Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-03, 18:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

Już 10 lat fundacja Aktywizacja wspiera osoby z niepełnosprawnościami

10-lecie Fundacji Aktywizacja w Opolu [fot. Joanna Różycka]
10-lecie Fundacji Aktywizacja w Opolu [fot. Joanna Różycka]
Fundacja Aktywizacja, która pomaga osobom z niepełnosprawnościami odnaleźć się na rynku pracy świętuje w Opolu swoje 10. urodziny. Jej misją jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych osób zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy. Kolejny etap to pomoc w znalezieniu zatrudnienia i wsparcie przedsiębiorców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami.
- Mamy w swoich szeregach grono specjalistów - mówi Justyna Szpilak, dyrektorka opolskiego oddziału fundacji.

- Jest to wsparcie udzielane przez naszych specjalistów: psychologów, doradców zawodowych, pośredników pracy. Mamy również dwa nowe stanowiska. Jedno z nich to trener pracy, który wspiera daną osobę przed rozpoczęciem zatrudnienia i przygotowuje do niego. Zauważyliśmy też, że jest ogromna potrzeba wsparcia, kiedy już dana osoba jest u pracodawcy i wtedy pojawia się job crafter, który jest łącznikiem między pracownikiem, pracodawcą, a zespołem - dodaje.

Jak podkreśla Przemysław Żydok, prezes zarządu fundacji z Warszawy, opolski oddział Aktywizacji był jednym z pierwszych, które powstały.

- Obecnie mamy 7 oddziałów w całej Polsce, a opolski działa bardzo prężnie - mówi Żydok. - Konwenty regionalne, które opolski oddział organizuje od samego początku, od kiedy działa Kongres Osób z Niepełnosprawnościami, różne działania rzecznicze, to tylko część ich aktywności. Ten oddział od samego początku pokazywał, że nie tylko Warszawa, nie tylko tam, gdzie jest zarząd i główni eksperci, ale w różnych miejscach Polski możemy działać skutecznie - dodaje.

O tym, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami przekonała się między innymi Urszula Rogalska z Polikliniki Medrem w Opolu, która współpracuje z fundacją.

- Zatrudniamy dwie osoby niepełnosprawne - mówi Rogalska. - Pracują u nas niespełna dwa lata. To są panie, które przychodzą do nas uśmiechnięte, zadowolone. Stworzyliśmy dla nich stanowiska dostosowane do ich możliwości. To jest nie tylko kwestia samej pracy, ale też atmosfera. Pracując u nas zyskały wiele, ale przede wszystkim to my zyskaliśmy - dodaje.

Jubileusz 10-lecia pracy Fundacja Aktywizacja uczciła w gronie osób, z którymi współpracuje na co dzień. To przedstawiciele opolskich instytucji, przedsiębiorcy i osoby wspierane przez organizację. Spotkanie odbyło się w Kinie Meduza w Opolu.

Fundacja Aktywizacja posiada status organizacji pożytku publicznego.
Justyna Szpilak
Przemysław Żydok
Urszula Rogalska

Wiadomości z regionu

2019-05-19, godz. 08:46 Stowarzyszenie Kulturalne Opole zaprasza na kulturalne śniadanie W stolicy regionu trwają Dni Opola. Atrakcji nie brakuje, a jedną z nich jest kulturalne śniadanie, jakie rozpocznie się już za dwie godziny (godzina 11) na p ... » więcej 2019-05-19, godz. 02:16 Tytuły Miss i Mistera Opolszczyzny trafiły do Eweliny Szwali i Łukasza Dziarmagi Przed północą zakończył się finał 4. edycji konkursu Miss Opolszczyzny oraz 2. edycji konkursu Mister Opolszczyzny. Podczas finałowej gali w Centrum Wystawien ... » więcej 2019-05-18, godz. 20:21 Dni Opola: Muzyczne prezentacje miast partnerskich Opola Święto Opola, to także okazja do spotkania z partnerami z zagranicy. Stolicę regionu w ten weekend odwiedzają goście z Litwy, Czech, Ukrainy i Niemiec. Zespoł ... » więcej 2019-05-18, godz. 20:20 Opole uczciło 75. rocznicę bitwy o Monte Cassino [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Opola, wojskowi, władze miasta, a także ostatni mieszkający w Opolu uczestnik walk o Monte Cassino, wzięli udział w uroczystościach w 75. rocznicę ... » więcej 2019-05-18, godz. 19:23 Dni Opola: Jarmark Średniowieczny z odkrywaniem historii opolskiej baszty Dzielni rycerze i nadobne dziewoje zapraszają wszystkich do nie tak całkiem mrocznych czasów średniowiecznych. W ramach Dni Opola, na błoniach między katedrą ... » więcej 2019-05-18, godz. 16:55 Międzynarodowe mistrzostwa katamaranów w Turawie Zawodnicy z pięciu krajów łapią wiatr w żagle na Jeziorze Turawskim w trakcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Katamaranów TOPCAT. To już druga impreza tej ... » więcej 2019-05-18, godz. 14:46 EUROWYBORY: Sławomir Kłosowski spotkał się z mieszkańcami Nysy. Na miejscowym targowisku walczył o głosy i słuchał o p ... Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego na ostatniej prostej. W ostatni weekend przed głosowaniem kandydaci ponownie ruszyli w teren, by przekonywać wyb ... » więcej 2019-05-18, godz. 13:49 Śmierć wędkarza w wyrobisku. W wodzie pływały jego wędki Tragiczny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Ze stawów na osiedlu Pogorzelec wyłowiono ciało mężczyzny zaplątanego w żyłki. Mimo długiej reanimacji, nie udało się ... » więcej 2019-05-18, godz. 11:53 Młodzież rywalizuje w łowieniu ryb. Zawody ogólnopolskie Prawie 160 wędkarzy, z których najmłodsi mają po 6 lat, bierze udział w zawodach dzieci i młodzieży rozgrywanych na Kanale Ulgi w Opolu. Przyjechali z całego ... » więcej 2019-05-18, godz. 11:35 Adwokaci, sędziowie i prokuratorzy odłożyli na bok kodeksy i wyszli na boisko grać w piłkę Osiem drużyn spotkało się dzisiaj w opolskiej hali Gwardii na turnieju piłkarskim prawników. Zawodnicy, to przedstawiciele rad adwokackich i radcowskich z Kra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »