » więcej 2020-04-05, godz. 17:38 Raport dnia: 4 nowe zachorowania w regionie, 1 osoba wyzdrowiała 493 nowe przypadki zakażenia koronawiursem, w tym 4 w naszym regionie. Tak przedstawia się niedzielny bilans (05.04) przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-05, godz. 17:26 Nauczyciele ze Strzelec Opolskich produkują przyłbice dla medyków. W ruch poszły maszyny z warsztatów szkolnych Nauczyciele przedmiotów technicznych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich produkują przyłbice dla pracowników szpitali. W ruch… » więcej 2020-04-05, godz. 17:25 Strażacy i policjanci izolowani. Poszkodowany w wypadku nie jest zarażony koronawirusem [AKTUALIZACJA] Strażacy i policjanci, łącznie 27 osób, które brały udział w akcji ratunkowej po wczorajszym wypadku w powiecie krapkowickim, w miejscowości Ćwiercie, trafili… » więcej 2020-04-05, godz. 16:42 W czasie pandemii "Pamiętaj o hospicjum". Opolska Betania prosi o wsparcie dla pacjentów Pracownicy opolskiej Betanii zainicjowali akcję 'Pamiętaj o hospicjum' i proszą o słowa wsparcia dla swoich podopiecznych. Z powodu pandemii w placówce obowiązuje… » więcej 2020-04-05, godz. 15:30 Laptopy dla uczniów, żeby mogli brać udział w e-lekcjach Kilkanaście laptopów już trafiło do uczniów z gminy Reńska Wieś. Kolejne urządzenia powinny być dostępne jeszcze w tym tygodniu. Chodzi o umożliwienie wszystkim… » więcej 2020-04-05, godz. 15:04 Kilkadziesiąt mandatów i wniosków o ukaranie. Nie wszyscy w weekend przestrzegają rządowych obostrzeń Nie wszyscy stosują się do nowych przepisów wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawiursa. Według obostrzeń nie możemy wchodzić do parków, skwerów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »